PDA

View Full Version : استفاده از Sql server در شبکه

nima_isp
جمعه 04 شهریور 1384, 22:32 عصر
سلام
من یک برنامه با ویزوال بیسک نوشتم که می خوام این برنامه رو تحت شبکه اجرا کنم و تمامی کلاینتها بتونن به بانک اطلاعاتی که در کامپیوتر سرور قرار داره استفاده کنن

من sql server 2000 رو بر روی سرور نصب کردم و اونجا به راحتی می تونم odbc رو بسازم و نرم افزار کار میکنه .

اما مشگل با کلاینها دارم اونا نمی تونن سرور رو که sql server رو انجا نصب کردم رو پیدا کنن ip رو هم درست می دم اما نمی دونم مشگل از کجاست .

ایا باید رو کلاینها هم sql server نصب کنم یا تنظیمات خاصی داره

مرسی

mRizvandi
شنبه 05 شهریور 1384, 10:23 صبح
سلام

سوال اینکه از ADO استفاده کردی و زبان برنامه نویسی برنامه ات چیه؟

nima_isp
شنبه 05 شهریور 1384, 11:39 صبح
سلام
ببین زبان برنامه نویسی ویژوال بیسک . ببین مگه برای ارتباط با بانک اطلاعاتی نباید یک odbc ساخت که از درایو sql server باشه تا بتونیم با اون این کارو انجام بدیم . من odbc رو روی کامپیوتر سرور به راحتی میسازم و برنامه مشگلی نداره . اما وقتی نرم افزار رو روی کلاینتها نصب میکنم وقتی میخوام odbc رو بسازم پیغام خطا میده که نموتم با این ادرس ip ارتباط بر قرار کنم . در کل مشگل من برای ساختن یک ارتباط دیتا بیس بین سرور و کلاینتها است در این مورد راهنمایی کنید
مرسی

mRizvandi
دوشنبه 07 شهریور 1384, 08:20 صبح
سلام

شما اگر از ویژوال بیسیک استفاده می کنی چرا لقمه رو چرخوندی؟ عزیز جون؟ هر چند که نگفتی از ADO استفاده کردی یا نه؟ ولی اگر از ADO استفاده کنی دیگه نیازی نیست که رابط کند و ضعیف مثل ODBC رو استفاده کنی. در Connection String مربوط به ADO می تونی نام سرور و دیتابیسش رو مشخص کنی و تمام.

نعیم رضاییان
یک شنبه 13 شهریور 1384, 16:49 عصر
سلام
اقا مشگل از نحوه ارتباط و تعیین یوزر بود که کلاینت ها نمی تونستند به سرور وصل بشن .
یه مشگل دیگه اینه و قتی Connection String رو میسازی او لحظه اسم کامپیوتر که برنامه رو داری طراحی میکنی رو بهت میده حالا وقتی بخوای نرم افزار رو به صورت فایل exe به کامپیوتر دیگه ای ببری دیگه این امکان رو نداری که server name رو عوض کنیم برای حل لیت مشگل بهترین راه چیه
مرسی

bachemosbat
یک شنبه 13 شهریور 1384, 20:29 عصر
برنامه می تونه یه قسمت تنظیمات داشته باشه و در اون اسم سرور رو تنظیم کنی
===>
عطسه ی آدم به عیسی می رسد

نعیم رضاییان
یک شنبه 13 شهریور 1384, 21:08 عصر
سلام

این تنظیمات کجا باید ذخیره بشه میشه یه مثال بگید