PDA

View Full Version : سوال: چگونگي اطلاع ازتغييرات ركوردهاي جدولي درديتاست

sh2007
شنبه 16 بهمن 1389, 16:58 عصر
دوستان سلام ديتاگريدي روبه يك جدول توي ديتابيس وصل كردم كاربرميادوبعضي ركوردها روتوي ديتاگريدتغييرميدهد باتوجه به اينكه جدول من پرسنل ميباشد وفيلدكليدي آن كدپرسنلي است‎
چندسوال برام پيش اومده اول اينكه اگه چطوربفهمم كه آياكاربرتغييرات جديد داده يانه دوم اينكه اگه تغييراتي داده اين تغييرات مربوط به كدوم ركورد وفيلدها ميباشدممنون اساتيد هستم

shahab2025
شنبه 16 بهمن 1389, 17:35 عصر
سلام
دوست عزیز سوالت واضح نیست کاربر که نمیتونه همینطوری بره وسط بانک و اصلاح کنه مطمئناً ازامکانات برنامه استفاده کرده است همانجا میتونی کنترل بزاری و بفهمی چه کرده؟

sh2007
یک شنبه 17 بهمن 1389, 12:04 عصر
دوست من سلام
وقتي توي ديتاست تغييرات ايجاد مي شه اونو بايد به بانك بفرستي خب حالا چطوري بفهمي كه توي ديتاست تغييرات اعمال شده يا نه چه ركوردهائي تغيير كرده خب از اين واضح تر ديگه چه جوري بگم
ممنون

shahab2025
یک شنبه 17 بهمن 1389, 13:47 عصر
سلام
مرا ببخشید من صورت سوال شما را به خوبی نخواندم

من در این مواقع یک کلید اصلاح کنار دیتاگرید میزارم و درصورت فشردن آن فرمی جهت اصلاح فیلدی که کاربر انتخاب کرده است نمایش داده و در انتها پس از اصلاح دیتاگرید را Refresh میکنم. پرواضح است که خاصیت اصلاح اتوماتیک را از دیتاگرید میگیرم.

sh2007
سه شنبه 19 بهمن 1389, 07:29 صبح
سلام
مرا ببخشید من صورت سوال شما را به خوبی نخواندم

من در این مواقع یک کلید اصلاح کنار دیتاگرید میزارم و درصورت فشردن آن فرمی جهت اصلاح فیلدی که کاربر انتخاب کرده است نمایش داده و در انتها پس از اصلاح دیتاگرید را Refresh میکنم. پرواضح است که خاصیت اصلاح اتوماتیک را از دیتاگرید میگیرم.
آيا بعد از اينكه فرم باز شد و اصلاح انجام داديد و مي خواهيد به فرمي كه ديتاگريد در آن قرار دارد برويد اگر ديتاگريد 50 تا ركورد داشته باشد چطوري تغييرات رو به ديتاگريد اعمال مي كنيد بيشترين منظر من اينه كه چطور ركورد مورد نظر رو بوكمارك مي كنيد كه دوباره همان ركورد نمايش داده شده توي ديتاگريد بعد از رفرش نشون كاربر بدهيم
ممنون

shahab2025
سه شنبه 19 بهمن 1389, 09:17 صبح
من اطلاعات اصلاح شده را در بانک اطلاعاتی لحاظ میکنم سپس دیتاگرید را کاملا خالی کرده و سپس با اطلاعات جدید دوباره پر میکنم

sh2007
سه شنبه 19 بهمن 1389, 11:33 صبح
من اطلاعات اصلاح شده را در بانک اطلاعاتی لحاظ میکنم سپس دیتاگرید را کاملا خالی کرده و سپس با اطلاعات جدید دوباره پر میکنم

خب دوست من يعني ديتاگريد با اطلاعات جديد رفرش مي شه اگه توي اون ديتاگريد 100 ركورد بوده باشه و كاربر ركورد 50 رو روش عمليات انجام مي داده چطوري بوكمارك رو به سمت اون ركورد توي ديتاگريد اشاره مي كني
ممنون

shahab2025
سه شنبه 19 بهمن 1389, 13:21 عصر
من این کار را نمیکنم . یعنی به نظر من نیازنیست به کاربر بگم "شما این فیلدها را اصلاح کرده اید "

ضمن اینکه اگر یه روزی بخوام این کار را انجام بدم ، چون امکان کاربر در اصلاح به صورت تک تک است پس از هر بار اصلاح من نشانه گر را بر روی ردیفی که هنگام فشرده شدن کلید اصلاح انتخاب شده بود میبرم . (شماره ردیف را قبل از اصلاح نگه میدارم)

sh2007
سه شنبه 19 بهمن 1389, 13:46 عصر
. (شماره ردیف را قبل از اصلاح نگه میدارم)
مي توني يه مثال كوچيك بزني
نگه داشتن شماره رديف و فراخواني آن بوسيله بوك مارك