PDA

View Full Version : سوال: چه طور ميتونم بفهمم sql روي سيستم نصب هست يا نه؟

vahab2010
سه شنبه 19 بهمن 1389, 14:01 عصر
سلام و خشته نباشيد
سوال 1=دنبال كدي هستم كه بفهمهsql روي سيستم نصب هست يا نه؟و ورژن اون رو هم بهم بده
سوال2=ميخوام كدي بنويسم كه اجراي يك دستور خاص رو محدود كنه مثلا در قفل نرم افزاري اكه كاربر 3 بار بيشتر كد نامعتبر وارد كرد يه بلايي سرش بياد

ممنون ميشم اگه كمكم كنين

mehdi.mousavi
سه شنبه 19 بهمن 1389, 14:34 عصر
سلام و خشته نباشيد سوال 1=دنبال كدي هستم كه بفهمهsql روي سيستم نصب هست يا نه؟و ورژن اون رو هم بهم بده

سلام.
میتونید بدین شکل عمل کنید (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/a6t1z9x2.aspx).

موفق باشید.

Parham.D
سه شنبه 19 بهمن 1389, 19:44 عصر
سوال دوم بستگی به شرایط برنامه شما داره. به طور کلی سخت نیست. با یک حلقه For انجام میشه.

saber187518
سه شنبه 19 بهمن 1389, 23:20 عصر
با سلام
در مورد سوال دوم شما فکر نکنم اصلا نیازی به حلقه for داشته باشه.
و حتی فکر نکنم با این حلقه جواب بده.
کاری که شما باید انجام بدی اینه که یک متغیر سراسری تعریف کنی و مقدار اولیه رو 0 بزاری و بعد کاربر رمز رو که وارد کرد اگه درست بود که هیچی:تشویق:
و اگر استباه بود یک واحد به همون متغیر اضافه میکنی و این کار را اینقدر انجام میدی تا به تعداد مورد نظر برسه و بعد هر کاری که خواستی میتونی انجام بدی.:شیطان:
اگر هم نمونه کد خواستی برات میذارم.
ولی سعی کن خودت روش فکر کنی.:قلب:
موفق باشی

vahab2010
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 14:17 عصر
اقاي موسوي اون لينكي كه بهم دادين خطا ميده

hero4000
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 08:46 صبح
جناب موسوي اون روشي که شما فرموده ايد رو من يک سال هست که استفاده مي کنم ولي روي بعضي از سيستمها جواب نميده مثلا يک سيستم اس کيو ال 2000 داشت و برنامه حسابداري روش نصب بود و ارتباطش هم با اس کيو ال مشکلي نداشت و ثبت و ضبط هم انجام مي شد . ولي به روش شما که سرچ ميکني هيچ سروري اس کيو الي رو شناسايي نميکنه .

البته از قرار معلوم شما خيلي توي اين تالار سر نمي زنين ( شايدم سر ميزنين ولي پستها رو تحويل نمي گيرين ) ولي اميدوارم توي يکسال اخير اين تاپيک رو ببينين و جواب بدين

mehdi.mousavi
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 10:17 صبح
جناب موسوي اون روشي که شما فرموده ايد رو من يک سال هست که استفاده مي کنم ولي روي بعضي از سيستمها جواب نميده مثلا يک سيستم اس کيو ال 2000 داشت و برنامه حسابداري روش نصب بود و ارتباطش هم با اس کيو ال مشکلي نداشت و ثبت و ضبط هم انجام مي شد . ولي به روش شما که سرچ ميکني هيچ سروري اس کيو الي رو شناسايي نميکنه . البته از قرار معلوم شما خيلي توي اين تالار سر نمي زنين ( شايدم سر ميزنين ولي پستها رو تحويل نمي گيرين ) ولي اميدوارم توي يکسال اخير اين تاپيک رو ببينين و جواب بدين

سلام.
درسته، من با VB (با هر طعمی که باشه، .NET اش، نسخه 6 اش، Simon اش و ...) رابطه چندانی ندارم به همین دلیل هستش که به این بخش کمتر مراجعه می کنم. در مورد مطلبی هم که فرمودید حقیقتش من دستم به SQLServer 2000 نمیرسه که بخوام آزمایشش کنم، اما طبق گفته MSDN:

Both SQL Server 2000 and SQL Server 2005 permit applications to find SQL Server instances within the current network.

طبیعتا بدون بررسی دقیق موردی که شما به اون اشاره کردید، نمیشه پی به دلیلش برد. اگر شرایطی رو بفرمایید که بشه اون شرایط رو Reproduce کرد، اونوقت میتونم مساله رو خودم آزمایش کنم و پی به دلیلش ببرم.

موفق باشید.

@vahab2010: (http://barnamenevis.org/member.php?138728-vahab2010)لینک مزبور مشکلی نداره و قابل دسترسه.