PDA

View Full Version : بدست آوردن IP کاربر

ali_mnkt
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:06 صبح
با سلام

کد زیر یک IP برمیگردونه این Ip مربوط به چیه ؟ آخه با دوتا کامپیوتر که از یک ISP و یک خط ارتباطی به اینترنت وصل هستن امتحان کردم یکی بود پس ip کامپیوتر نیست. آخه من نیاز دارم در سیستمم یک قسمت برای شناسائی
کاربرانی که با یکسری IP (که قبلا اعلام کردن ) خاص به سیستم وصل می شن داشته باشم آیا این روش خوبیه ؟

Request.UserHostName

aspismylove
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:23 صبح
اگه اشتباه نکنم آی پی سیستم طرف هستش :متفکر:

jaykob
دوشنبه 18 بهمن 1389, 11:32 صبح
string userip = Request.UserHostAddress;

ali_mnkt
دوشنبه 18 بهمن 1389, 12:06 عصر
اگه اشتباه نکنم آی پی سیستم طرف هستش :متفکر:

دوست عزیز اگه IP کاربر باشه که باید unic باشه در صورتی که من با دوتا کامپیوتر مختلف وصل شدم اما IP برای دوتا یکسان بود ( البته این دوتا از یک Isp و یک خط ارتباطی استفاده می کنند ).

دوست عزیز jaykob من نیاز دارم که به خاطر مسائل امنیتی از کاربر یک IP بگیرم و اون کاربرهربار که به سیستم وصل می شه IP ش چک بشه اگه همان IP بود که قبلا اعلام کرده بود کارش رو انجام بده اگه هم که نبود نذاره کاری انجام بده . خوب این کدی که شما کفتید فکر کنم هر بار یک IP اختصاص می ده که این به درد من نمی خوره ( اصلا فرق Request.UserHostAddress با Request.UserHostName چیه ؟ )

omidghadiri
دوشنبه 18 بهمن 1389, 13:12 عصر
دوست عزیز jaykob من نیاز دارم که به خاطر مسائل امنیتی از کاربر یک IP بگیرم و اون کاربرهربار که به سیستم وصل می شه IP ش چک بشه اگه همان IP بود که قبلا اعلام کرده بود کارش رو انجام بده اگه هم که نبود نذاره کاری انجام بده ؟ )

باسلام و احترام
دوست عزیز اگر شما مشکلی در آی پی ها داری و در اون موردی که شما گفتی که هردو آی پی ها یکسان بودن ممکن هست آی پی ها از شرکت سرویس دهنده ، آی پی ها Share بوده و در این چنین موارد بهتره نام کامپیوتر و در موارد خیلی خاص و با امنیت بالا Mac Address کارت شبکه یا مودم رو پیدا کرده و شرط دسترسی برای اونها تعیین کنید.

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 18 بهمن 1389, 16:22 عصر
دوست عزیز اکثر ISP های ایرانی IPها رو به صورت NAT ارائه میدن برای همین خیلی امکانش بالاست که IP هر دو کاربری که از یک ISP استفاده می کنند در سرور های خارج از ISP یکسان باشه
برای رفع این مشکل اگه برای سایتتون واقعا نیاز دارید که IP کاربران رو تشخیص بدین یه راه اینه که کاربراتون رو ملزم کنید از IP Valid استفاده کنن، که در صورتی هم که سایت در دسترس عموم هست تقریبا غیر ممکن هست
ولی راه های دیگه وجود داره

Javad_Darvish_Amiry
دوشنبه 18 بهمن 1389, 16:22 عصر
دوست عزیز سلام. تا وقتی که دایال-آپ و همینطور آی پی داینامیک وجود داره هیچ راهی برای برآوردن خواسته شما وجود نداره. چون تو هر بار اتصال کاربر به اینترنت سرویس دهنده یه آی پی بهش اختصاص میده (با توجه به رنج آی پی که در اختیار خود سرویس دهنده هست). شما هم برای رسیدن به خواسته اتون میتونید از کوکی ها استفاده کنید. (میدونم که مسائل خاص خودشو داره اما به هر حال طبق تجربه تو همچین شرایطی بهترین گزینه است). ضمنا حتی کسانی که آی پی استاتیک دارن هم با یه نرم افزار (تونل - ف شکن - پروکسی) میتونن تو هر اتصال یه آی پی جدید داشته باشن و برای برنامه تون غیر قابل شناسایی بشن. موفق باشید.

spicirmkh
پنج شنبه 07 دی 1391, 10:18 صبح
با سلام

چطور می توانم تمام IP متصل به یک برنامه ام را بدون استفاده از دیتابیس مشاهده کنم . با تشکر