PDA

View Full Version : سوال: محاسبات درگزارشگیری

tina.programer
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 10:23 صبح
سلام بچه ها من تازه عضو اینجا شدم یه چند تا سول دررابطه با دات نت داشتم هم c# هم vb.net

من چطوری می تونم توی گزاشات یا همون Report که می خوام بگیرم یه محاسبه هایی بکنم مثلاً جمع یه چیزی رو بزنم یا تقسیم و غیره

دومین سوالم اینه که چطوری می تونم ساعت آنالوگ توی پروژم اضافه کنم (سی شارپ دات نت و وی بی دات نت)

سومین سوال برای درج تاریخ شمسی تابع آماده ای هست و که با صدا زدن بتونیم تاریخ شمسی درج کنیم چون یکی دوتا خوندم که دات نت خودش داره

چهارمین سوال می خوام از یه تاریخ شمسی تا یه تاریخ شمسی گزارش از دیتابیسم بگیرم چطوری و با چه الگوریتمی بنویسم .

تو رو خدا یکم مبتدی راهنمایی کنید من تازه اول کارم :گیج::گیج:

tina.programer
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 13:09 عصر
:بامزه: جواب بدید دیگه

mc_laren
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 15:31 عصر
شرمنده دوست عزیز فقط می تونم جواب کلی بدم
برای سوال اولت باید از فرمول در گزارش کریستال ریپورت استفاده کنی
برای سوال دوم هم باید ابتدا فایل اون ساعت رو تو سایت پیدا کرده و بر روی toolbox دات نت کلیک راست کرده و گزینه choose item را انتخاب و بعد هم مسیر فایل کامپوننت رو انتخاب و بقیه ماجرا
برای سوال سوم هم باید از کلاس زیر استفاده کنی
system.globalization.persiancalender
برای سوال چهارم هم باید پیشنهاد می کنم نوع فیلد تاریخ رو بصورت رشته در نظر بگیر و هنگام ذخیره تاریخ در بانک اون رو با یک قالب استاندارد مثلا بصورت 1388/02/09 یا بصورت 88/02/09 ذخیره کن و در قسمت شرط اس کیو ال هم از کوچکتری و بزرگتری برای چک کردن یک تاریخ بین دو تاریخ مورد نظر استفاده کن
موارد ذکر شده فقط جهت راهنمایی می باشد و یک جواب کلی جهت انجام جستجو برای رسیدن به جواب کامل

tina.programer
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 15:47 عصر
خیلی ممنون از شما :قلب:

فقط این مورد چهارم رو یه مرجع فارسی آموزشی چیزی لینک بدید ممنون میشم :خجالت:

mc_laren
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 22:07 عصر
والله منبع چیزی که سراغ ندارم و این روش رو هم خودم با آزمون و خطا پیدا کردم و این هم یکی از دستورات select برنامم هستش

"SELECT * FROM Account,Cus_Sel WHERE Code_c_s=CodeC AND DateGet>='" + Me.TxtDate1.Text + "' AND DateGet<='" + Me.TxtDate2.Text + "'"

tina.programer
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 23:05 عصر
والله منبع چیزی که سراغ ندارم و این روش رو هم خودم با آزمون و خطا پیدا کردم و این هم یکی از دستورات select برنامم هستش

"SELECT * FROM Account,Cus_Sel WHERE Code_c_s=CodeC AND DateGet>='" + Me.TxtDate1.Text + "' AND DateGet<='" + Me.TxtDate2.Text + "'"
:گریه: توضیح بدید :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه: