PDA

View Full Version : گفتگو: تشکلیل گروه برای یادگیری و انجام پروژه ها با C#

amsjavan
دوشنبه 18 بهمن 1389, 00:47 صبح
بسمه تعالی

سلام به همه دوستان

یک بار از نویسنده معروف Elbert Hubbard پرسیدند چگونه نویسنده شدید؟ او در جواب گفت: "تنها راه یادگیری نوشتن، نوشتن، نوشتن، نوشتن، نوشتن و نوشتن است!"

مطلب بالا در مورد خیلی چیزها صدق می کنه. مثل اینکه تنها راه برنامه نویس شدن، برنامه نوشتن و برنامه نوشتن است و یا اینکه تنها راه یادگیری کار گروهی، کار گروهی انجام دادن است.

همونطور که همه می دونید یکی از بزرگترین عامل شکست پروژه های نرم افزاری در ایران اینه که بلد نیستیم کار گروهی انجام بدیم. هیچ وقت نمیشه یک نفره نرم افزاری بزرگ و با کیفیت ایجاد کرد بنابراین هر برنامه نویسی باید کار کردن به صورت گروهی و در یک تیم رو بلد باشه.

خیلی وقته دارم رو این موضوع فکر می کنم که یک گروه از برنامه نویسان C# تشکیل بدم تا خودمون از نزدیک لمس کنیم و مشکلات واقعی کارگروهی رو ببینیم و برای اون راه حل پیدا کنیم و در این راه اطلاعات برنامه نویسی و علمی خود را نیز بالا ببریم. همچنین خیلی چیزهای دیگه مثل با هم کار کردن و مدیریت پروژه را یاد می گیریم. در واقع یک محیطی ایجاد میشه که هر کی بتونه ایده های خودش رو برای تولید یک نرم افزار با کیفیت پیاده کنه.

قبل از اینکه در مورد اهداف و نحوه کار این گروه بیشتر توضیح بدم برای آن دسته از دوستانی که فکر می کنند از این کارها نمیشه تو ایران کرد و یا خیلی زود این جور گروه ها متلاشی می شوند و یا از این جور حرف های نا امیدکننده، بگم که من قبلا تو همین فروم barnamenevis گروهی رو برای یادگیری DirectX تشکیل داده بودم که به مدت 1 سال در کنار هم بودیم و به نتایج فوق العاده خوبی هم رسیدیم. برای اطلاع از جزئیات بیشتر این گروه می تونید به تاپیک آن مراجعه کنید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?t=179271

خیلی تجربه های مختلفی از این گروه به دست آوردم خیلی چیزها در مورد کار گروهی فهمیدم مثل این که یکی از مهمترین عوامل پایداری گروه، اخلاق و روابط دوستانه بین اعضا است؛ خیلی چیز ها رو هم نفهمیدم!
حالا می خوام تو گروه C# از تجربه های قبلی برای تشکیل یک گروه با کیفیت تر و با بازدهی بیشتر استفاده کنم و این تجربیات رو به دوستان دیگه هم منتقل کنم.

هدف این گروه فقط کدنویسی نیست. می خوایم از صفر شروع کنیم یعنی تمام مراحلی که برای تولید یک نرم افزار خوب لازمه توسط افراد گروه انجام میشه. از تحلیل نیاز ها گرفته تا طراحی UML و تست و خطا پذیری.

از متدولوژی Scrum برای توسعه نرم افزار استفاده می کنیم. Scrum یک متدولوژی افزایشی و iterative برای مدیریت پروژه های نرم افزاری است که برای تیم های کوچک و متوسط یکی از بهترین متدولوژی هاست. تو این متدولوژی همه افراد گروه از برنامه نویس گرفته تا Tester و Analyzer و غیره برای بهتر شدن پروژه درگیر خواهند بود و حق اظهار نظر و تغییر مسیر پروژه رو دارند. بنابراین همه افراد گروه برای اینکه بتونیم بر اساس این متدولوژی جلو بریم باید با آن آشنایی داشته باشند البته فقط در حدی که لازمه. طبق برنامه ریزی انجام شده در جلسات اولیه این آشنایی به دست خواهد آمد.
یکسری تکنیک ها هم برای پیدا کردن کلاس ها و طراحی شی گرا وجود داره که در جلسات اول به همه افراد آموزش داده می شه.

مکان جلسات هم مشخص هست و آدرس آن برای اعضا ارسال خواهد شد. در مورد زمان تشکیل جلسات هم در جلسه اول به صورت حضوری بحث می کنیم.

نحوه کارکرد گروه به این شکل هست که با اتفاق نظر اعضا یک پروژه را انتخاب می کنیم و تمام پروسه های توسعه نرم افزار رو بر اساس متدولوژی Scrum روی آن انجام می دهیم. فعلا به دلایلی بر روی Windows Application کار می کنیم و وارد حوزه وب نمی شویم. موضوع پروژه ها رو هم می تونیم بر اساس نیازسنجی بازار انتخاب کنیم و یا به صورت سفارشی انجام بدهیم. پروژها می تونند با هدف تجاری و یا به صورت Open Source نوشته شوند که همه این ها بستگی به نظر اعضا داره. پروژه های مختلفی تو ذهنم هست که به دلیل طولانی نشدن مطلب اینجا مطرح نمی کنم و تو اولین جلسه می گم.

یکسری قواعد و اصول برای نوع نوشتن کدهای برنامه تعیین شده که در اختیار اعضا قرار داده می شه و در صورت تایید نهایی، اجرا خواهد شد. این کار به به علت این هست که کدهای هماهنگ و خوانا ایجاد بشه تا برای دیگر اعضا در خواندن، تست کردن و یا استفاده از آن ها مشکلی پیش نیاد.

قوانینی هم برای گروه، جهت همکاری بهتر بین اعضا، تعیین شده مثل میزان جریمه و پاداش ( جریمه برای تاخیر در انجام وظایف، تاخیر حضور در جلسات و ... ) و یا مسئولیت ها و نقش های مختلف گروه.
البته همه این قوانین باید توسط زیرگروهی از اعضا تایید بشوند در غیر اینصورت اجرایی نخواهند شد ( دموکراسی :لبخندساده: )

اهداف گروه:
1- یادگیری C# به صورت عملی
2- یادگیری کار گروهی
3- انجام پروژه های نرم افزاری
اهداف دیگه ای هم میشه در نظر گرفت اما اینها مهمترین ها هستند.

یکی از دلایلی هم که تو این بخش این تاپیک رو زدم این بود که یکی از مهمترین اهداف گروه یادگیری C# هست طبق برنامه ریزی انجام شده در هرجلسه مطالب جدیدی که از C# یاد گرفته می شود در این تاپیک قرار داده خواهد شد.

دوستانی که مایل به همکاری هستند همینجا اعلام کنند. لطفا نظرات خودتون هم برای بهتر شدن گروه بنویسید.

با تشکر
امیرحسین جوان آملی
amsjavan@gmail.com

bghad1
دوشنبه 18 بهمن 1389, 01:14 صبح
سلام امیر جان..چطوری عزیز برادر؟؟

خوب میبینم که شمام اومدین رو #C :چشمک:

حالا که اومدین به سمته این زبون منم دوس دارم بیام باهاتون...البته باید ببینم برنامه زمانبندیم چجوری میشه...چون ی کاره دیگه ام دارم...اما دوس دارم که باهاتون باشم اگه زمان اجازه بده...مطمئن باش عینه دایرکت ایکس نمیشه:چشمک:

amsjavan
دوشنبه 18 بهمن 1389, 06:49 صبح
سلام بهادر جان
خوشحال میشم توانایی واقعی تو رو ببینم!

خانوم خانوما
دوشنبه 18 بهمن 1389, 08:08 صبح
سلام دوست عزیز

آیا برای یه برنامه نویس مبتدی که اصلا تا حالا کار نکرده و فقط یه سری مطالب رو از روی کتاب یاد گرفته و چند تا برنامه کوچیک انجام داده و فقط با مفاهیم کلی آشنایی داره، کاری در این گروه وجود داره؟

najmehdj
دوشنبه 18 بهمن 1389, 09:20 صبح
منم خوشحال میشم که بتونم با تون شروع کنم
خیلی وارد نیستم اما یک سری چیزا بلدم دوست دارم که بیشتر یاد بگیرم
من خودم به این نتیجه رسیدم که با تمرین عملی خیلی بیشتر یاد میگیرم

gm.sara
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:34 صبح
دوست عزیر جلسات کجا برگزار می شه؟ شیوه کار چطوریه؟ چقدر باید آشنایی داشته باشی؟

amsjavan
دوشنبه 18 بهمن 1389, 13:06 عصر
دوست عزیر جلسات کجا برگزار می شه؟ شیوه کار چطوریه؟ چقدر باید آشنایی داشته باشی؟
اطراف رسالت هست. وقتی تمامی اعضا مشخص شد آدرس دقیق رو برای همه ارسال می کنم.
شیوه کلی کار رو تو پست اول توضیح دادم. اگر با متدولوژی scrum آشنایی داشته باشید جزئیات رو هم متوجه خواهید شد.
آشنایی با C# در حدی باید باشد که تا حالا چند تا پروژه کامل انجام داده باشید.

amsjavan
دوشنبه 18 بهمن 1389, 13:13 عصر
سلام دوست عزیز

آیا برای یه برنامه نویس مبتدی که اصلا تا حالا کار نکرده و فقط یه سری مطالب رو از روی کتاب یاد گرفته و چند تا برنامه کوچیک انجام داده و فقط با مفاهیم کلی آشنایی داره، کاری در این گروه وجود داره؟

بستگی داره این آشنایی در چه حدی باشه. باید برنامه هایی که نوشتید رو ببینیم و اینکه چه مباحثی از C# رو بلد هستید و بیشتر کار کردید.
براتون پیغام خصوصی گذاشتم

amsjavan
سه شنبه 19 بهمن 1389, 00:16 صبح
دوستانی که در مورد شرایط عضویت در گروه سوال دارند سیستم گروه به این شکله که همه افراد می تونند شایستگی خودشون رو نشون بدهند یعنی به همه این فرصت داده میشه که در یک دوره مشخص در گروه شرکت کنند و اگر انتظارات رو برآورده نکردند از گروه کنار گذاشته می شوند ( شایسته سالاری:لبخندساده: )

najmehdj
سه شنبه 19 بهمن 1389, 09:17 صبح
خوب اونایی که تهران نیستن یعنی نمیتونن شرکت کن؟

amsjavan
سه شنبه 19 بهمن 1389, 09:19 صبح
خوب اونایی که تهران نیستن یعنی نمیتونن شرکت کن؟

چرا می تونند. شما می تویند به صورت آنلاین تو جلسات شرکت کنید.

toopdanlod
سه شنبه 19 بهمن 1389, 22:37 عصر
به نظر من هم کار گروهی بهترین کار توی دنیا هست. من هستم

mohsenaminzare
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 01:32 صبح
سلام من هم هستم کار از کی شروع میشه؟
www.mcertificate.persianblog.ir

andaron
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 02:20 صبح
آقا ما هم خیلی مبتدی هستیم ولی خی لی دوست داریم تو این جلسات شرکت کنیم البته فقط آنلاین چون خیلی دوریم
با تشکر

amsjavan
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 21:08 عصر
سلام من هم هستم کار از کی شروع میشه؟
www.mcertificate.persianblog.ir (http://www.mcertificate.persianblog.ir)
اولین جلسه هفته بعد برگزار میشه. تاریخ دقیق به اعضای نهایی اعلام خواهد شد.

ACorvinus
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 21:55 عصر
سلام.

تقریبا 2 سالی میشه #C رو شروع کردم و میخوام به کسایی که VB رو بصورت نیمه حرفه ای بلدن بگم که برای یادگرفتن #C اگه 1 ماه وقت بذارین همه چیزشو یاد میگیرین، پس یادگرفتن #C زیاد سخت نیست.
من یه فایل میذارم برای دانلود. اگه پسندیدین من با موافقت اکثر اعضا شروع می کنم به یاد دادن #C از مقدماتی تا اونجایی که بلدم!!!

رمز فایل کتاب الکترونیک: chptr01
http://www.4shared.com/file/rXNK2AgM/Ch1.html

F.zeinali
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 00:17 صبح
با سلام
من 19سال سن دارم
و دانشجویه کارشناسی رشته نرم افزار هستم و فکر میکنم از Csharp تا حدی بلد باشم که بتونم تویه گروه وظیفه ی خیلی کوچیکیو بر عهده بگیرم ولی تا حالا پروژه کاملی انجام ندادم.
می خواستم بدونم با همچین شرایطی که دارم می تونم عضویی از گروه باشم؟
من خیلی دوست دارم تویه همچین گروه هایی باشم(از کار گروهی خوشم میاد)

amsjavan
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 19:35 عصر
سلام.

تقریبا 2 سالی میشه #C رو شروع کردم و میخوام به کسایی که VB رو بصورت نیمه حرفه ای بلدن بگم که برای یادگرفتن #C اگه 1 ماه وقت بذارین همه چیزشو یاد میگیرین، پس یادگرفتن #C زیاد سخت نیست.
من یه فایل میذارم برای دانلود. اگه پسندیدین من با موافقت اکثر اعضا شروع می کنم به یاد دادن #C از مقدماتی تا اونجایی که بلدم!!!

رمز فایل کتاب الکترونیک: chptr01
http://www.4shared.com/file/rXNK2AgM/Ch1.html

سلام دوست عزيز

خيلي ممنون از لطفتتون
ما هدف اصليمون انجام پروژه و كار گروهي است. مسلما با انجام پروژه تجربه و اطلاعاتمون از C# نيز بالا مي رود. خوشحال ميشم اگه در اين راه به ما كمك كنيد.

Mohsen229266
جمعه 22 بهمن 1389, 01:29 صبح
با سلام من هم موافقم هر کمکی هم بتونم انجام میدم در خدمتم
نمیخواید یه پروژه تعریف کنید؟

ACorvinus
جمعه 22 بهمن 1389, 08:03 صبح
سلام دوستان.

بين كساني كه پيشنهاد همكاري دادند افرادي هستند كه درك انگليسي و ادبيات فارسي اونا (از نظر جمله سازي) خوب باشه؟!!
اگه همچين كسايي هستن لطفا به شماره 09372413499پيامك بدن و خودشونو معرفي كنن. اگه ميخوايم يه كاري انجام بديم توصيه من اينه كه منبع ما كتاب خود ميكروسافت باشه.

ن: Fred

amsjavan
جمعه 22 بهمن 1389, 08:46 صبح
سلام دوستان.

بين كساني كه پيشنهاد همكاري دادند افرادي هستند كه درك انگليسي و ادبيات فارسي اونا (از نظر جمله سازي) خوب باشه؟!!
اگه همچين كسايي هستن لطفا به شماره 09372413499پيامك بدن و خودشونو معرفي كنن. اگه ميخوايم يه كاري انجام بديم توصيه من اينه كه منبع ما كتاب خود ميكروسافت باشه.

ن: Fred

منظورتون چیه؟ درک انگلیسی و ادبیات فارسی؟؟ مگه می خوایم کتاب ترجمه کنیم!؟ دوست عزیز عرض کردم که قصدمون انجام پروژه هست یعنی چی که منبع ما کتاب مایکروسافت باشه!!

ACorvinus
جمعه 22 بهمن 1389, 11:13 صبح
منظورتون چیه؟ درک انگلیسی و ادبیات فارسی؟؟ مگه می خوایم کتاب ترجمه کنیم!؟ دوست عزیز عرض کردم که قصدمون انجام پروژه هست یعنی چی که منبع ما کتاب مایکروسافت باشه!!

سلام. احتمالا با اين پيشنهادي كه دادم شوكه شدين.
اميدوارم ناراحت نشين، . هركسي ميتونه يه پروژه اي رو شروع كنه و اونو به اتمام برسونه ولي در چه حدي؟!!!

آيا كاري كه ما ميخواين شروع كنيم با برنامه نويسي يه آماتور فرقي خواهد كرد يا پرو‍ژه ايي كه قراره يه مدت بعد تموم بشه حرفي براي گفتن خواهد داشت و در خاطره ها ميمونه؟
نميدونم چند تا پروژه تابحال انجام دادين ولي اگه بخواين كاري رو شروع كنين و همه جنبه هاشو در نظر بگيرين بايد يه تيم تحقيقاتي داشته باشين كه تكنولوژي روز رو (لااقل تكنولوژي اخير) به بچه ها بگه نه اينكه بشينين با if و for يه پرو‍ژه بنويسين و ادعا كنين كار گروهي انجام داديم.

من به شخصه دوست دارم الگو و سبك كارام افرادي باشن كه دارن در ميكروسافت كار مي كنن نه اينكه با اطلاعات خودم و هرچيزي كه ياد گرفتم بيام هرجور كه دلم خواست برنامه بنويسم و جواب هم ممكنه بگيرم ولي آيا اين پروژه در پيش يه برنامه نويس حرفه اي ارزشي خواهد داشت يا نه؟!

بهرحال من دنبال افرادي هستم كه بخوان اينجوري پيش برن و يه پيشينه اي از #C داشته باشن تا بتونيم يه گروه خوب داشته باشيم. و اگه كسي روش منو دوست نداره لطفا با ارسال يه پست اونو به اطلاع من برسونه تا من كنار بكشم.

در ضمن اينكه گفتين مگه ميخوايم كتاب ترجمه كنيم؟! جواب من اينه كه بايد كمي هم خوشحال باشين كه كتاب يه دانشمند رو دارين ترجمه مي كنين و روش هايي رو ياد ميگيرين كه خود ميكروسافت پيشنهاد داده نه اينكه ناراحت بشين. ممكنه با اين روشي كه اگه قرار باشه بريم جلو كمي طول بكشه ولي آخر كار شما يا دوستاني كه ميخوان يه چيزي ياد بگيرن با بقيه فرق خواهيد داشت و طرز فكرتون با اونا يكي نخواهد بود.

براي مثال: بنظر شما كدوم يك از روش هاي زير بهينه هست؟!
اين كد:

string str1 = string.Empty;
str1 = "Developer ";
str1 += "Center ";
str1 += "===> BARNAMENEVIS";

يا اين كد؟!

System.Text.StringBuilder str2 = new System.Text.StringBuilder();
str2.Append("Developer ");
str2.Append("Center ");
str2.Append("===> BARNAMENEVIS");
string strResult = str2.ToString();

خروجي هر دو كد اينه: Developer Center ===> BARNAMENEVIS

BANKER
جمعه 22 بهمن 1389, 12:00 عصر
من روی پروژه انبار کارکردم واین سیستم را تا چند گام تحلیل کردم ولی هنوز کار تمام نشده پیشنهادم این است که روی این پروژه کار کنیم با دانستن طرح کلی وتقسیم وظایف بین اعضا

amsjavan
جمعه 22 بهمن 1389, 13:37 عصر
سلام. احتمالا با اين پيشنهادي كه دادم شوكه شدين.
اميدوارم ناراحت نشين، . هركسي ميتونه يه پروژه اي رو شروع كنه و اونو به اتمام برسونه ولي در چه حدي؟!!!
در ضمن اينكه گفتين مگه ميخوايم كتاب ترجمه كنيم؟! جواب من اينه كه بايد كمي هم خوشحال باشين كه كتاب يه دانشمند رو دارين ترجمه مي كنين و روش هايي رو ياد ميگيرين كه خود ميكروسافت پيشنهاد داده نه اينكه ناراحت بشين. ممكنه با اين روشي كه اگه قرار باشه بريم جلو كمي طول بكشه ولي آخر كار شما يا دوستاني كه ميخوان يه چيزي ياد بگيرن با بقيه فرق خواهيد داشت و طرز فكرتون با اونا يكي نخواهد بود.

سلام فریدجان
شما اصلا پیشنهاد ندادی که من بخوام شوکه بشم! یکدفعه میای میگی هر کی ادبیات فارسیش خوبه بگه! اول پیشنهاد بده که می خوای کتاب ترجمه کنی بعد این حرف ها رو بزن. در مورد ترجمه هم بگم که به هیچ وجه قصد ورود به این حوزه رو نداریم چون اصلا این کار رو درست نمی دونم و هیچ ربطی هم به اهداف گروه نداره ( یکبار دیگه با دقت پست اول رو بخون ) دلایل زیادی هم برای انجام ندادن این کار هست که اینجا مکان خوبی برای پرداختن به اون نیست چون از هدف اصلی دور میشیم و به بخش C# هم مربوط نمیشه. بعدا شخصا به خودت میگم.

آيا كاري كه ما ميخواين شروع كنيم با برنامه نويسي يه Amator فرقي خواهد كرد يا پرو‍ژه ايي كه قراره يه مدت بعد تموم بشه حرفي براي گفتن خواهد داشت و در خاطره ها ميمونه؟
نميدونم چند تا پروژه تابحال انجام دادين ولي اگه بخواين كاري رو شروع كنين و همه جنبه هاشو در نظر بگيرين بايد يه تيم تحقيقاتي داشته باشين كه تكنولوژي روز رو (لااقل تكنولوژي اخير) به بچه ها بگه نه اينكه بشينين با if و for يه پرو‍ژه بنويسين و ادا كنين كار گروهي انجام داديم.

کاری که ما می خوایم بکنیم قراره بهترین باشه و به قول شما در خاطره ها بمونه اما نه در همین اول کار! اول باید یاد بگیریم چه جوری کار گروهی انجام بدیم و اینکه چه جوری یک پروژه کامل رو چند نفره با موفقیت تموم کنیم هر چند کدی که تولید می کنیم بهینه نباشه اما حداقل تقسیم و ظایف و کار کردن با هم رو یاد می گیریم. بعد بریم سراغ تشکیل گروه تحقیقات و از این حرف ها یک شبه که نمیشه مثل مایکروسافت شد.
الان توی اینترنت به راحتی میشه به آخرین تکنولوژی ها دست پیدا کرد و این وظایف اعضای گروه هست. اینم قبول دارم که اگه یکی بتونه این تکنولوژی رو به اعضا منتقل کنه کار سریعتر پیش میره اما گروه تحقیقاتی که شما تو مایکروسافت می بینی برای انتقال آخرین تکنولوژی به اعضا نیست بلکه وظیفه اونها تولید تکنولوژیِ هاي جديد است.

من به شخصه دوست دارم الگو و سبك كارام افرادي باشن كه دارن در ميكروسافت كار مي كنن نه اينكه با اطلاعات خودم و هرچيزي كه ياد گرفتم بيام هرجور كه دلم خواست برنامه بنويسم و جواب هم ممكنه بگيرم ولي آيا اين پروژه در پيش يه برنامه نويس حرفه اي ارزشي خواهد داشت يا نه؟!

ما هیچ وقت خودمون رو محدود به مایکروسافت و امثال این شرکت ها نمی کنیم هدف ما خیلی بزرگتر از این چیزهاست.
در ضمن همه برنامه نویس های حرفه ای تو مایکروسافت نیستند که شما بخوای حرفه ای بودن رو با مثل مایکروسافت بودن یکی بدونی!

همه دوست دارند حرفه ای باشند و با افراد حرفه ای کار کنند اما باید ببینیم حرفه ای و متخصص واقعا یعنی چی!

همونطورهم که گفتم همه افراد ابتدا در گروه شرکت داده می شوند و سپس اگر اون توانایی لازم رو نداشتن از گروه کنار گذاشته می شوند در همین ابتدا که نمیشه در مورد همه قضاوت کرد و این فرایند یک مقداری زمانبر هست

بنده هم هیچ وقت از انتقاد و بحث و گفتگو تا وقتی که منطقی باشه ناراحت نمیشم

در ضمن اختلاف در دیدگاهها باعث نمیشه که ما نتونیم با هم کار کنیم:چشمک:

bghad1
جمعه 22 بهمن 1389, 13:42 عصر
راستی، میتونیم از دات نت 4 شروع کنیم...نظرتون چیه؟؟؟

virtual_matador
جمعه 22 بهمن 1389, 14:07 عصر
سلام.
فريد به من زنگ زد و گفت كه يه همچين كاري داره انجام ميگيره. گفتم بيام بينم چه خبره؟ :متفکر:
منم يه جورايي با فريد موافقم. البته براي يادگيري C# نيازي نيست كه بشينيم كتاب ترجمه كنيم ولي فكر كنم اينكه چند تا از بچه ها بتونن يه سري Case study ها رو ترجمه كنند و بصورت مقاله در اختيار گروه قرار بدن خيلي خوبه.

کاری که ما می خوایم بکنیم قراره بهترین باشه

ما هیچ وقت خودمون رو محدود به مایکروسافت و امثال این شرکت ها نمی کنیم هدف ما خیلی بزرگتر از این چیزهاست.
براي بهترين بودن بايد اصولي هم بود و خوب فكر نكنم كسايي بهتر از خالقين C# بتونن كد اصولي و استاندارد توي C# بنويسن. مثلا همين كدي كه فريد نوشته؛ كي ميدونه چرا كد دوم بهتره؟ در حالي كه توي مستندات مربوط به .Net framework توي همون 30 صفحه اول دليلشو مي تونيم بفهميم. پس بهتره تا زماني كه خودمون صاحب نظر و صاحب سبك نشديم از علم و تجربيات صاحب نظران و غولهاي اين زمينه (كه البته اكثرا هم در Microsoft هستند) استفاده كنيم.

amsjavan
جمعه 22 بهمن 1389, 14:46 عصر
سلام دوست عزیز

چند تا از بچه ها بتونن يه سري Case study ها رو ترجمه كنند و بصورت مقاله در اختيار گروه قرار بدن خيلي خوبه.
این کار خوبی هست اما بهتره اعضای گروه به جای ترجمه همون متن انگلیسی رو بخونند چون در بهترین حالت هم نمیشه مفهوم یک زبان رو به صورت 100 درصد به زبان دیگه انتقال داد.

براي بهترين بودن بايد اصولي هم بود و خوب فكر نكنم كسايي بهتر از خالقين C# بتونن كد اصولي و استاندارد توي C# بنويسن. مثلا همين كدي كه فريد نوشته؛ كي ميدونه چرا كد دوم بهتره؟ در حالي كه توي مستندات مربوط به .Net framework توي همون 30 صفحه اول دليلشو مي تونيم بفهميم. پس بهتره تا زماني كه خودمون صاحب نظر و صاحب سبك نشديم از علم و تجربيات صاحب نظران و غولهاي اين زمينه (كه البته اكثرا هم در Microsoft هستند) استفاده كنيم.
با حرف شما تا حدودی موافقم اما دو تا بحث وجود داره:
یکی اینکه کد بهینه و خوب تولید کنیم که در این زمینه حرف شما کاملا درسته و تا زمانی که صاجب سبک نشدیم باید از علم صاحب نظران استفاده کنیم. دوم اینکه، درسته، اکثر غول های C# تو مایکروسافت هستند اما همیشه بهترین پروژه ها تو مایکروسافت انجام نمیشه! ما هدفمون انجام درست یک پروژه هست اینجا C# فقط یه ابزاره و خیلی چیزای دیگه برای انجام موفقیت آمیز یه پروژه لازمه
ما می خوایم اول یاد بگیریم که اصلا چه جوری باید چند نفره و با هم دیگه یک پروژه مشترک انجام داد و تو این راه طبق برنامه ریزی انجام شده اصول و روش های کدنویسی خوب هم یاد می گیریم.

virtual_matador
جمعه 22 بهمن 1389, 14:54 عصر
بهتره اعضای گروه به جای ترجمه همون متن انگلیسی رو بخونند
اين كه نور علي نور ميشه ولي به شرطي كه همه انگليسي بلد باشن.

ما هدفمون انجام درست یک پروژه هست اینجا C# فقط یه ابزاره و خیلی چیزای دیگه برای انجام موفقیت آمیز یه پروژه لازمه
منم موافقم. البته بهتره همين اول كار همه تكنولوژي ها و متودولوژي هايي كه قراره استفاده بشن رو مشخص كنيد تا بشه با چشم بازتر و ديد بهتري جلو رفت.

ACorvinus
شنبه 23 بهمن 1389, 08:34 صبح
سلام.

ديگه فكر مي كنم وقتش شده پروژه اي كه قراره شروع كنيم و تكنولوژي و متودولوژي اي كه قرار باهاش پيش بريم رو به ما بگين. من مطمئنم كار جالبي از آب در مياد.

najmehdj
شنبه 23 بهمن 1389, 09:01 صبح
این پروژه قراره کی شروع بشه؟

ACorvinus
شنبه 23 بهمن 1389, 09:29 صبح
این پروژه قراره کی شروع بشه؟

سلام رفیق. خبرها حاکی از اینه که به زودی شروع میشه.

shimaya64
شنبه 23 بهمن 1389, 10:17 صبح
سلام دوست عزیز من هم مایلم در این کار گروهی سهمی داشته باشم.
من همیشه عاشق کار گروهی بودمف بنابراین فکر می کنم بتونم نقش خوبیرو ایفا کنم.
البته اگر از فیلتر شایستگی با موفقیت عبور کنم.
فقط لطفا زمان ،مکان این ایده رو زود تر اعلام کنید .

shimaya64
شنبه 23 بهمن 1389, 10:19 صبح
سلام دوست عزیز من هم مایلم در این کار گروهی سهمی داشته باشم.
من همیشه عاشق کار گروهی بودمف بنابراین فکر می کنم بتونم نقش خوبیرو ایفا کنم.
البته اگر از فیلتر شایستگی با موفقیت عبور کنم.
فقط لطفا زمان ،مکان این ایده رو زود تر اعلام کنید .

amsjavan
دوشنبه 25 بهمن 1389, 09:30 صبح
سلام.

ديگه فكر مي كنم وقتش شده پروژه اي كه قراره شروع كنيم و تكنولوژي و متودولوژي اي كه قرار باهاش پيش بريم رو به ما بگين. من مطمئنم كار جالبي از آب در مياد.
با وجود رهبر با تجربه ای مثل آقا حامد و افراد نابغه ای مثل شما فرید جان مگه میشه کار جالبی در نیاد! :چشمک:

amsjavan
دوشنبه 25 بهمن 1389, 09:34 صبح
زمان جلسه اول پنج شنبه و یا جمعه همین هفته خواهد بود. تاریخ و ساعت دقیق به همراه آدرس برای اعضای تایید شده ارسال خواهد شد.

ACorvinus
دوشنبه 25 بهمن 1389, 10:40 صبح
سلام امیر جان.

با وجود رهبر با تجربه ای مثل آقا حامد و افراد نابغه ای مثل شما فرید جان مگه میشه کار جالبی در نیاد!
در مورد با تجره بودن حامد شکی ندارم ولی دز مورد خودم باید بگم کمی اغراق کردی چون فقط درس من خوبه. بهرحال امیدوارم عضو بدربخوری باشم برای تیم.

زمان جلسه اول پنج شنبه و یا جمعه همین هفته خواهد بود. تاریخ و ساعت دقیق به همراه آدرس برای اعضای تایید شده ارسال خواهد شد.
اگه جلسه اول پنجشنبه باشه من صبحش نمیتونم باشم چون کنکور دارم. ولی عصر پنجشنبه و جمعه در خدمتم.

پس بلاخره داره شروه میشه....

amsjavan
دوشنبه 25 بهمن 1389, 23:49 عصر
برای تمامی اعضا ایمیلی ارسال شده که حاوی مطالبی در مورد اسکرام و Agile می باشد. دوستان حتما این مطالب را تا قبل از اولین جلسه مطالعه کنند تا آمادگی لازم برای بحث رو داشته باشند.

virtual_matador
سه شنبه 26 بهمن 1389, 10:02 صبح
با وجود رهبر با تجربه ای مثل آقا حامد ...
یعنی اینی که گفتی منم؟؟!! بابا نفس کش... :لبخند:

ACorvinus
سه شنبه 26 بهمن 1389, 10:33 صبح
سلام.

یعنی اینی که گفتی منم؟؟!! بابا نفس کش...
حامد جان من فکر می کنم اشتباهی رخ داده باشه. حتما اینجوریه!!!!

ACorvinus
سه شنبه 26 بهمن 1389, 10:37 صبح
برای تمامی اعضا ایمیلی ارسال شده که حاوی مطالبی در مورد اسکرام و Agile می باشد. دوستان حتما این مطالب را تا قبل از اولین جلسه مطالعه کنند تا آمادگی لازم برای بحث رو داشته باشند.

سلام امیر. برای من هیچ Mailای نیومده پسر.

7lac.net@Gmail.Com

FredMCS@Live.Com

ACorvinus
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 14:56 عصر
سلام امیر جان. خوبی؟!! نمیخوای اعضای تیم رو برای ما هم معرفی کنی؟!!

BehinAfzar
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 17:11 عصر
سلام دوستان
فکر میکنم اگه جلسات به صورت اینترنتی برگزار بشه بهتره !
اگه به این صورت بود میتونیم بیشتر شرکت کنیم .
من چندتا پروژه بزرگ انجام دادم اگه خواستین میتونم نشون بدم .
ولی تا حالا کار گروهی رو تجربه نکردم و همه کارها رو خودم انجام دادم خوشحال میشم اگه بتونم با گروه همکاری کنم.
موفق باشید.

mhs377
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 19:10 عصر
سلام
میخاستم بدونم هنوزم میشه وارد گروه شد؟
اولین جلسه چه روزی تشکیل میشه؟
میتونیم بیایم

ACorvinus
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 20:41 عصر
سلام دوستان.

فکر میکنم اگه جلسات به صورت اینترنتی برگزار بشه بهتره !

دوست عزیز جلسه اینترنتی هم داریم چون من خودم عضو گروه هستم و بصورت اینترنتی با گروه ارتباط برقرار می کنیم.

اولین جلسه چه روزی تشکیل میشه؟

اولین جلسه تا اونجایی که من خبر دارم روز جمعه بعد از ظهر تشکیل میشه. ولی اطلاع رسانی دقیق رو امیر خان انجام میدن.

mohsen_metn
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 20:48 عصر
سلام
من هم میخوام عضو گروه باشم. چند تا پروژه هم انجام دادم
ولی خیلی دوست دارم این کار رو به صورت اصولی انجام بدم
فکر میکنم بتونم گوشه ای از کار رو بگیرم
mohsen_metn@yahoo.com

najmehdj
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 22:26 عصر
ایا به نظر شما از متدولوژی Scrum برای گروهی که بعضیا مثل من که میخوام از تجربه دوستان بهره مند شوند دور اند متد خوبی؟

mhs377
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 22:28 عصر
میشه در مورد جلسات اینترنتی یه کم توضیح بدید.
چطور میتونیم از این جلسات استفاده کنیم؟

najmehdj
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 22:58 عصر
میشه در مورد جلسات اینترنتی یه کم توضیح بدید.
چطور میتونیم از این جلسات استفاده کنیم؟

دوست عزیز هنوز جلسات شروع نشده ولی می گن به صورت انلاین میتونی در جلسات شرکت داشته باشی

amsjavan
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 23:06 عصر
سلام امیر جان. خوبی؟!! نمیخوای اعضای تیم رو برای ما هم معرفی کنی؟!!
سلام فرید جان

تو جلسه اول اعضا معرفی خواهند شد.

amsjavan
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 23:24 عصر
ایا به نظر شما از متدولوژی Scrum برای گروهی که بعضیا مثل من که میخوام از تجربه دوستان بهره مند شوند دور اند متد خوبی؟
به قول Ken Schwaber، اسکرام یک متدولوژی نیست بلکه یک framework هست و شما هر فعالیتی که بخواهید می تونید تحت این framework انجام بدید و کاملا به کسانی که از اسکرام استفاده می کنند بستگی داره. ما داریم سعی می کنیم اسکرام رو طوری توسعه بدیم که بشه پروژه ها رو به صورت آنلاین انجام داد اما فعلا این طرح به صورت کامل قابل پیاده سازی نیست.

georgiaro
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 23:28 عصر
سلام دوستان
اگه هنوز جا دارین منم هستم..
4 سالی میشه کد میزنم.
1 ساله #c کار میکنم ولی هنوز جزو مبتدیام.
در ضمن فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار هم هستم.

alirahimzadehser@yahoo.com

ACorvinus
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 12:32 عصر
سلام.

امیر اگه امکانش باشه فایل هایی که برای ما ارسال کردی رو بذار بچه ها هم دانلود کنن. واقعا خیلی خوب بود. من که خیلی خوشم اومد.

amsjavan
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 16:34 عصر
سلام.

امیر اگه امکانش باشه فایل هایی که برای ما ارسال کردی رو بذار بچه ها هم دانلود کنن. واقعا خیلی خوب بود. من که خیلی خوشم اومد.

اینجا نمی تونم بذارم چون خیلی به موضوع این بخش که C# باشه مربوط نمیشه

najmehdj
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 16:44 عصر
اقا امیر پس کی قراره شروع کنید مثل اینکه میخواستید 5 شنبه شروع کنید که 5شنبه هم تموم شد و اغاز نشد؟

BEHZADnr
یک شنبه 01 اسفند 1389, 10:42 صبح
با سلام و خسته نباشید

اگه ظرفیت گروه پر نشده باشه منم هستم
الان یکسال و نیم هست که سی شارپ کار میکنم
پروژه هایی که انجام دادم - سوپر مارکت - تاکسی سرویس - قرعه کشی محله
ولی هنوز مبتدیم و خیلی دوست دارم که کار گروهی انجام بدم
در ضمن اگه میشه فایل هایی رو که برای بقیه ارسال کردین برای من هم ارسال کنید
BEHZADn_69@yahoo.com
زمان و مکان اولین پروژه را اعلام نمیکنید؟

با تشکر

dousti_design
یک شنبه 01 اسفند 1389, 11:37 صبح
سلام دوستان.
من 4سال هست که کد نویسی میکنم.
یک سال هست که سی شارپ کار میکنم
اگه جا دارید اسم منم بنویسید. در خدمتیم. Yahoo! id: dousti91

misagh01
یک شنبه 01 اسفند 1389, 13:03 عصر
سلام آقای جوان آملی
اگر هنوز امکان داره بنده هم میخواستم در این گروه با شما همکاری کنم البته تجربه خیلی زیادی در سی شارپ ندارم و هنوز خیلی چیزها باید یاد بگیرم .
با امید موفقیت شما
misagh01@gmail.com

javad_r_85
یک شنبه 01 اسفند 1389, 14:02 عصر
ای بابا ما هم چن وقت پیش عضو یکی از همین گروهها شدیم گروه ما که از افراد خبره (به قول خودشان :لبخند:) تشکیل شده بود و از همون روز اول در مورد پروژه و الگوریتمش بحث می کردیم حتی جلسه حضوری هم داشتند به جای نرسید ( ما که نفهمیدیم اخرش پروژه انجام شد یا نه ) .... حالا دیگه وای به حال شما بعد چن وقت هنوز عضو گیری می کنید حالا برسه به پروژه و الگوریمتش و ........ یه یه سالی طول خواهد کشید:لبخندساده:

ایمان مدائنی
یک شنبه 01 اسفند 1389, 14:40 عصر
اگه گروهتون تشكيل شد و شروع به كار كرد
ميتونيد اگه مشكلي داشتيد روي من حساب كنيد
البته من نمي تونم هميشه باشم ولي تا جايي كه بتونم تو رفع مشكلاتتون كمك ميكنم

تخصص هاي من
asp.net
sql
c#.net
crystal report
قفل ها
دستگا هاي جانبي
api
linq

كاري يا مشكلي داشتيد بهم ايميل بديد

amsjavan
دوشنبه 02 اسفند 1389, 10:58 صبح
خوب بالاخره اولین جلسه در روز جمعه تشکیل شد و اکثر دوستان اومده بودند. جلسه خیلی خوبی بود مخصوصا با صحبت هایی که حامد جان انجام دادند.

ابتدا در مورد موضوع پروژه بحث شد و قرار شد که برای هماهنگی بیشتر بین اعضا و مشخص شدن توانایی افراد ابتدا با یک پروژه خیلی ساده شروع کنیم و به پیشنهاد فرید موضوعی رو انتخاب کردیم که بعدا اینجا هم اعلام می کنم.
سپس در مورد اسکرام بحث شد و تقریبا یک آشنایی کلی برای همه اعضا به دست اومد.

ظرفیت گروه پر شده و در حال حاضر امکان پذیرفتن عضو جدید وجود نداره. دوستان جدیدی که درخواست عضویت می دهند در لیست انتظار قرار داده می شوند تا در صورت خارج شدن یکی از اعضا، عضو جدید را جایگزین کنیم و البته تمامی اتفاقات گروه به اطلاع آنها خواهد رسید و همچنین وظایفی تعیین شده است که باید انجام دهند.

اعضایی که در جلسه جمعه حضور داشتند:
1- حامد حسین نژاد
2- فرید صاغری
3- محمد علی قدس
4- محمد حسین سلطانی
5- مهدی راد
6- فرشاد زینعلی
7- امیر پویان
8- ماهان حضرتی
9- امیرحسین جوان آملی

از این به بعد دوستانی که علاقه دارند اتفاقات گروه رو دنبال کنند می تونند به وبلاگ ما مراجعه کنند در این تاپیک فقط موضوعات مربوط به C# مطرح خواهد شد

ACorvinus
دوشنبه 02 اسفند 1389, 11:04 صبح
ای بابا ما هم چن وقت پیش عضو یکی از همین گروهها شدیم گروه ما که از افراد خبره (به قول خودشان :لبخند:) تشکیل شده بود و از همون روز اول در مورد پروژه و الگوریتمش بحث می کردیم حتی جلسه حضوری هم داشتند به جای نرسید ( ما که نفهمیدیم اخرش پروژه انجام شد یا نه ) .... حالا دیگه وای به حال شما بعد چن وقت هنوز عضو گیری می کنید حالا برسه به پروژه و الگوریمتش و ........ یه یه سالی طول خواهد کشید:لبخندساده:

سلام رفیق.

به نظر من که عضوی از گروه هستم باید بگم مشکل از شما و گروه شما بوده که به نتیجه ای نرسیدین. شما که شکست فجیعی خوردین لزوما نباید سایر گروههایی که علاقه دارن تو این زمینه کار بکنن رو قاطی این ماجرا کنین. توصیه می کنم در انتخاب گروه دقت کنین.

amsjavan
دوشنبه 02 اسفند 1389, 12:02 عصر

ما ادعایی نداریم که افرادی خبره هستیم اما ادعا می کنیم افراد خبره ای خواهیم شد. گروه تشکیل دادیم که به این هدف برسیم.
سعی می کنیم بر اساس اصول درست مهندسی نرم افزار و کار گروهی جلو بریم و اگر این اصول رو به طور کامل رعایت کنیم طبیعتا هیچ وقت شکست نخواهیم خورد. اینکه می گید همون روز اول در مورد الگوریتم صحبت کردید خوب کار اشتباهی انجام دادید! شما گروه تشکیل داده بودید که که کار گروهی انجام بدید وقتی هنوز اینکار رو بلد نیستید و هنوز نمی دونید چه جوری چند نفری روی یک کد مشترک کار کنید چطور در مورد الگوریتم صحبت کردید! مسلما یه همچین گروهی شکست خواهد خورد.

طبق برنامه ریزی انجام شده پروژه ای تعریف کردیم که در طول 3 ماه به سرانجام خواهد رسید و نتایج اون رو هم همینجا خواهید دید.

virtual_matador
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 11:49 صبح
سلام.
قرار بود مه PowerPoint از تکنولوژی ها درست کنم، ولی امیر گفت که نمی خواد و فقط اسماشونو بزارم کفایت می کنه.
-در مورد نوع برنامه نویسی که الان مطرحترین روش، برنامه نویسی چند لایه است که بعضی شرکت های بزرگ اون رو بهینه سازی کردن. مثل روش 3 لایه IBM یا روش 11 لایه Microsoft و ...
-معماری لایه ها رو هم میشه به روشهای مختلفی انجام داد. ساده ترین روش Object Oriented هست که بعد از بهینه سازی به Component Oriented و بعد به Service Oriented تغییر یافته که بسته به نوع برنامه میشه یکیشو انتخاب کرد.
- برای پیاده سازی لایه ها هم تکنولوژی های زیادی وجود داره. مثلا برای پیاده سازی لایه Presentation میشه بر حسب Web Based یا Stand Alone بودن برنامه میشه از WPF, Ajax, SilverLight, Smart Client و ... استفاده کرد.
-برای پیاده سازی لایه های پایین تر هم میشه از WCF, WF, Aspect Oriented Programming, Web Or Windows Services, N-Hibernate و ... استفاده کرد.
-برای ارتباط بین لایه ها هم که معمولا از XML یا JSON استفاده میشه. البته یه خورده به خاطر Serializing و Deserializing وقت برنامه نویس رو میگیره ولی برای سیستم های توزیع شده بهتربن راه حله.

بازم اگه سوالی داشتین خوشحال میشم در حد توانم جوابگو باشم.

ایمان مدائنی
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 12:16 عصر
جواد جان اون گروهي كه شما عضو شده بودي تشكيل شد و الان هم براي خودشون شركت زدن و مشغول به فعاليت هستن
شما چون تهران نبوديد نتونستيد وارد گروه بشيد
من ميدونم اين دوستان با اين پشتكاري كه دارن موفق ميشن
من هم بهشون كمك ميكنم تا پيشرفت بكنن و حرفه اي بشن

جواد بهشون روحيه بده تا بتونم به اهدافشون برسن نه اينكه تضعيف روحيشون كني

amsjavan
سه شنبه 10 اسفند 1389, 11:11 صبح
سلام

اسپرینت اول روز جمعه 12/13 شروع میشه. برای اطلاعات بیشتر از گروه می تونید به وبلاگ مراجعه کنید :
csharpgroup.blogfa.com

مقاله ای رو در مورد معماری چند لایه و پیاده سازی آن به اعضا دادم مطالعه کنند میزارم اینجا دوستان دیگه هم استفاده کنند:
http://csharpgroup.persiangig.com/document/An%20Introduction%20to%203-Layer%20Architecture.zip

3 تا مثال هم از پیاده سازی معماری 3 لایه پیدا کردم:
http://csharpgroup.persiangig.com/document/Example.zip

BANKER
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 23:16 عصر
خیلی ممنون از زحمات شما دوستان آقای amsjavanمن هرکاری کردم مقاله های گذاشته شده ومثالها دانلود نشد.لطفا رسیدگی کنید.

amsjavan
جمعه 20 اسفند 1389, 10:27 صبح
تست کردم. مشکلی نداشت. احتمالا اون لحظه سایت PersianGig مشکل داشته

gilas1368
شنبه 21 اسفند 1389, 15:10 عصر
خوشحال ميشم منم داخل گروهتون باشم

mr_jafari2001
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 09:06 صبح
آیا می توان از راه دور هم عضو این گروه شد؟ در صورتی که جواب مثبت نبود، امکان پی گیری مباحث برای افراد غیر عضو وجود دارد؟

ehsanara
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 13:37 عصر
اگه راه دور میشه منم هستم

sabloger
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 14:56 عصر
سلام دوستان
منم هستم
اما اصفهانم
تازه یه پروژه شروع کردم
در حد شاگرد اولی دانشگاه بلدم!! جواب میده؟

ACorvinus
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 20:28 عصر
سلام دوستان. من یکی از اعضای گروه هستم.

آیا می توان از راه دور هم عضو این گروه شد؟ در صورتی که جواب مثبت نبود، امکان پی گیری مباحث برای افراد غیر عضو وجود دارد؟

اگه راه دور میشه منم هستم

بچه ها در اصل به این نتیجه رسیدیم که همچین پروژه هایی که گروهی انجام میشه بهترین راه اینه که اعضاء در کنار هم باشن. منو دوستم حامد تنها اعضای این گروه هستیم که از راه دوری با اعضای این پروژه در ارتباطیم. اما اگه نیازی به عضو جدید داشتیم حتما براتون Mail میفرستیم.

در حد شاگرد اولی دانشگاه بلدم!! جواب میده؟

فکر کنم جواب میده. ولی خب شما هم همون مشکل راه دور بودن رو دارین. (مثل من!!!)

sabloger
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 23:30 عصر
سلام دوستان. من یکی از اعضای گروه هستم.

بچه ها در اصل به این نتیجه رسیدیم که همچین پروژه هایی که گروهی انجام میشه بهترین راه اینه که اعضاء در کنار هم باشن. منو دوستم حامد تنها اعضای این گروه هستیم که از راه دوری با اعضای این پروژه در ارتباطیم. اما اگه نیازی به عضو جدید داشتیم حتما براتون Mail میفرستیم.

فکر کنم جواب میده. ولی خب شما هم همون مشکل راه دور بودن رو دارین. (مثل من!!!)

دم شما گرم
باشه
اگه نیاز بود بگین
من البته اگه نیاز بود با تهران اومدن مشکلی ندارماا
میتونم برای جلسه ها بیام و برگردم

kazemi62
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 01:41 صبح
منم هستم اگه قابل بدونید اما بیشتر میخوام در کنارتون یاد بگیرم.من تهرانم

hasan_b110
شنبه 13 فروردین 1390, 14:03 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت اعضا گروه
بنده هم علاقه مند به این بودم می تونستم داخل این گروه باشم فقط به صورت اینترنتی
الحمدالله که گروه تکمیل شده
1-وبلاگتون درست بالا نمیاد. دوست داشتم مراحل کارتون رو پیگیر باشم ولی متاسفانه مشکل داره
2-یه پیشنهاد:اگه ممکن کلاس هایی که برای اعضا مد نظر می گیرید رو یک سایت درست و درمون قرار بدید تا افراد علاقه مند هم
از دور دستی بر اتش ببرند
بنده حسن هستم دانشجو کاردانی نرم افزار
یه برنامه برای محل کارم که یه کارگاه سری تراشی هست دارم می نویسم
یه برنامه هم برای تبدیل تاریخ های قمری و شمسی و میلادی نوشتم که براش 2 تا کتاب مطالعه کردم
ایمیل:hasan_b110@yahoo.com
ومن الله التوفیق
یا علی

amsjavan
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 15:35 عصر
سلام

پس از مدت ها بالاخره تونستم به تاپیک سر بزنم. گروه هنوز به قوت خودش پابرجاست. به دوستانی که تا حالا با معماری سه لایه کار نکردند بگم که این معماری فوق العاده هست. تجربه خیلی خوبی بود.
برای اسپرینت اول، لایه های DALو BLL تقریبا تموم شده و داریم وارد لایه PL میشیم. به زودی مطالب آموزشی که قولش رو داده بودم در تاپیک قرار خواهم داد.

برای پیگیری اخبار گروه به وبلاگ مراجعه کنید

دوستانی که تقاضای عضویت داده بودند لطفا پیغام های خصوصی رو چک کنند.

صلاح68
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 19:33 عصر
بسمه تعالی

سلام به همه دوستان

یک بار از نویسنده معروف Elbert Hubbard پرسیدند چگونه نویسنده شدید؟ او در جواب گفت: "تنها راه یادگیری نوشتن، نوشتن، نوشتن، نوشتن، نوشتن و نوشتن است!"

مطلب بالا در مورد خیلی چیزها صدق می کنه. مثل اینکه تنها راه برنامه نویس شدن، برنامه نوشتن و برنامه نوشتن است و یا اینکه تنها راه یادگیری کار گروهی، کار گروهی انجام دادن است.

همونطور که همه می دونید یکی از بزرگترین عامل شکست پروژه های نرم افزاری در ایران اینه که بلد نیستیم کار گروهی انجام بدیم. هیچ وقت نمیشه یک نفره نرم افزاری بزرگ و با کیفیت ایجاد کرد بنابراین هر برنامه نویسی باید کار کردن به صورت گروهی و در یک تیم رو بلد باشه.

خیلی وقته دارم رو این موضوع فکر می کنم که یک گروه از برنامه نویسان C# تشکیل بدم تا خودمون از نزدیک لمس کنیم و مشکلات واقعی کارگروهی رو ببینیم و برای اون راه حل پیدا کنیم و در این راه اطلاعات برنامه نویسی و علمی خود را نیز بالا ببریم. همچنین خیلی چیزهای دیگه مثل با هم کار کردن و مدیریت پروژه را یاد می گیریم. در واقع یک محیطی ایجاد میشه که هر کی بتونه ایده های خودش رو برای تولید یک نرم افزار با کیفیت پیاده کنه.

قبل از اینکه در مورد اهداف و نحوه کار این گروه بیشتر توضیح بدم برای آن دسته از دوستانی که فکر می کنند از این کارها نمیشه تو ایران کرد و یا خیلی زود این جور گروه ها متلاشی می شوند و یا از این جور حرف های نا امیدکننده، بگم که من قبلا تو همین فروم barnamenevis گروهی رو برای یادگیری DirectX تشکیل داده بودم که به مدت 1 سال در کنار هم بودیم و به نتایج فوق العاده خوبی هم رسیدیم. برای اطلاع از جزئیات بیشتر این گروه می تونید به تاپیک آن مراجعه کنید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?t=179271

خیلی تجربه های مختلفی از این گروه به دست آوردم خیلی چیزها در مورد کار گروهی فهمیدم مثل این که یکی از مهمترین عوامل پایداری گروه، اخلاق و روابط دوستانه بین اعضا است؛ خیلی چیز ها رو هم نفهمیدم!
حالا می خوام تو گروه C# از تجربه های قبلی برای تشکیل یک گروه با کیفیت تر و با بازدهی بیشتر استفاده کنم و این تجربیات رو به دوستان دیگه هم منتقل کنم.

هدف این گروه فقط کدنویسی نیست. می خوایم از صفر شروع کنیم یعنی تمام مراحلی که برای تولید یک نرم افزار خوب لازمه توسط افراد گروه انجام میشه. از تحلیل نیاز ها گرفته تا طراحی UML و تست و خطا پذیری.

از متدولوژی Scrum برای توسعه نرم افزار استفاده می کنیم. Scrum یک متدولوژی افزایشی و iterative برای مدیریت پروژه های نرم افزاری است که برای تیم های کوچک و متوسط یکی از بهترین متدولوژی هاست. تو این متدولوژی همه افراد گروه از برنامه نویس گرفته تا Tester و Analyzer و غیره برای بهتر شدن پروژه درگیر خواهند بود و حق اظهار نظر و تغییر مسیر پروژه رو دارند. بنابراین همه افراد گروه برای اینکه بتونیم بر اساس این متدولوژی جلو بریم باید با آن آشنایی داشته باشند البته فقط در حدی که لازمه. طبق برنامه ریزی انجام شده در جلسات اولیه این آشنایی به دست خواهد آمد.
یکسری تکنیک ها هم برای پیدا کردن کلاس ها و طراحی شی گرا وجود داره که در جلسات اول به همه افراد آموزش داده می شه.

مکان جلسات هم مشخص هست و آدرس آن برای اعضا ارسال خواهد شد. در مورد زمان تشکیل جلسات هم در جلسه اول به صورت حضوری بحث می کنیم.

نحوه کارکرد گروه به این شکل هست که با اتفاق نظر اعضا یک پروژه را انتخاب می کنیم و تمام پروسه های توسعه نرم افزار رو بر اساس متدولوژی Scrum روی آن انجام می دهیم. فعلا به دلایلی بر روی Windows Application کار می کنیم و وارد حوزه وب نمی شویم. موضوع پروژه ها رو هم می تونیم بر اساس نیازسنجی بازار انتخاب کنیم و یا به صورت سفارشی انجام بدهیم. پروژها می تونند با هدف تجاری و یا به صورت Open Source نوشته شوند که همه این ها بستگی به نظر اعضا داره. پروژه های مختلفی تو ذهنم هست که به دلیل طولانی نشدن مطلب اینجا مطرح نمی کنم و تو اولین جلسه می گم.

یکسری قواعد و اصول برای نوع نوشتن کدهای برنامه تعیین شده که در اختیار اعضا قرار داده می شه و در صورت تایید نهایی، اجرا خواهد شد. این کار به به علت این هست که کدهای هماهنگ و خوانا ایجاد بشه تا برای دیگر اعضا در خواندن، تست کردن و یا استفاده از آن ها مشکلی پیش نیاد.

قوانینی هم برای گروه، جهت همکاری بهتر بین اعضا، تعیین شده مثل میزان جریمه و پاداش ( جریمه برای تاخیر در انجام وظایف، تاخیر حضور در جلسات و ... ) و یا مسئولیت ها و نقش های مختلف گروه.
البته همه این قوانین باید توسط زیرگروهی از اعضا تایید بشوند در غیر اینصورت اجرایی نخواهند شد ( دموکراسی :لبخندساده: )

اهداف گروه:
1- یادگیری C# به صورت عملی
2- یادگیری کار گروهی
3- انجام پروژه های نرم افزاری
اهداف دیگه ای هم میشه در نظر گرفت اما اینها مهمترین ها هستند.

یکی از دلایلی هم که تو این بخش این تاپیک رو زدم این بود که یکی از مهمترین اهداف گروه یادگیری C# هست طبق برنامه ریزی انجام شده در هرجلسه مطالب جدیدی که از C# یاد گرفته می شود در این تاپیک قرار داده خواهد شد.

دوستانی که مایل به همکاری هستند همینجا اعلام کنند. لطفا نظرات خودتون هم برای بهتر شدن گروه بنویسید.

با تشکر
امیرحسین جوان آملی
amsjavan@gmail.com
سلام خسته نباشید فکر خیلی خوبیه. منم میخوام عضو بشم باید چیکار کنم؟

pep30cula
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 20:04 عصر
اگه قابل بدونین منم خیلی چیزارو میخوام یاد بگبرم
فقط یکم توضیحاتتون کمه. اگه میشه بیشتر جزییاتو توضیح بدین

saeedgharedaghi
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 01:27 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
اگه قابل بدونید منم میخوام عضو گروه بشم ،
تقریبا با بیشتر مباحث سی شارپ آشنا هستم(البته در حد مبتدی) یه چند تایی هم پروژه دانشجویی نوشتم.
خوشحال میشم ما رو دعوت کنید.
با تشکر از شما

mr_jafari2001
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 13:46 عصر
سلام

پس از مدت ها بالاخره تونستم به تاپیک سر بزنم. گروه هنوز به قوت خودش پابرجاست. به دوستانی که تا حالا با معماری سه لایه کار نکردند بگم که این معماری فوق العاده هست. تجربه خیلی خوبی بود.
برای اسپرینت اول، لایه های DALو BLL تقریبا تموم شده و داریم وارد لایه PL میشیم. به زودی مطالب آموزشی که قولش رو داده بودم در تاپیک قرار خواهم داد.

برای پیگیری اخبار گروه به وبلاگ مراجعه کنید

دوستانی که تقاضای عضویت داده بودند لطفا پیغام های خصوصی رو چک کنند.

چگونه به وبلاگ شما دسترسي پبدا كنيم؟

Arash_janusV3
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 14:14 عصر
به نظر من بعد از یه سری آموزش و مطالبی که در تاپیک مطرح می کنید یک پروژه اجباری هم تعیین کنید که همه اعضا اون رو انجام بدن و مطالب رو به صورت پروژه و کاربردی انجام بدن
همگی موفق باشید

NiMble_m
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 14:21 عصر
منم هستم
خبرشو به ما هم بدید

amsjavan
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 23:52 عصر
چگونه به وبلاگ شما دسترسي پبدا كنيم؟

در همین تاپیک آدرس رو گفته بودم.
در هر صورت براتون ارسال کردم

tara12514
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 09:23 صبح
سلام ،منم می خوام باشم تا یاد بگیرم یه مبتدی هستم.کمک نیاز دارم.آدرسشو هم برام بذارید.ممنون

ACorvinus
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 16:56 عصر
سلام. آقایون حالشون چطوره؟ پروژه خوب پیش میره؟

amsjavan
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 00:05 صبح
سلام. آقایون حالشون چطوره؟ پروژه خوب پیش میره؟
سلام فرید جان. خوبی؟ خبری ازت نیست. نمیگی ما رو تنها گذاشتی پروژه می خوابه!
فعلا خیلی کندیم. کم کم بهتر میشیم.

amsjavan
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 00:08 صبح
سلام ،منم می خوام باشم تا یاد بگیرم یه مبتدی هستم.کمک نیاز دارم.آدرسشو هم برام بذارید.ممنون
سلام
csharpgroup.blogfa.com

ACorvinus
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 09:11 صبح
سلام فرید جان. خوبی؟ خبری ازت نیست. نمیگی ما رو تنها گذاشتی پروژه می خوابه!
فعلا خیلی کندیم. کم کم بهتر میشیم.

مهندس هر کمکی از دست من بر میاد بهم Mail بزنین من در خدمتتون هستم. راستی جریان زیرزمین چیه؟ میتونی برام Mail بزنی.

haghft
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 09:23 صبح
اگه منو قابل بدونید میتونم کمک کنم ولی تو جلسات نمیتونم بیام چون قم هستم.

ghandon.2110
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 13:09 عصر
سلام
با اجازه بزرگتر ها منم هستم

amsjavan
شنبه 08 مرداد 1390, 10:21 صبح
سلام
بالاخره پس از مدت ها تونستیم به قولی که دادی بودیم عمل کنیم. همونطور که قبلا گفته بودم اینجا قراره مطالب آموزشی که گروه یاد میگیره رو قرار بدیم تا بقیه دوستان هم بتونند استفاده کنند.
مدت یک ماه و نیم بود که گروه به علت امتحانات دانشگاه و برخی مشکلات دیگه تعطیل بود. بعد از این تعطیلات کار رو با قدرت بیشتر و یکسری برنامه های بهتر آغاز کردیم. تصمیم گرفتیم در کنار پروژه هایی که انجام میدیم یکسری برنامه های آموزشی منظم هم داشته باشیم تا پیشرفت گروه به طور قابل ملموس مشخص باشد.
هر هفته بخش مشخصی از کتاب های DesignPattern و کتاب MCTS Windows Application Development with .Net Framework 4 توسط اعضا مطالعه می شود و به ترتیب هر هفته مطالب مطالعه شده را یک نفر برای دیگر اعضا ارائه می دهد. همین روال را برای فیلم های آموزشی AppDev نیز تکرار می کنیم و هر هفته یک ماژول از این فیلم ها مشاهده شده و یک نفر ارائه می دهد.
برای این که دوستان دیگر هم بتونند از این مطالب استفاده کنند ما اسلاید هایی که اعضا درست می کنند رو اینجا قرار میدیم. در نظر داریم که فیلم و صدای دوستانی که ارائه می دهند رو هم اینجا بذاریم اما فعلا امکان این کار نیست.

Module 1&2 از آموزش Learning To Programming Using Visual C# 2008 توسط سامان (http://csharpgroup.persiangig.com/document/Slides/Session16/Saman/Module1%262.pptx)
Module 3&4 از آموزش Learning To Programming Using Visual C# 2008 توسط امیرحسین جوان (http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://csharpgroup.persiangig.com/document/Slides/Session16/AmirJavan/Module3,4.zip)

یک سیستم امتیاز بندی هم راه انداختیم که بر اساس این امتیازها اعضای گروه سنجیده می شوند و در انتهای هر ماه بر اساس این امتیاز ها تصمیم گرفته می شود که عضو مورد نظر توانایی باقی ماندن در گروه رو دارد یا نه. یکی از مواردی که به آن امتیاز تعلق می گیرد اسلاید ها و نحوه ارائه هست. ارائه ها امتیازی بین -3 تا 7 دارند. این امتیاز از دو گروه به دست میاید. یکی اعضای گروه که هر کدام از -3 تا 7 امتیاز می دهند و میانگین آن ها امتیاز نهایی این گروه رو تشکیل میده و گروه دیگه هم دوستانی هستند که این اسلاید ها رو دانلود و مطالعه می کنند که این گروه هم از -3 تا 7 امتیاز می دهند و میانگین آنها، امتیاز نهایی این گروه رو تشکیل میده. در نهایت میانگین این دو گروه گرفته می شود و امتیاز نهایی فرد ارائه دهنده به دست میاید.
همچنین امتیازی که گروه دوم می دهد باعث می شود دوستان دیگه ای که می خواهند این اسلاید ها رو مطالعه کنند از کیفیت مطالب قبل از دانلود مطلع شوند.
لطفا امتیاز های خودتون رو تو همین تاپیک به عنوان یک پست مجزا بدهید و همچنین دلیل امتیازی که دادید رو بنویسید.

ممنون
امیرحسین جوان

hamirayan
شنبه 08 مرداد 1390, 20:48 عصر
سلام عزیزم
من تو سی شارپ نیمه حرفه ایم و ادعا نمیکنم که کامل بلدم ولی مطمئنم که خیلی میتونم به گروه کمک کنم،خوشحال میشم با این گروه خوب و پر شور کار کنم.

MS.Worm
شنبه 08 مرداد 1390, 23:20 عصر
سلام خسته نباشيد

منم طبق گفته دوستان از راه نه چندان درو تقريبا 100كيلومتري تهران (قم) هستم.

حالا اگر ميشه شركت كنيم كه خيلي خوشحال ميشم.

رشته: كامپيوتر
تخصص: برنامه نويسي بانك اطلاعات

اما بنده الان گنگ هستم. يعني نميدونم كي و كجا و چه‌جوري بايد شركت كنم.

ghazal_mohammady
یک شنبه 09 مرداد 1390, 00:48 صبح
با سلام
خوشحالم که همچین ایده ای رو دیدم و شنیدم
فقط چند تا سوال داشتم ، من دانشجوی ترم 2 نرم افزارم دوره ی روزانه، آیا میتونم با شما همکاری کنم؟
با توجه به علاقه ای که دارم مطمئنم از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهم کرد.
آدرس میلم رو میگذارم
پیشاپیش از پیگیری شما سپاس گذارم
ghazalmm10@yahoo.com

ACorvinus
دوشنبه 10 مرداد 1390, 18:16 عصر
سلام خسته نباشيد

منم طبق گفته دوستان از راه نه چندان درو تقريبا 100كيلومتري تهران (قم) هستم.

حالا اگر ميشه شركت كنيم كه خيلي خوشحال ميشم.

رشته: كامپيوتر
تخصص: برنامه نويسي بانك اطلاعات

اما بنده الان گنگ هستم. يعني نميدونم كي و كجا و چه‌جوري بايد شركت كنم.

سلام.

دوست عزیز شما در زمینه بانک اطلاعاتی با چه نرم افزاری کار کردین؟ دستورات SQL هم بلدین؟

MS.Worm
سه شنبه 11 مرداد 1390, 03:27 صبح
سلام.

دوست عزیز شما در زمینه بانک اطلاعاتی با چه نرم افزاری کار کردین؟ دستورات SQL هم بلدین؟

سلام.
بله هم دستورات رو بلدم تا حدودي هم با sql server و هم با Access كار كردم تا به حال.

amsjavan
جمعه 28 مرداد 1390, 16:10 عصر
سلام
ببخشید که تاخیر داشتم.
چند تا اسلاید دیگه آماده شده که اینجا قرار میدم.
Module5 از آموزش Learning To Programming Using Visual C# 2008 توسط فرشاد زینالی (http://csharpgroup.persiangig.com/document/Slides/Session19/Module5.pptm)

قبلا قرار بود کتاب Effective C# رو هم بخونیم اما به دلایلی از این کار منصرف شدیم و کتاب دیگری رو جایگزین کردیم. اسلایدهای قسمت هایی که خوندیم آماده شده و می تونید از لینک زیر دانلود کنید:
کتاب Effective C# 4 تا آیتم 5 توسط محمدحسین سلطانی (http://csharpgroup.persiangig.com/document/Slides/Session19/Effective%20C%23%20Session%2001.pptx)

ما به دلایلی گروه آموزشی رو از گروه پروژه کردیم و یه سری قوانین هم برای انتقال نیرو بین این دو گروه گذاشتیم. خود گروه آموزشی به چند تا زیرگروه تقسیم میشه. از این هفته به بعد ارائه ها توسط هر زیر گروه ارائه می شود و فردی نیست. امتیازی هم که لحاظ میشه گروهی است.
زیر گروه UI قراره کتاب MCTS Windows Application Development .Net Framework 4 رو مطالعه کنه و هر هفته ارائه بده.
زیر گروه DesignPattern قراره کتاب Gang Of Four و DoFactory رو مطالعه کنه و هر هفته ارائه بده.
فیلم های آموزشی هم همه نگاه می کنند و هر هفته یکی ارائه میده.
زیر گروه های دیگه هم هست که بعدا اعلام میشه.

زیرگروه UI تا به حال دوبار ارائه داده که مجموع آن ها در یک اسلاید آماده شده. می تونید از لینک زیر دانلود کنید:
ارائه اول و دوم از صفحه 23 تا 44 کتاب توسط زیرگروه UI (سرگروه : سامان) (http://csharpgroup.persiangig.com/document/Slides/Session19/Windows%20Application-p23-44.pptx) این اسلاید توسط سامان آماده شده

فیلم ارائه دوم هم موجوده که دارم حجمش رو کم می کنم آماده شد برای دانلود میذارم اینجا.

از دوستان خواهش می کنم نظرات و امتیازهاشون رو به این ارائه ها بدهند تا ما بتونیم کیفیت کارهامون رو بسنجیم و در آینده مطالب بهتری رو اراده بدیم.

ممنون
امیرحسین جوان

amsjavan
شنبه 29 مرداد 1390, 01:35 صبح
فیلم های ارائه دوم زیرگروه UI :

کیفیت بالا بخش اول (512x384) (http://www.mediafire.com/?mxtnjdss8i71xj8)
کیفیت بالا بخش دوم (512x384) (http://www.mediafire.com/?am9qsy6xrfc0aof)

کیفیت پایین بخش اول (320x240) (http://www.mediafire.com/?d19578hjhrah034)
کیفیت پایین بخش دوم (320x240) (http://www.mediafire.com/?wygo3139b0i7utf)

m2148059
سه شنبه 01 شهریور 1390, 13:27 عصر
این فیلما مربوط به wpf است حتما نگاه کنید مربوط به یکی از مدارک MCTS مایکروسافت است .

راستی تشکر هم فراموش نشود ...:خجالت:

vistacali
سه شنبه 01 شهریور 1390, 15:08 عصر
سلام دوستان هنوز هم این گروه عضو میگیره من تخصصم ویژوال بیسیک بوده اما 5 هفته ای رو اوردم به سی شارپ پایگاه را خودم کار کردم نه به طور حرفه ای در حد یک سیستم انتخاب واحد دانشگاه ، گرافیک را هم کار کردم چرا این زبون اینقدر قدرت مند هست طی این چند هفته تونستم یک برنامه کوچیک بنویسم برنامه بازی تخت نرد را پیاده سازی کردم ای سخت بود برای اولین برنامه ولی خوب بود ولی از راه دوریم هستم از 1000کیلومتر شیراز هستم

virtual_matador
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 13:27 عصر
سلام بچه ها! چطورین؟ چه خبر؟
ببخشید که یه مدتی نبودم، آخه یه پروژه سنگین داشتم.
کاراتونو دیدم؛ ترکوندین :تشویق:
از این به بعد سعی میکنم بیشتر بهتون سر بزنم. احتمالا دو سه هفته دیگه یه سر بیام تهران. اگه جور شد حتما بهتون سر میزنم.
فعلا بای

amsjavan
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 14:56 عصر
سلام بچه ها! چطورین؟ چه خبر؟
ببخشید که یه مدتی نبودم، آخه یه پروژه سنگین داشتم.
کاراتونو دیدم؛ ترکوندین :تشویق:
از این به بعد سعی میکنم بیشتر بهتون سر بزنم. احتمالا دو سه هفته دیگه یه سر بیام تهران. اگه جور شد حتما بهتون سر میزنم.
فعلا بای
سلام حامد جان. ممنون
خوشحال میشیم ببینیمت

manelian00021
دوشنبه 14 شهریور 1390, 14:49 عصر
سلام منم چند سال سی شارپ تحت ویندوز کار کردم الان هم با سیلورلایت کار می کنم ..منم می تونم اینجا عضو باشم؟

shahrzad87
سه شنبه 15 شهریور 1390, 11:18 صبح
سلام من #C و SQL رو کار کردم البته الان شیراز هستم ولی تا هفته آینده شاید تهران بیام، اگر بیام خیلی دوست دارم عضو گروهتون بشم :چشمک:
الان یه برنامه انبارداری با سی شارپ دارم می نویسم که بعضی قسمت هاش مشکل دارم، کسی از شیراز هست که بتونه کمکم کنه؟ :متفکر:
شاد و موفق باشید :لبخندساده:

samira ghaderi
شنبه 21 مرداد 1391, 11:28 صبح
با عرض سلام و خسته نباشيد
من اماده ام تا به صورت گروهي با شما همكاري كنم .