PDA

View Full Version : نحوه خواندن Connection String از Web.config

f montazeri
شنبه 16 بهمن 1389, 17:25 عصر
سلام دوستان یک سوال
یک سوال ارتباط بانک که تو sql2005با visual 2008 چطوری انجام شود.برا asp.net
مثال برا اضافه کردن تو قسمت کد con.ConnectionString= جلو مساوی چی بنویسم چون دارم از sql استفاده میکنم نمیدونم قبلا ازبانک ویزارد خود visual استفاده می کردم این روش بلد نیستم ممنون میشم کدش برام بزارین

pikoolas
شنبه 16 بهمن 1389, 18:50 عصر
روی سیستم خودتون می تونید یک SqlDatasource ایجاد کنید و بعد پروپرتیس connetion string رو انتخاب کنید سپس new connetctionرا انتخاب بعدش نام سرور و نوع دسترسی رو انتخاب و دیتابیس رو انتخاب می کنید . بعد اگه تست کردین و درست بود ok کنید .
کانکشن تو web.config اضافه می شه کافیه که هر جا لازم داشتی یکی ازش بسازی.

string connectionString = ConfigurationManager.ConnectionStrings["نام کانکشن در web.config"].ToString();ولی اگه بر روی سرور می خواین از سایت www.connectionstrings.com/ (http://www.connectionstrings.com/) می تونید کانکشن مورد نیاز رو پیدا و سپس در webconfig با همان نام قبلی جایگزین کنید.

jaykob
شنبه 16 بهمن 1389, 18:52 عصر
سلام دوستان یک سوال
یک سوال ارتباط بانک که تو

sql2005با visual 2008 چطوری انجام شود.برا asp.net

مثال برا اضافه کردن تو قسمت کد con.ConnectionString=جلو مساوی چی بنویسم چون دارم از sql استفاده میکنم نمیدونم قبلا ازبانک ویزارد خود visual استفاده می کردم این روش بلد نیستم ممنون میشم کدش برام بزارین

سلام دوست عزیز

connectionstring در فایل web.config به این شکل تعریف می شه :

<connectionStrings>
<add name="MyConnectionString" connectionString="Data Source=MyComputer-PC;Initial Catalog=My;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

و در برنامه تون به شکل زیر استفاده می کنید :

string ConnectionString = ConfigurationManager.ConnectionStrings["MyConnectionString"].ConnectionString;

moslehif
سه شنبه 23 خرداد 1391, 00:12 صبح
بعد از این کار چگونه با پارامتری باز یا بسته بودن دیتابیس رو چک کنیم؟

fakhravari
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 12:58 عصر
بعد از این کار چگونه با پارامتری باز یا بسته بودن دیتابیس رو چک کنیم؟
این رشته اتصال.
شما در برنامه نویسی open میکنید
SqlConnection con1 = new SqlConnection(System.Configuration.ConfigurationMa nager.ConnectionStrings["name"].ConnectionString);
con1.Open();