PDA

View Full Version : مبتدی: باز کردن یک مسیر ازهارد

Desert_son
دوشنبه 18 بهمن 1389, 05:54 صبح
سلام
من یک برنامه آرشیو عکس برای اداره مون نوشتم. حالا می خوام اگه کاربر خواست آدرس فولدر عکسهاش توی یک پنجره ویندوز اکسپلورر باز بشه.
نمی دونم منظورمو درست گفتم یا نه. همون چیزی که ما بیسوادا بهش می گیم مای کامپیوتر. یعنی نمی خوام فولدر توی برنامه باز بشه.
ممنون اگه راهنمایی کنید.:خجالت:

shedayat
دوشنبه 18 بهمن 1389, 10:32 صبح
سلام.

shell "explorer c:\"
البته راههای دیگه ای هم وجود داره که ساده ترین راه به نظر من همینه.

محسن شامحمدی
دوشنبه 18 بهمن 1389, 12:17 عصر
سلام.

shell "explorer c:\"
البته راههای دیگه ای هم وجود داره که ساده ترین راه به نظر من همینه.

و یک حالت جالب تر:
explorer /n, /select,c:\filename.jpg

اینطوری نه تنها پوشه اون فایل باز می شه بلکه خود فایل تون هم به صورت انتخاب شده در میاد

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 18 بهمن 1389, 13:09 عصر
file browse and select (http://barnamenevis.org/showthread.php?180816-file-browse-and-select)

Desert_son
دوشنبه 18 بهمن 1389, 23:08 عصر
ممنون از جواب سریع و کاملتون.:قلب:
کارم ردیف شد ولی این shell عالمی داره واسه خودش. فکر کنم بشه فرامین داس رو توش اجرا کرد.؟
جایی اطلاعات بیشتری دربارش نیست؟؟؟؟

محسن واژدی
سه شنبه 19 بهمن 1389, 01:24 صبح
ممنون از جواب سریع و کاملتون.:قلب:
کارم ردیف شد ولی این shell عالمی داره واسه خودش. فکر کنم بشه فرامین داس رو توش اجرا کرد.؟
جایی اطلاعات بیشتری دربارش نیست؟؟؟؟

درواقع اگه با Run معمولی ویندوز کار کرد باشین ترکیب دستورات این تابع دقیقا همانند نوشتن دستور و مسیر فایل در Run است فقط با یک تفاوت جزئی که دستور shell قابلیت اعمال خصوصیاتی نظیر فوکوس کردن، بزرگ بودن فرم برنامه اجرا شده و ... به هنگام اجرای برنامه مورد نظر را دارا میباشد،
و اینکه که گفتین تمامی فرمان های cmd داخلش قابل اجرا هستند درسته فقط با این شرط که اگه میخواین تمامی فرمان های cmd را داخلش اجرا کنین باید حتما از خود cmd استفاده کنین به عنوان مثال دستور Copy و نظیر این فقط از طریق cmd قابل اجراست (البته تابعی به نام filecopy همراه وی بی هست که عمل کپی سریع فایل را انجام میدهد)، برای اینکه فرامین cmd را اجرا کنید باید فرمت دستور shell را بصورت زیر وارد کنید (در نمونه زیر دستور Shell با استفاده از cmd ویندوز برنامه notepad در حال اجرا را kill میکند هرچند که میتوانید از فایل taskkill مستقلا نیز در این دستور استفاده کنید):

shell "cmd /c taskkill /f /im notepad.exe"

تاپیک زیر میتونه مفید باشد:
http://barnamenevis.org/showthread.php?243168-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-shell-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%AA%D8%BA%DB%8C%D8%B1&highlight=%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8% AA+%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84+shell

موفق باشید