PDA

View Full Version : برای یاد گرفتن php باید از کجا شروع کنم ؟

mostafaapple
سه شنبه 19 بهمن 1389, 18:08 عصر
سلام به دوستان
من قصد دارم یک وبسایت php دینامیکی درست کنم و برای همین می خواهم php را یاد بگریم
ولی دقیقا نمی دانم از کجا شروع کنم . لطفا من را راهنمایی کنید ، باید چه کتاب های را بخوانم ؟

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 19 بهمن 1389, 19:14 عصر
سلام تبریک بابت انتخاب شما
با احترام به همهی دات نت کار ها اما اعتقاد من اینه که برنامه نویس وب باید اول ار همه 60 درصد طراح وب باشه که این خودش شامل آشنایی با HTML و JavaScript و اصول استایل نویسی(CSS) و برای راحتی کاربر و قشنگی صفحات و دلایل مهم دیگه JQUERY و یاد بگیره
اچ تی ام ال و استایل مقدمات و جاوا اسکریپت وجی کوئری رو بعد از اون
بعدازطراح وب شدن باید برنامه نویس وب بشه که ج.ن تو PHP همه چیز ها وکل قالب سایتدست خودته می تونی بادانشیک طراح وب برنامهنویسیو سایت و پویا نویسی کنی
بانک معروف پی اچ پی MYSQL و غیر از اون به هر بانکی می تونی وصل بشی که بایددستورات SQL و یاد بگیری
یاد گیری توابع PHP
با کتاب جعفر نژاد شروع کن و خودت و آماده کن
و بعد پروژهانجام بده تا مشکلات و ایرادات شما رفع بشه
و سعی کن هرچیز و هر کدی و که می بینی نترسی و برای یک بار اجرا کنی تا به باور خودت بگی منم تونستم!
موفق باشی

MMSHFE
سه شنبه 19 بهمن 1389, 21:09 عصر
سلام به دوستان
من قصد دارم یک وبسایت php دینامیکی درست کنم و برای همین می خواهم php را یاد بگریم
ولی دقیقا نمی دانم از کجا شروع کنم . لطفا من را راهنمایی کنید ، باید چه کتاب های را بخوانم ؟
با سلام، از این لینک میتونید استفاده کنید:
آموزش PHP (http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84)
موفق و مؤید باشید.

maysam.m
سه شنبه 19 بهمن 1389, 22:42 عصر
سلام

اول باید html , css و اگر جاوااسکریپت هم یاد بگیرید که عالی میشه. ajax , jquery برای شروع خیلی ضروری نیست و بعدها هم میتونی اونها رو یاد بگیری!
بعد یک کتاب خوب بگیر که الان کتابهای خوب و زیادی چاپ شده اند و من کتاب " مرجع کامل زبان برنامه نویسی php 5 " از محمد مصدری رو پیشنهاد میکنم که دو جلد است. هر چند که کتابهای زیادی هستند که می تونید تهیه کنید.
از آموزشهای آنلاین هم میتونید استفاده کنید.
بعد از یادگیری مقدماتی با زبان و یادگیری چیزهای اصلی، برای خودتون یه پروژه مثلا ساخت یک اسکریپت فروشگاهی یا هر چیز دیگری تعریف می کنید و سعی می کنید که با چیزهایی که یاد گرفتید اون رو پیاده کنید.

هر جا به مشکل خوردید، میتونید در همین انجمن بپرسید که دوستان راهنمایی تون می کنند.

موفق باشید

UnnamE
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 02:11 صبح
برنامه نويسي وب هيچ ربطي به html , css, jScript, jquery نداره

sattaryekta
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 08:19 صبح
برای یاد گرفتن php از html شروع کن. البته با یک Editor مثل Notepad

من مخالفم!

Mr.Moghadam
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:20 عصر
کاملا موافقم

اما چیزی که متاسفانه توی ایران جا افتاده اینه که باید هم طراح پروژه باشه هم برنامه نویسش که اینجوری نه کیفیت طراحی خوب از آب درمیاد نه کیفیت برنامه نویسی ولی برای php باید یه سری چیزا از طراحی بلد باشی

eshpilen
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:28 عصر
ببخشید یه برنامه نویس وب اگر HTML و جاوااسکریپت و بقیه مخلفات رو بلد نباشه پس چطوری میخواد چه خروجی ای برنامش تولید کنه؟!
یا انتظار دارید مثلا طراح همهء کدهای سمت کلاینت رو بنویسه؟ مثلا همهء کدهای جاوااسکریپت رو هم طراح باید بنویسه؟ AJAX رو هم طراح باید درست کنه؟ این کارا برنامه نویسی هست و دو طرفه هم هست (هم سمت کلاینت و هم سمت سرور). فکر نمیکنم انجام این کار برای یه طراح ساده باشه. و اصلا کی گفته همهء اینا جزو وظایف طراح هست؟

sattaryekta
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:31 عصر
شاید اگر html بلد نباشی بتونی برنامه نویس php بشی
ولی بدون html برنامه نویس وب نیستی!

برنامه نويسي وب هيچ ربطي به html , css, jScript, jquery ندارهشما گفتی برنامه نویسی وب نه برنامه نویسی php

باز هم تأکید می کنم بدون آموختن html آن هم با یک editor بسیار ساده، برنامه نویس وب نخواهی شد!

mostafaapple
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:48 عصر
برای یاد گرفتن html همین pdf های 40 یا 50 کافی هست یا باید به صورت حرفه ای دنبالش بروم ، برای css و javascript چطور؟ آموزش dreamweaver cs5 لازم هست یا نه ؟

Mr.Moghadam
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 14:06 عصر
کاملا موافقم

اما چیزی که متاسفانه توی ایران جا افتاده اینه که باید هم طراح پروژه باشه هم برنامه نویسش که اینجوری نه کیفیت طراحی خوب از آب درمیاد نه کیفیت برنامه نویسی ولی برای php باید یه سری چیزا از طراحی بلد باشی

من نگفتم هیچی نباید بلد باشی ولی اینجوری که شما میگید هم نیست به نظر من طراح وظیفه اش طراحیه و برنامه نویس هم وظیفه اش برنامه نویسیه
(در ضمن به نظرم جاوا اسکریپت هم یه زبان برنامه نویسی که وظیفه برنامه نویس هست)

peachcms
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 15:33 عصر
با سلام

درست کار این هست که یک نفر طراح و نفر دیگه برنامه نویس سمت سرور با هم دیگه همکاری کنن،

به این صورت که منه برنامه نویس برنامه رو جوری می نویسم که به راحتی طراح بتونه براش قالب بزنه، ولی من فقط برنامه نمینویسم حتما حتما باید کار خروجی داشته باشه ولی ن گرافیکی و ........ بعد از اینکه برنامه نویس کار برنامه نویسی سایت رو با ظاهری ساده انجام داد طراح باید وارد عمل بشه

رضا قربانی
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 16:57 عصر

دوست من
بدون اینا php چه بدردی می خوره ؟

باید اینا رو یاد گرفت تا بتونه از کدهای php استفاده کنه
مثل این می مونه که شما برنامه نویسی می کنید ولی کامپیوتر ندارید و چطور می خوایی اونو داخل سیستم اجرا کنی و به اینترنت بفرستی.

البته دوستمون یه کم بد مطرح کرد

منظورشون این بود که برای رسیدن به php باید چه چیزایی رو بدونم تا php رو یاد بگیرم
از پایه باید شروع کنه و نظر منم اینه که شما
اول اچ تی ام ال Html یاد بگیر و اگه می خوایی طراح خوبی باشی بعدش Css و بعد اینکه این دو زبان رو خوب یاد گرفتی می تونید PHP رو شروع کنید .

sattaryekta
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 15:19 عصر
درست کار این هست که یک نفر طراح و نفر دیگه برنامه نویس سمت سرور با هم دیگه همکاری کنن
در این صورت شخص طراح یک گرافیست هست. آیا در یک طراحی وب مرزی بین php و html وجود دارد؟

stahad1
جمعه 22 بهمن 1389, 22:43 عصر
چرا ربط نداره مگه بدون html با phpمی تونی کار کنی شاید بتونی ولی خیلی لازمت میشه