PDA

View Full Version : سوال: whois

billgivz
یک شنبه 17 بهمن 1389, 15:30 عصر
سلام به همه

من چند وقت پیش داشتم یک بررسی میکردم تا یک هاستینگ خوب و معتبر واسه سایتم پیدا کنم که یک هاست خوبی پیدا کردم به نام 1and1.com .

خوب بعد از پیدا کردن میخواستم بدونم که آیا این سایت سرویس دهیش خوب هاست یا نه و دنبال یک سایت ایرانی که از این هاستینگ استفاده کرده باشه .

بطور اتفاقی یک سایت ایرانی رو پیدا کردم که از این هاستینگ استفاده کرده بود که انصافا سرعت بدی هم نداشت
بندی از سایت whois گرفتم

آدرس whois
http://www.parsdata.com/DomainRegistration/DomainWhoisResult.aspx?domain=parscenter.com

بعد از مشاهده whois و نگاه به name server ها متوجه شدم از هاستینگ 1and1.com استفاده کردند

برای پرسش از وضعیت پشتیبانی با سایت بالا که ازش whois گرفتم ایمیل زدم

پاسخ سایت :
اونا به من گفتن ما فقط دامنه رو از این سایت خریداری کردیم و هاستینگ از این سایت 1and1.com خریداری نکردیم

حالا سوال من اینه واقعا این سایت راست میگه و از هاستینگ نام برده استفاده نکرده یا داره میپیچونه ؟

اگه از هاستینگ 1and1.com استفاده نمیکنه پس این name server در داخل whois چی هست ؟

میپخشید طولانی هم شد

parselearn
یک شنبه 17 بهمن 1389, 16:25 عصر
تا جايي كه من ميدونم
nserver نشان دهنده هاستي هست كه به دامين متصله

mohsen6500
یک شنبه 17 بهمن 1389, 17:21 عصر
سلام دقیقا متوجه نشدم که سوالتون چیه
ولی خوب هر کاربری میتونه از دوجا واسه سایت خدمات بگیره یکی واسه دامنه و یکی واسه هاست
مثل من هاستمو از سایت زرین هاست خریدم و دامنه ی سایتمو از میهن نیک گرفتم
و برای اینکه دامنه با هاست مطابقت کنه یعنی با هم جور بشه DNS سرور هاستمو به سایت میهن نیک که دامنه رو گرفتم دادم و ارتباط برقرار شد

navidos
یک شنبه 17 بهمن 1389, 18:57 عصر
سلام دوست عزیز
باید بگم که هیچ دلیلی نداره که حتما سرور سرویس دهنده شرکت مورد نظر هم بر روی DNS ثبت شده دامنه قرار بگیره و اصولا برای امنیت این کار به هیچ عنوان منطقی نیست !
و در مورد این NS ها باید بگم که دقیقا مربوط به رجیسترار دامنه هست نه DNS سرور .

billgivz
یک شنبه 17 بهمن 1389, 20:55 عصر
سلام دوست عزیز
باید بگم که هیچ دلیلی نداره که حتما سرور سرویس دهنده شرکت مورد نظر هم بر روی DNS ثبت شده دامنه قرار بگیره و اصولا برای امنیت این کار به هیچ عنوان منطقی نیست !
و در مورد این NS ها باید بگم که دقیقا مربوط به رجیسترار دامنه هست نه DNS سرور .

فکر نکنم

مگه whois اطلاعات مربوط به دمین نشون نمیده

خوب باید اینکه این دامنه به چه سروری اتصال هست هم جزئی از اطلاعات دمین باشه !

billgivz
یک شنبه 17 بهمن 1389, 20:57 عصر
سلام دقیقا متوجه نشدم که سوالتون چیه
ولی خوب هر کاربری میتونه از دوجا واسه سایت خدمات بگیره یکی واسه دامنه و یکی واسه هاست
مثل من هاستمو از سایت زرین هاست خریدم و دامنه ی سایتمو از میهن نیک گرفتم
و برای اینکه دامنه با هاست مطابقت کنه یعنی با هم جور بشه DNS سرور هاستمو به سایت میهن نیک که دامنه رو گرفتم دادم و ارتباط برقرار شد

دوست عزیز سوال من اینه که whois که از یک دمین میگیریم . نام سروری که اطلاعات سایت روی آن هست نشون میده یا نه ؟

mtchabok
دوشنبه 18 بهمن 1389, 10:50 صبح
آره درسته که dns server باید آدرس و یا دامنه هاست رو نشون بده .
شما میتونید آی پی سایت رو در بیارید و از آی پی whois بگیرید به احتمال قوی دییگه مشکلی پیش نمیآد و اگه هم بازم همون جوابو داده پس حتما درسته دیگه .

البته در شرایطی که صاحب دامنه از سرویس دهنده بخواد تا اطلاعاتش در whois نمایش داده نشه ، هیچ اطلاعاتی در whois نمیاد نه اینکه اطلاعات اشتباه بیاد .

رضا قربانی
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:05 صبح
حالا سوال من اینه واقعا این سایت راست میگه و از هاستینگ نام برده استفاده نکرده یا داره میپیچونه ؟

اگه از هاستینگ 1and1.com استفاده نمیکنه پس این name server در داخل whois چی هست ؟

میپخشید طولانی هم شد آره راست می گن
و

جواب سوال دوم اینکه : ns1 , ns2 رو باید از خودت شرکت سرویس دهنده بگیرید و فقط اونا هستند که به شما می دن و بعضی ها هم خودشون برات Set می کنند

billgivz
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:48 صبح
آره درسته که dns server باید آدرس و یا دامنه هاست رو نشون بده .
شما میتونید آی پی سایت رو در بیارید و از آی پی whois بگیرید به احتمال قوی دییگه مشکلی پیش نمیآد و اگه هم بازم همون جوابو داده پس حتما درسته دیگه .

البته در شرایطی که صاحب دامنه از سرویس دهنده بخواد تا اطلاعاتش در whois نمایش داده نشه ، هیچ اطلاعاتی در whois نمیاد نه اینکه اطلاعات اشتباه بیاد .
حالا اگر یلرو از ip اختصاصی یا سرور اختصاصی از اون هاست استفاده کرده باشه چی ؟