PDA

View Full Version : سوال: گرافیک

saate777
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 11:29 صبح
سلام

من قبلن #c,c++ یه چیزایی کار کردم.اماتوی qt با c++ هیچی!
می خواستم بدونم نوشتن یه پروژه در حدود paint در این شرایط اون هم توی لینوکس چه قدر سخته؟
در ضمن وقت کافی هم دارم!

در حقیقت سوال من اینه: توی #c در ویندوز اگر یه جای این پروژه رو گیر کنیم حتما یه کامپوننتی چیزی پیدا میشه ، یه سرچ بزنیم کلی مورد مشابه نوشتن و گذاشتن توی اینترنت ، خلاصه منبع خیلی زیاد هست ولی مثلا من خودم توی ++c کلی گشتم دنبال یه کامپوننت در خصوص یه مبحث خاص عملا نایاب بود. حالا qt اونم توی لینوکس برای یه پروژه گرافیکی چه قدر سخته؟

مشکله من کد زدن یا وقت یا هرچیز دیگه ای نیست.من فقط منبع زیاد لازم دارم حالا پیدا میشه؟
یکی از دوستان می گفت توی نمونه های qt خودش یه paint حرفه ای آماده گذاشته تو کد رو تحت ویندوز بنویس بعد تحت لینوکس اجرا کن! به راحتی کد هاش گیر می آد میتونی بنویسی!!!

مرسی

glassysmart
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 14:33 عصر
سلام دوست من
در qt باید به خودت متکی باشی و چیز زیادی گیرت نمی آید

.:saeed:.
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 18:12 عصر
سلام

من قبلن #c,c++ یه چیزایی کار کردم.اماتوی qt با c++ هیچی!
می خواستم بدونم نوشتن یه پروژه در حدود paint در این شرایط اون هم توی لینوکس چه قدر سخته؟
در ضمن وقت کافی هم دارم!

اولا ورودتون رو به دنیای پر از چالش و شیرینی و متن باز کیوتی تبریک عرض میکنم . بعدش همین اول یه چیزی رو بگم که توی کیوتی کد نوشتن توی ویندوز هیچ فرقی با لینوکس و مک و سیستم های تعبیه شده و ....... نداره. کدتون به راحتی ( البته اگه از مطالب مختص هر سیستم عامل استفاده نکرده باشید ) در هر سیستم عاملی قابل کامپایل هست نه قابل اجرا. این یکی از حسن های کیوتی هستش پس از اینکه میخواید توی کیوتی و در لینوکس کد بنویسید نترسید .
ثانیا دانشجویان تحت نظر بنده در آزمایشگاه برنامه نویسی پیشرفته با کیوتی در مدت حدود سه ماه آموزش ، یکی دو هفته ای نرم افزارهای نقاش بسیار جالبی رو به عنوان پروژه ساختن . اگه تونستم برای مثال یکی از خوباشو میذارم
سوما : از کمبود منابع نترسید . خداراشکر کیوتی همراه خودش گنجینه ای عظیم از مثال ها رو داره . که بسیار از نیاز های شما مرتفع میشه . در ضمن assistant کیوتی که بسیار عالی است و نقش رفرنس شما رو بازی میکنه بسیار کمک رسان خوبی است . مطالبش نه تنها جنبه رفرنس دارند بلکه برای یادگیری هم فوق العاده هستند . نکته دیگه فیلم های آموزشی در مورد کیوتی هست که در توسط افراد خبره و طی روزهایی به نام Qt Developer days ضبط و ارائه میشه . فیلم های سال 2010 واقعا فوق العاده هستند .