PDA

View Full Version : کار با ActiveX

armin kianpur
دوشنبه 14 مهر 1382, 09:06 صبح
سلام به تمامی دوستان
من تازه با این فرووم آشنا شدم و مدتیه که با Vfp7 کار میکنم
به یه مشکل برخورد کردم و اون اینه که وقتی یه کنترل ActiveX روی فرم میزارم مثلا
Microsoft ProgressBar Control version 5.0(Sp2
و از برنامم exe میسازم روی سیستم خودم اجرا میشه ولی رو سیستمی که Vfp7 نصب نیست پیغام خطا میده و در انتهای پیغام مینویسه Class Not Registered
لطفا مرا راهنمایی کنید.

kia1349
سه شنبه 15 مهر 1382, 06:47 صبح
دوست عزیز سلام
شما باید با برنامه install shield که در cd ویژوال فاکس موجود است از برنامه خود یک setup بسازید و سپس نسبت به توزیع آن اقدام نمائید

armin kianpur
سه شنبه 15 مهر 1382, 11:57 صبح
کیا جان ممنونم
لطفا راهنمایی کن که این Install Sheild چه چیزهایی رو همراه برنامه من نصب میکنه چون من مجبورم با یه نسخه دیگه اون کار کنم که Dll های ویژوال فاکس رو نداره

متشکرم

kia1349
چهارشنبه 16 مهر 1382, 06:29 صبح
ارمین جان
این برنامه برای هر زبان برنامه نویسی و برای هر ورژن ان یک نسخه جدا گانه تولید کرده است و اکر شما بخواهید از نسخه های دیگری برای setup درست کردن استفاده کنید حتما با مشکل مواجه میشوید
این برنامه dll های لازم برای اجرای ویژوال فاکس و سایر کامپوننت های استفاده شده در برنامه را در کامپیوتر client کپی و رجیستر میکند
help آن کمک بیشتری به شما میکند

armin kianpur
چهارشنبه 16 مهر 1382, 10:09 صبح
کیا جان از راهنماییت ممنونم ولی با اون هم انجام نشد
نمیدونم تو قسمت Object/Merge modules کدومها رو انتخاب کنم
ضمناً توی Windows98 Se مشکلی نداره
با تشکر

Andy
شنبه 19 مهر 1382, 17:16 عصر
سلام آرمین جان
در مورد مشکل اکتیوایکس، امیدوارم که تا بحال حل کرده باشی. اگه هم حل نشده ناراحت نباش. متن زیر رو با دقت نگاه کن:
بیشتر اکتیوایکسها از فایلهای ocx ای میباشند که vfp هنگام نصب، اونا رو به دایرکتوری System ویندوز کپی میکنه. برای اینکه فایل exe شما اجرا بشه، به اون فایل(ها) نیاز داره.
برای پیدا کردن اون ocx(ها) کافیه که روی اکتیوایکس کلید F1 رو بزنی و داخل Help اون بدنبال فایلی با پسوند ocx. بگردی و حتما فایل مورد نظر رو بایستی به دایرکتوری System دستگاه مقصد کپی کنی.
در مورد ProgressBar بایستی فایل COMCTL32.ocx رو کپی کنی. 8)

b_tayefi
چهارشنبه 23 مهر 1382, 10:07 صبح
اگر اشتباه نکرده باشم با ید OCX مذکور را ریجیستر کنید تا جواب بدهد کپی تنها کافی نیست و برای DLLها میتوان انجام داد و همچنین OCX مذکور فکر میکنم جزو افیس باشد نه فاکس پرو برای همین اگر برنامه خود را در سیستمی که افیس نصب باشد اجرا کنید مشکل نمیگیرد :wink:

س.حمیدیانفر
چهارشنبه 23 مهر 1382, 22:08 عصر
سلام
در مورد ocx ها و dll ها بااین دستور و حتی بدون کپی کردن آنها میتوانید هر اکتیو ایکسی را رجیستر کنید .

s/ نام فایل regsvr32

armin kianpur
پنج شنبه 24 مهر 1382, 10:28 صبح
خیلی ممنون
مشکلم حل شد :D :D :D :D