PDA

View Full Version : سوال: کار با openCV بر روی پردازنده های BeagleBoard

tender_rose
سه شنبه 19 بهمن 1389, 14:48 عصر
سلام دوستان

من می خوام کار با پردازنده های DSP رو شروع کنم. دنبال یک بورد می گشتم که قیمتش مناسب باشه و پردازنده قوی ای داشته باشه؛ به BeagleBoard برخوردم. تا جایی که من توی سایت مرتبط با این بورد مطالعه کردم این بورد یک پردازنده ARM و یک DSP C64x داره. اما توی فروم ها می بینم که بیشتر به عنوان بورد ARM معرفی می شه.

می خواستم ببینم کسی میدونه این بورد واقعا TI DSP داره یا نه؟
کسی هست که روی این بورد یک کد C با مقدار زیادی توابع OpenCV مثل Haar رو اجرا کرده باشه؟
performance در چنین شرایطی قابل قبول خواهد بود؟

خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنماییم کنه.

farzadsw
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 16:41 عصر
چیپ ti omap3530 داخل خودش هم پردازنده arm رو داره ، هم dsp و هم powervr ، برای همین هر بردی که omap3530 روش داره ، هر سه تای اینا رو داره ، از جمله beagleboard .

یدونه کلیپ تو youtube بود (الان شاید بیشتر هم باشه) که بدون dsp ، و با استفاده از opencv روی سیستم لینوکس (انگستروم) موقعیت یه توپ رنگی (مثال نسبتا ساده ایه) رو تشخیص میداد. پرفورمنسش حدود 4-5 فریم با رزولیشن vga بود. البته گویا قرار بوده بخش dsp ایش هم راه اندازی کنه که به حدود 20-30 فریم برسه . چون opencv نمیتونه (لااقل تا یکسال پیش) با dps چیپ ti omap3530 ارتباط برقرار کنه و اساسا برنامه هایی که نیاز به استفاده از dps چیپ رو دارن ، با استفاده از sdk خود ti نوشته میشدند . بازم تو وب بگردید حتما کارهای جدیدتری انجام دادن.