PDA

View Full Version : تغییر پوشه مسترپیج و عدم نمایش آن در حالت Design

soshians
سه شنبه 19 بهمن 1389, 19:59 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
فایل مسترپیج من در داخل یک پوشه قرار داشت که به دلایلی مجبور به تغییر محل فایل ها شدم...بعد از تغییر محل مستر پیج من قادر به تغییر این فایل از حالت کد به دیزاین نیستم....و هنگام اضافه کردن صفحه جدید به پروژه فایل های مسترپیج در لیست مسترپیج ها قرار ندارند....ولی هنگام اجرای پروژه فایل های مسترپیج بدون مشکل اجرا میشوند؟
public partial class WebPages_ManageLinks : System.Web.UI.Page
قبلا مستر پیج ها در فولدر wabPages بودند ولی حالا در مسیر اصلی پروژه قرار دارند
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید که باید چیکار کنم .

Mostafa_Dindar
سه شنبه 19 بهمن 1389, 23:36 عصر
سلام ،

فایل مسترپیج من در داخل یک پوشه قرار داشت که به دلایلی مجبور به تغییر محل فایل ها شدم...بعد از تغییر محل مستر پیج من قادر به تغییر این فایل از حالت کد به دیزاین نیستم....

به طور معمول این اتفاق برای Page میافتد که از این MasterPage استفاده کرده باشند ، نه خود MasterPage ! مگر اینکه خود MasterPage از MasterPage دیگری استفاده کرده باشد و جابجا شده باشد .

و هنگام اضافه کردن صفحه جدید به پروژه فایل های مسترپیج در لیست مسترپیج ها قرار ندارند...

هنگام اضافه کردن Page جدید به پروژه در دیالوگ "Select a MasterPage " شما میتوانید از درختواره سمت چپ کاملا در Solution پروژتون Browse کرده و MasterPage مورد نظر را انتخاب کنید .

قبلا مستر پیج ها در فولدر wabPages بودند ولی حالا در مسیر اصلی پروژه قرار دارند

در این شرایط بهتر است که یک Page را که از MasterPage استفاده کرده است به طور دستی در Directive صفحه آدرس ها را اصلاح کنید ، و در صورتی که موفق به این کار شدید و تعداد صفحات زیاد بود از گزینه Find and Replace استفاده نمائید .

موفق باشید

soshians
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 14:10 عصر
ممنون از پاسخ شما...
ولي صفحات مستر پيج من از هيچ صفحه ي مستر ديگه ايي ارث بري نكرده.....و همچنين هنگام اضافه كردن صفحه جديد هيچ فايل مستر پيجي در درختواره وجود نداره