PDA

View Full Version : گفتگو: منقضی کردن کد برنامه

ali reza mansoori 2
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 15:09 عصر
دوستان کد یکی از برنامه ها که ساختم رو باید در اختیار کسی قرار بدم
میشه کاری کرد که از کد نتونه استفاده کنه یا اگر بخواد استفاده کنه گیج کننده باشه

محسن واژدی
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 16:39 عصر
میشه کاری کرد که از کد نتونه استفاده کنه
خب اگه کدی رو که در اختیارشون میزارین و درست باشه ایشون هم میتونه با اون کار کنه

اگر بخواد استفاده کنه گیج کننده باشه
اگه بخواین کدی را گیج کننده کنین میتوانید بجای وارد کردن عبارات قابل فهم در نام متغیرها از کلمات و اعداد گنگ استفاده کنین (مثلا بجای my_var$=1 بنویسین m1054$=1) یا اگه کدهاتون رو در ماژول به اشتراک گذاشتین اونارو جدا کرده و در فرم ها به اشتراک بزارین و یا اگه دستورات رو ساده نوشتین اونا رو پیچیده و تودرتو بنویسین همچنین همه کامنت ها رو حذف کنین

mpmsoft
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 10:46 صبح
نوشتن برنامه گنگ کار یه برنامه نویس حرفه ای نیست
اگر شما به خودتون اطمینان دارید قوانین Object oriented رو رعایت کنید اونوقت درکش برای یه برنامه نویس مبتدی و گاها حتی با تجربه مشکل می شه

محسن واژدی
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 11:10 صبح
سلام
احتمالا ایشون راضی نیستند که طرف مقابل از کدهایی که در اختیارشون قرار میدن استفاده کنه
موفق باشید

ali reza mansoori 2
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 16:14 عصر
دوستان خیلی ممنون از جوابتون
از یه نفر که تازه از شرکت برنامه نویسی اخراج شده شنیدم که میگفت قبل از این که اخراجش کنند کد برنامه رو دست کاری کرده که دیگه از اون کد نمیتونستند استفاده کنند
هرچی ازش پرسیدم چه کار کرده نمیگفت ولی گفتش که وقتی من از شرکت رفتم برنامه درست کار میکرد که کاری کردم که یک هفته بعد برنامه اخطاری خارج از محیط برنامه نویسی می داد که فکر نمیکردند از کد باشه به خاطر همین دوباره مجبور شدند منو به شرکت دعوت کنند(برنامه رو با دلفی نوشته بود)
حالا نمی دونم یه همچین کاری میشه انجام داد؟

محسن واژدی
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 16:39 عصر
ممکنه برنامه زمانبندی جداگانه ای رو نوشته باشه که پیام خطایی رو از خارج برنامه اما به عنوان پیامی از طرف برنامه ظاهر کنه
یا از طریق ProcessInjection برنامه دیگه ای رو به این برنامه متصل کرده که بعد از گذشت زمانی معین (یک هفته بعد) پیام خطایی رو از طرف برنامه نشون بدهد، همون کاری که برخی از ویروس ها با برخی از برنامه های ویندوزی نظیر explorer برای رسیدن به مقاصدشون انجام میدن

موفق باشید

REZADG
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 21:56 عصر
خوب درست ههمون کار رو میکنه ولی منم وقتی میخوام سورس هام رو بفروشم خوب به طبع هیچ کس دوست نداره که کد ها در دسترس باشن که بتونه راحت هر کاری رو که میخواد بکنه به خاطر اون بخش عمده ی کد ها رو در DLL هام مینویسم و از اونا در فرم استفاده میکنم و وقتی میمگن این جای برنامه چطور اجرا میشه میگم خوب مال من نیست این کتابخانه مال شرکت دیگه هست که باید از اونا بگیری
در مرود دوستتون هم همون کاری کردن که دوستمون گفت برنامه رو زمانبندی کردن اما به وسیله ی همین کتابخانه چون اگر کد زمان بندی هم تو برنامه هست رو حذف کنن دیگه کار میکرد به احتمال قوی از کتابخانه استفاده کردن

ali reza mansoori 2
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 22:14 عصر
خوب درست ههمون کار رو میکنه ولی منم وقتی میخوام سورس هام رو بفروشم خوب به طبع هیچ کس دوست نداره که کد ها در دسترس باشن که بتونه راحت هر کاری رو که میخواد بکنه به خاطر اون بخش عمده ی کد ها رو در DLL هام مینویسم و از اونا در فرم استفاده میکنم و وقتی میمگن این جای برنامه چطور اجرا میشه میگم خوب مال من نیست این کتابخانه مال شرکت دیگه هست که باید از اونا بگیری

یعنی به عنوان مثال یه Dll ساخته که داخلش نوشته در فلان تاریخ از یه جای ویندوز اخطار بده و بعد از داخل برنامه اون Dll رو فراخوانی کرده
اگر به این صورت باشه پس باید داخل اون Dll اطلاعات محمی باشه که بدون اون استفاده از برنامه غیر ممکن میشه(اگر درست متوجه شده باشم)

ali reza mansoori 2
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 22:17 عصر
ممکنه برنامه زمانبندی جداگانه ای رو نوشته باشه که پیام خطایی رو از خارج برنامه اما به عنوان پیامی از طرف برنامه ظاهر کنه
یا از طریق ProcessInjection برنامه دیگه ای رو به این برنامه متصل کرده که بعد از گذشت زمانی معین (یک هفته بعد) پیام خطایی رو از طرف برنامه نشون بدهد، همون کاری که برخی از ویروس ها با برخی از برنامه های ویندوزی نظیر explorer برای رسیدن به مقاصدشون انجام میدن

میشه کمی بیشتر توصیح بدید یا یه نمونه بزارید(اگه ممکنه)

محسن واژدی
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 22:49 عصر
میشه کمی بیشتر توصیح بدید یا یه نمونه بزارید(اگه ممکنه)

در مورد پیام خطایی که عرض کردم یه نمونه گذاشتم که البته چون سریع نوشتم خیلی ساده شده؛ دوتا برنامه هست که اگه فایل main.exe رو اجرا کنین فایل کناریش رو مخفیانه اجرا میکنه و بعد از 5 ثانیه یک پیام خطا رو از طرف برنامه main.exe نمایش و با بسته شدن پیام برنامه main.exe هم exit میشه

اما ProcessInjection اگه یه جستجو تو گوگل بزنین مقالات زیادی در موردش پیدا میکنین

موفق باشید

REZADG
جمعه 22 بهمن 1389, 00:41 صبح
یعنی به عنوان مثال یه Dll ساخته که داخلش نوشته در فلان تاریخ از یه جای ویندوز اخطار بده و بعد از داخل برنامه اون Dll رو فراخوانی کرده
اگر به این صورت باشه پس باید داخل اون Dll اطلاعات محمی باشه که بدون اون استفاده از برنامه غیر ممکن میشه(اگر درست متوجه شده باشم)
خوب دقیقا همین به فرض گفتم ولی میشه مثلا اطلاعات مربوط به اتسال به بانک اطلاعتی رو تو DLL قرار داد و اون رو فراخوانی کرد