PDA

View Full Version : ويژوال بيسيك فارسي

vahid4251
یک شنبه 17 بهمن 1389, 18:32 عصر
اين ويژال بيسيك فارسي شده و قابل استفاده است فقط فايل ها را در مسير نصب برنامه كپي كنيد :قهقهه::قهقهه::گیج::گیج:

66029

دانلود از اینجا (http://vahid4251.persiangig.com/vb/Persian-VB6.rar)

vahid4251
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 13:18 عصر
همش 4 نفر بچه ها تشکر

Slytherin
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 15:54 عصر
همش 4 نفر بچه ها تشکر

تجربه ثابت کرده که هر چیزی که قاچاقی فارسی شود یه جاییش میلنگه! (نمونش ویندوز فارسی)
من اصلا این کار رو قبول ندارم، شاید اون هایی هم که تشکر نکردند دلیلش همین باشه،
آخه برنامه تخصصی که فارسی کردن نمی خواهد...

IranVB
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 16:51 عصر
تجربه ثابت کرده که هر چیزی که قاچاقی فارسی شود یه جاییش میلنگه! (نمونش ویندوز فارسی)
من اصلا این کار رو قبول ندارم، شاید اون هایی هم که تشکر نکردند دلیلش همین باشه،
آخه برنامه تخصصی که فارسی کردن نمی خواهد...

این دلیل خوبی نیست حالا که برنامه ای تخصصی شد نباید اونو تغییر زبان داد!!!!!
چه بسا کاربران زیادی هم هستند که با وی بی کار میکنند اما دامنه زبان آنها ضعیف باشه،

pcdownload.bloghaa.com
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 00:23 صبح
ویژوال بیسیک فارسی فقط فقط برای کنجکاوی مناسب هست.
اگر از آن اسفاده کنید میبینید که نام اشیا را هم فارسی مینویسه.
یعنی به جای کد زیر:
text1.text=x
باید بنویسیم:
جعبه متن1.text=x
حالا خودتون تصمیم بگیرید که برای برنامه نویسی میشه ازش استفاده کرد یا نه.
البته نام اشیا را میتوان تغییر داد اما این از سرعت کار میکاهد.
البته یک ویژوال بیسیک فارسی شده کامل هم هست که در اون این مشکل نیست چون در اون سینتکس زبان
هم فارسی شده.
یعنی به جای عبارت بالا باید بنویسیم:
جعبه متن.متن=ت
چون همه چی فارسی هست میشه باهاش کنار اومد.اما باز هم هیچچی به ویژوال بیسیک ساده انگلیسی خودمون نمیرسه.

محسن واژدی
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 05:51 صبح
یعنی به جای کد زیر:
text1.text=x
باید بنویسیم:
جعبه متن1.text=x
البته نام اشیا را میتوان تغییر داد اما این از سرعت کار میکاهد.درسته، بنده با ویژوال بیسیک فارسی موافقم ولی نه تا این حد (نه افراط نه تفریط؛ در حد اعتدال)

mpmsoft
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 09:39 صبح
با فارسی کردن نرم افزار نه تنها شما کمکی در حق دیگران نمی کنید بلکه در حق اونها ظلم هم می کنید
کسی که با کامپیوتر کار می کنه باید با اصطلاحات کامپیوتری آشنا بشه چه برسه به یه برنامه نویس که امروزه با گسترش اینترنت آشنایی با زبان انگلیسی می تونه از نون شب واجب تر باشه
ما برای اکثر واژه های کامپیوتری واژه های فارسی با مفهوم نداریم
مثلا شما نوشتی [استاندارد اجرایی] خوب به نظرم خنده داره و اصلا ربطی به واژه [Standard Exe] نداره

از بعد کسب تجربه می تونه برای خودتون مفید باشه ولی نه برای دیگران

REZADG
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 21:00 عصر
عجب جالبه بابا من یه کاری کردم شما چرا من درست 5 سال پیش این کار رو کرده بودم ولی من کمی حرفه ای تر کرده بودم چون تو کد نویسی همون کلمات خودمون بود و فقط منو ها و توضیحات فارسی شده بودن اما عجب کاریه بابا این کپی ها خودمونیم

IamOverlord
جمعه 22 بهمن 1389, 13:02 عصر
با فارسی کردن نرم افزار نه تنها شما کمکی در حق دیگران نمی کنید بلکه در حق اونها ظلم هم می کنید
کسی که با کامپیوتر کار می کنه باید با اصطلاحات کامپیوتری آشنا بشه چه برسه به یه برنامه نویس که امروزه با گسترش اینترنت آشنایی با زبان انگلیسی می تونه از نون شب واجب تر باشه
ما برای اکثر واژه های کامپیوتری واژه های فارسی با مفهوم نداریم
مثلا شما نوشتی [استاندارد اجرایی] خوب به نظرم خنده داره و اصلا ربطی به واژه [Standard Exe] نداره

از بعد کسب تجربه می تونه برای خودتون مفید باشه ولی نه برای دیگران

سلام دوستان،
موافقم، ولی واژه های اون ها هم خنده داره:
Standard Exe:
هم می شه گفت اجراپذیر متعارف و
هم می شه گفت اعدام شونده ی قانونی :قهقهه:

returnx
جمعه 22 بهمن 1389, 13:45 عصر
کلا فارسی کردن برنامه ها چه تخصصی چه غیر تخصصی بیشتر باعث گنگ شدن و نامفهوم شدن می شود چون خیلی از اصطلاحات معادل فارسی نداره...
مثل standard Exe یا Socket و....

sina32
شنبه 23 بهمن 1389, 23:09 عصر
این دلیل خوبی نیست حالا که برنامه ای تخصصی شد نباید اونو تغییر زبان داد!!!!!
چه بسا کاربران زیادی هم هستند که با وی بی کار میکنند اما دامنه زبان آنها ضعیف باشه،

خوب اگه زبانشون ضعیفه اصلا برنامه ننویسن! همینه که مثل برگ درخت برنامه نویس ریخته تو خیابونا. یک برنامه نویس باید زبانش خوب باشه، یا حد اقل سعی کنه در حد متوسط باشه.

sina32
شنبه 23 بهمن 1389, 23:11 عصر
ویژوال بیسیک فارسی فقط فقط برای کنجکاوی مناسب هست.
یعنی به جای کد زیر:
text1.text=x
باید بنویسیم:
جعبه متن1.text=x
البته نام اشیا را میتوان تغییر داد اما این از سرعت کار میکاهد.
البته یک ویژوال بیسیک فارسی شده کامل هم هست که در اون این مشکل نیست چون در اون سینتکس زبان
هم فارسی شده.
یعنی به جای عبارت بالا باید بنویسیم:
جعبه متن.متن=ت
چون همه چی فارسی هست میشه باهاش کنار اومد.اما باز هم هیچچی به ویژوال بیسیک ساده انگلیسی خودمون نمیرسه.

میشه اونی رو که میگید بذارید اینجا؟ :کف: خیلی دنبالش میگردم که تستش کنم :متفکر::متفکر::متفکر: (البته فقط برای امتحان و نه برنامه نویسی :چشمک: )

محسن واژدی
یک شنبه 24 بهمن 1389, 11:48 صبح
خوب اگه زبانشون ضعیفه اصلا برنامه ننویسن! همینه که مثل برگ درخت برنامه نویس ریخته تو خیابونا.
این نمیتونه یک دلیل قانع کننده و منطقی برای کسی که یک زبان برنامه نویسی رو شروع کرده باشد، یعنی کسی که دامنه زبان ضعیفی دارد به این دلیل نباید با زبان برنامه نویسی کار کند

کسی که به برنامه ای رو میاره ناشی از اجبار اون در این کار نیست ناشی از علاقه ایست که به این کار و زبان داره، از این رو کاربرانی هم وجود دارند که دامنه زبانی متوسط دارند و حتی معنی برخی از واژه ها و دستورات برنامه نویسی هم نمیدانند اما از عملکرد آن اطلاع دارند

sina32
یک شنبه 24 بهمن 1389, 22:52 عصر
این نمیتونه یک دلیل قانع کننده و منطقی برای کسی که یک زبان برنامه نویسی رو شروع کرده باشد، یعنی کسی که دامنه زبان ضعیفی دارد به این دلیل نباید با زبان برنامه نویسی کار کند

کسی که به برنامه ای رو میاره ناشی از اجبار اون در این کار نیست ناشی از علاقه ایست که به این کار و زبان داره، از این رو کاربرانی هم وجود دارند که دامنه زبانی متوسط دارند و حتی معنی برخی از واژه ها و دستورات برنامه نویسی هم نمیدانند اما از عملکرد آن اطلاع دارند

ببخشید، من جواب خودم رو به قسمت دوم جمله یعنی: یک برنامه نویس باید زبانش خوب باشه، یا حد اقل سعی کنه در حد متوسط باشه. تصحیح میکنم. و تاکید میکنم که منظورم از این جمله اینه که زبانشون رو تقویت کنن و منظور دیگه ای ندارم. چون نه تنها تمامی سورس های موجود، بلکه حتی اکثر آموزش ها و کتاب های pdf هم به زبان انگلیسیه. و مفهوم کلی بحثم اینه که انگلیسیش بهتر توضیح داده تا ترجمه های فارسی اون کتاب (حالا اگه ترجمش باشه)

ممنون و بازم بابت اون قسمت اول جملم پوزش میخوام

vahid4251
جمعه 20 اسفند 1389, 18:45 عصر
بابا ول كنين ديگه ما يك برنامه فارسي كرديم كه بچه ها به صورت كامل فقط توي اون بگردن و گزينهاشو ببينن نگفتيم يك مجمع براي اين كار راه بندازين اگر مي خواين ميتونين شما هم كمك كنين تا يك فارساز خوب برايvb بسازيم :قهقهه:

kuh_nur
یک شنبه 22 اسفند 1389, 09:03 صبح
سلام بنظرم دوستان علاقه شدیدی به بحث کردن دارن و همیشه از اصل موضوع دور میشن
من خودم (تاکید می کنم یک نظر کاملا شخصی)با نرم افزاری که فارسی شده باشه مشکل دارم چون براحتی می تونم در بین مون انگلیسی vb متن مورد نظر خودمو پیدا کنم ولی با فارسی شدن vb من کمی تو بکار بردن متون و نوشتن و درک کردن اونها مشکل پیدا کردم نمونش رو هم دوستان در بالا ذکر کردن

ولی در کل از زحماتتون قدردانی می کنم

vahid4251
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 15:51 عصر
حالا فارسی شده بجای دستت درد نکنه این همه در موردش باید این همه بحث بشه همه تو کشور های خودشون اینو ترجمه میکنن تا راحت همه افراد کشورشون بتونن از اون استقاده کنن نه اینکه بگن چون نرم افزار تخصصی نباید ترجمه بشه

Mr'Jamshidy
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 16:41 عصر
راستشو بخواهید این اولین باری که میشنوم VB ترجمه شده باشه!!

اما کار به این حرفا ندارم من هم با کلا نرم افزار های غیر انگلیسی گیج میشم و کاری که به 1 دقیقه انجام میدم شاید بشه 10 دقیقه! (تو هر نرم افزاری)

موفق باشید :)

vahid4251
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 16:59 عصر
من این برنامه رو یک سال پیش ترجمه کردم

_behnam_
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 17:23 عصر
حالا فارسی شده بجای دستت درد نکنه این همه در موردش باید این همه بحث بشه همه تو کشور های خودشون اینو ترجمه میکنن تا راحت همه افراد کشورشون بتونن از اون استقاده کنن نه اینکه بگن چون نرم افزار تخصصی نباید ترجمه بشه
اینجا ایرانه یه گربه هفت هزار ساله...
بچه ها که دلیل منطقی اوردن!!!