PDA

View Full Version : چرا سایت های آماده؟

mohammadjavadramezan
سه شنبه 19 بهمن 1389, 15:52 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
خواهش می کنم یکی به من بگه چه لزومی داره که با وجود این سایت های اماده که الان وجود داره مثل وردپرس و دات نت نیوک و ..... بازم یه برنامه نویس سایتو بشینه از صفر کد نویسی کنه ؟

جوابشو کامل بدبد چون برام خیلی مهمه . ما اکثر جاهایی که میریم تا براشون سایت طراحی کنیم این سوالو از ما می پرسن ما هم تو جوابش میمونیم

mohammadjavadramezan
سه شنبه 19 بهمن 1389, 17:09 عصر
دوستان کسی نظری نداره . خیلی سوال مهمیه
مشتری میگه چرا وقتی با 100 تومن می تونم یه سایت خیلی خوب داشته باشم 1 تومن پ.ل سایت بدم ؟!!!!!!!
حالا شما چه جوابی می خوای بهش بدی که قانع بشه ( اونم کسی که سررشته ای از برنامه نویسی و وب نداره

hamiii
سه شنبه 19 بهمن 1389, 19:07 عصر
بستگی داره.
اگه قرار باشه یه سایت معمولی طراحی بشه که با CMS بشه سر و تهش رو هم آورد به نظر من جواب قانع کننده ای نمیشه بهش داد و کاملا حق با اونه،
ولی اگه هدف سایت خاصی باشه(مثلا سیستم انتخاب واحد یک دانشگاه یا یک فروشگاه یا ....) خب قاعدتا راهی بهتر از برنامه نویسی نیست.
یک مثال : شما هر چقدر هم phpنویس ماهری باشید نمیتونین یه CMS مثل وردپرس طراحی کنید (اگه هم طراحی کنید چند ده میلیون تومن پولشو میگیرین)،ولی میتونین از این مهارتتون جهت ایجاد تغییرات دلخواهتون تو وردپرس (که کاملا متن بازه) استفاده کنین.

البته این نظر شخصیمه و من در جایگاه یک برنامه نویس قرار ندارم و ممکنه دیدگاه اشتباهی داشته باشم.
موفق باشید

mohammadjavadramezan
سه شنبه 19 بهمن 1389, 20:34 عصر
ممنون از جوابتون ، ایا به نظر شما برای سایت های رسمی ( مثلا سایتی برای شهرداری یک شهر و دیگر نهادهای دولتی ) استفاده از CMS مناسبه ؟
اگه جوابتون مثبته پس چرا انقدر برای سایت های رسمی CMS های اماده کم استفاده می شن

mohsen6500
سه شنبه 19 بهمن 1389, 20:51 عصر
سلام
به نظر من برای سایتهایی مثل اینجا که انجمنی هستند بیشتر از CMS ها استفاده میشه
ولی خوب برای سایت های اداری و دانشگاهی واز این قبیل سایت ها لزدومی نداره یعنی اونقدر کاربران درحال تعامل نیستند که یه همچین سایتی لازم باشه
شاید هم برعکس باشه
این نظر شخصی من بود

hamiii
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 13:23 عصر
به نظر من برای سایتهایی مثل اینجا که انجمنی هستند بیشتر از CMS ها استفاده میشه

متاسفانه این حرف شما قابل قبول نیست:چشمک:.غالب سایتهایی که چند سال اخیر بر اساس وب2 طراحی میشن از CMS های معروفی مانند مووبل تایپ،جوملا،مامبو،وردپرس،د یتالایف و غیره استفاده میکنن.
تفاوت بین سایتهایی که با اینگونه سیستم های مدیریت محتوا طراحی میشن و سایتهای داینامیک دیگر کاملا واضحه.

برای مدیریت محتوای یک سایت نیاز به یک CMS هست (البته اگه از نوع داینامیک باشه).حال میشه این CMS رو خودمون بنویسیم و یا اینکه از CMS های آماده استفاده کنیم.

ممنون از جوابتون ، ایا به نظر شما برای سایت های رسمی ( مثلا سایتی برای شهرداری یک شهر و دیگر نهادهای دولتی ) استفاده از CMS مناسبه ؟
اگه جوابتون مثبته پس چرا انقدر برای سایت های رسمی CMS های اماده کم استفاده می شن
بله مناسبه.
کم استفاده میشه به دو دلیل:
1.نیاز به ایجاد کارایی خاصی در سایت که CMS های آماده توانایی ایجاد اون رو ندارن
2.طراح غیر حرفه ای

متاسفانه غالب سایتهای رسمی ما از طراحی های غیر حرفه ای بهره بردن،از برنامه نویسی که بگذریم از گرافیک وبسایتها هم میشه به همچین نتیجه ای رسید.

نمیدونم تونستم جوابتون رو بدم یا نه!:اشتباه:

موفق و موید باشید
یاعلی