PDA

View Full Version : سوال: استفاده از يك فايل DATASET براي ارتباط با بانك اطلاعاتي

soshians
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 15:20 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتيد عزيز
من در پرو‍‍‍ژه ام از يك فايل dataset.xsd براي ارتباط با بانك اطلاعاتي استفاده كردم و تمام stored Procedure هام رو در درون اون فايل قرار دادم....شايد چيزي حدود 100 پروسيجر در اين فايل قرار داره.....
در زمان برنامه نويسي هيچ مورد خاصي پيش نيومد ولي از وقتي كه وب سايت رو روي يه هاست آپلود كردم...توي يكي از صفحاتم خطاي زير رو ميده و بقيه صفحات هم گاهي اين خطا رو ميدن
Object reference not set to an instance of an object

من بعد از استفاده از كلاس هاي موجود در اين فايل اونها رو dispose ميكنم...ممكنه مشكل از اين باشه و نيازي به dispose نباشه...يا اينكه بايد از try ....finaly استفاده كنم ؟
آيا اينكه همه پروسيجرهام رو داخل يك فايل گذاشتم اشتباه ست و بايد توي چند فايل اونها رو تقسيم كنم ؟
ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد
در ضمن من از فضاي رايگاه aspspider استفاده ميكنم....ممكنه تعداد كانكشن هاي هم زمان از يك سرور به سرور ديگه فرق كنه ؟

soshians
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 21:01 عصر
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید ؟

soshians
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 17:05 عصر
واقعا کسی نیست که راهنماییم کنه ؟
:ناراحت:

شاهرخ عشایری
جمعه 22 بهمن 1389, 11:49 صبح
دوست من، پیشنهاد میکنم یه سری به آدرس زیر بزنید. حتما مشکلتون حل میشه.

مرجع خطاها در ASP.NET (http://barnamenevis.org/showthread.php?216042-%D9%85%D8%B1%D8%AC%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AE%D8%B7%D8%A7%D9%87%D8%A7-%D9%88-BUG-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-ASP.NET)

alonemm
جمعه 22 بهمن 1389, 19:51 عصر
با سلام:
اگه روي لوكال مشكي نباشه و گاهي اوقات رخ ميده روي سرور ميتونه از ارتباطات سرور باشه.(پهناي باند و كانكشن ها و كش سرور و ...)
اما كلا اين خطا وقتي رخ ميده كه شما از شي استفاده ميكنيد قبل از اينكه مقدار داشته باشه.