PDA

View Full Version : سوال: ایجاد صفحه آرشیو تصاویر

mahak_f
سه شنبه 19 بهمن 1389, 09:41 صبح
با سلام به همه دوستان برنامه نویس
توی سایتم میخوام یه صفحه برای آرشیو تصاویر درست کنم. به اینصورت که با وارد شدن به این صفحه فولدرهای موضوعی عکسها با ذکر تاریخشون نمایش داده بشه و بتونم به عنوان کاور آلبوم یکی از عکسها رو انتخاب کنم. یه توضیحی از محتوای عکسها براش بذارم. با کلیک روی هر آلبوم بره داخلش و عکسارو نشون بده. هیچ ایده ای برای پیاده سازیش ندارم! میشه راهنمایی کنید از چه کامپوننتی استفاده کنم؟ اصلا چه کار کنم؟
ضمنا من عکسها و توضیح درباره هر آلبوم رو تو دیتابیسم ذخیره میکنم.

mahak_f
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 10:20 صبح
هیچ پیشنهادی نیست؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید با چه کامپوننتی یا چه طور باید صفحه گالری تصاویر سایت رو بسازم؟
یعنی صفحه ای که کاربر با ورود به اون فولدر آلبومهای ایجاد شده رو ببینه و بعد از کلیک روی هر کدوم از این فولدرها بتونه عکسهای داخلشون رو ببینه

شاهرخ عشایری
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 11:17 صبح
دوست عزیز، چیزی که الان به ذهن من میرسه اینه که شما میتونید یک جدول برای "فولدر های موضوعی" که شامل عنوان و توضیحات و ... می باشد ایجاد کنید و جدول دیگه ای هم برای قرار گیری آدرس تصاویر مربوط به "فولدرهای موضوعی" ایجاد نمایید. باید توجه کنید که شما فقط به یک جدول مربوط به آدرس تصاویر احتیاج خواهید داشت که این تصاویر توسط فیلد خارجی به جدول "فولدرهای موضوعی" متصل میشه و این روش از به هم ریختگی تصاویر جلوگیری و به تفکیک اونها بر اساس موضوع مرتبط، کمک میکنه.

موفق باشید

mahak_f
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 11:50 صبح
مرسی از جوابتون
خوب یکم بیشتر توضیح بدم. صفحه فوتو تو سایت فیس بوک رو که حتما دیدین؟ یه بازدید کننده که وارد این قسمت در مثلا صفحه شما میشه میتونه آلبومهای عکسی که شما قبلا درست کردین رو ببینه. میشه یه توضیحی واسه هر آلبوم بذاری و میتونی یکی از عکسای اون آلبوم رو به عنوان کاور آلبون انتخاب کنی.
در واقع سوالم اینه که همچین چیزی رو چه طور میشه پیاده سازی کرد

aliasghar2
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:42 عصر
سلام دوست عزیز
من پیشنهاد میکنم مشخصات گالری رو تو یه جدول بریزی و یه عکس هم براش بزاری بعد اطلاعاتی که لازمه توی یه grid نشون بده مثل عکس آلبوم و تایخ اسم و... رو نشون بده
بعد navigation url کنترل image که توگریدت گذاشتی رو باید با id و ادرس صفحه نمایش عکس ها مقدار دهی کنی مثل

eval("id","shoepic.aspx?code={0}")

b.paseban
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 13:19 عصر
شلام بر شما.
به نظر من از دو تا جدول استفاده کن یکه برای موضوعات گالری و دیگری عکس های مربوط به اون گالری مورد نظر.
برای طراحی از jquery استفاده کن(قشنگه)
برای اتصال به دیتابیست میتونی از datalist و یا reapeter استفاده کنی.
نحوه ی طراحی و گذاشتن کاور برای گالری هم با css امکان پذیره.
موفق باشید.

soshians
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 15:18 عصر
اگر نميخواي از ديتا بيس استفاده كني ميتوني از فايل xml استفاده كني به اين ترتيب ديگه نيازي نيست كه براي سايت هزينه زيادي كني و ميتوني از هاست هاي رايگان استفاده كني...
از يك گريد ويو يا ريپيتر استفاده كني كه كليه عكسهاي داخل يك فولدر رو بخونه و نمايش بده ....اطلاعات مورد نظرت در مورد عكسها رو هم ميتوني در فايل xml ذخيره كني

شاهرخ عشایری
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 15:47 عصر
مرسی از جوابتون
خوب یکم بیشتر توضیح بدم. صفحه فوتو تو سایت فیس بوک رو که حتما دیدین؟ یه بازدید کننده که وارد این قسمت در مثلا صفحه شما میشه میتونه آلبومهای عکسی که شما قبلا درست کردین رو ببینه. میشه یه توضیحی واسه هر آلبوم بذاری و میتونی یکی از عکسای اون آلبوم رو به عنوان کاور آلبون انتخاب کنی.
در واقع سوالم اینه که همچین چیزی رو چه طور میشه پیاده سازی کرد

درسته دوست من.
با این روش که گفتم شما می تونید دقیقا همون کار رو انجام بدید.