PDA

View Full Version : سوال: چگونگی نمایش پیغام از طریق Notification در #C

Atiyeh1370
یک شنبه 17 بهمن 1389, 19:39 عصر
تو زبان #C میخواستم بدونم چطور وقتی یه رویداد اتفاق میفته مثلا وقتی تو برنامه client-server ارتباط دو کامپیوتر برقرار میشه از طریق Notification بهشون اطلاع داده بشه
کلا چطور میتونیم یه پیغام را از طریق Notification نشون بدیم؟
اگه جوابم را بدید خیلی ممنون میشم

m.soleimani
یک شنبه 17 بهمن 1389, 21:09 عصر
تو زبان #C میخواستم بدونم چطور وقتی یه رویداد اتفاق میفته مثلا وقتی تو برنامه client-server ارتباط دو کامپیوتر برقرار میشه از طریق Notification بهشون اطلاع داده بشه
کلا چطور میتونیم یه پیغام را از طریق Notification نشون بدیم؟
اگه جوابم را بدید خیلی ممنون میشم

فعلن این دوتا لینک را داشته باش وقت توضیح نوشتن ندارم

http://www.codeproject.com/KB/cs/C__Notification_Server.aspx

http://www.codeproject.com/KB/miscctrl/RobMisNotifyWindow.aspx

موفق باشید

Atiyeh1370
یک شنبه 17 بهمن 1389, 21:26 عصر
خیلی ممنون ولی وقتی از NotifyWindow تو #C استفاده کردم از NotifyWindow خطا گرفت!
یعنی اصلا نمیشناسدش
فکر کنم باید یه using به اول برنامه اضافه بشه
میشه لطفا خودتون یه کم بیشتر توضیح بدید
ممنون

Atiyeh1370
دوشنبه 18 بهمن 1389, 14:08 عصر
سلام و با تشکر از m.soleimani (http://barnamenevis.org/member.php?54159-m.soleimani)
من بعد از تحقیق بیشتر این راه را پیدا کردم:
میتونیم تو #C روی فرم یه کنترل NotifyIcon بذاریم و خاصیت Icon این کنترل را برابر آیکن دلخواه قرار بدیم
بعد توی یه رویدادی مثلا کلیک روی یه دکمه این خط را بنویسیم:
notifyIcon1.ShowBalloonTip(2000,"Title","Your Text",ToolTipIcon.Info);

zohre66
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 23:13 عصر
با سلام خدمت دوستان
چگونه می تونم به برنامه notification تاریخ و زمان بدهم.منظورم این هست از اونجایی که من دارم توی یکی از جداول تاریخ و ساعت هشدار ثبت می کند چطور می تونم تنظیم کنم که در اون تاریخ و اون ساعت برنامه notifaction اجرا شود
لطفا راهنمای کنید

amir200h
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 23:33 عصر
با سلام خدمت دوستان
چگونه می تونم به برنامه notification تاریخ و زمان بدهم.منظورم این هست از اونجایی که من دارم توی یکی از جداول تاریخ و ساعت هشدار ثبت می کند چطور می تونم تنظیم کنم که در اون تاریخ و اون ساعت برنامه notifaction اجرا شود
لطفا راهنمای کنید

if (شرط شما)
{
NotyFyMenu.Text = "سلام";
NotyFyMenu.ShowBalloonTip(4000, "پیام", "هشدار", ToolTipIcon.Info);
}

zohre66
سه شنبه 15 بهمن 1392, 09:27 صبح
من می خوام در تاریخ و ساعت مشخص سیستم آلارم به کاربر بدهد آیا باید از تایمر استفاده کنم تا به موعد مقرر برسد ؟

systam
سه شنبه 15 بهمن 1392, 10:57 صبح
سلام

من می خوام در تاریخ و ساعت مشخص سیستم آلارم به کاربر بدهد آیا باید از تایمر استفاده کنم تا به موعد مقرر برسد ؟
دوستان هم فیلم معرفی کردن و هم راهنمایی کردن یکم خودتون هم یه حرکتی انجام بدید به جایی مشکل خوردید مطرح تا دوستان جواب بدند
ما ایرانی ها خودم رو میگم همه چیز رو حاضر اماده میخوایم یکم تلاش فکر شعی کوشش و... چاشنی کار قرار بدید
مطمئناً موفق میشد

یا علی

zohre66
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 08:05 صبح
سلام

دوستان هم فیلم معرفی کردن و هم راهنمایی کردن یکم خودتون هم یه حرکتی انجام بدید به جایی مشکل خوردید مطرح تا دوستان جواب بدند
ما ایرانی ها خودم رو میگم همه چیز رو حاضر اماده میخوایم یکم تلاش فکر شعی کوشش و... چاشنی کار قرار بدید
مطمئناً موفق میشد

یا علی
شما خودتون این لینک رو بررسی کنید ربطی به سوال بنده نداشت. لطفا اگر کسی در خصوص اینکه بخوام یه task در ویندوز ایجاد منظورم اینکه آلارم هایی که باید نشون داده بشه از طریق همون ویندوز انجام بشه راهنمایی کنه؟