PDA

View Full Version : چگونگی ساختن ظاهر یک صفحه وب که اگه از هر مرورگری اون صفحه رو ببینیم یکسان باشه...

tayebeh
یک شنبه 06 شهریور 1384, 08:42 صبح
سلام دوستان عزیز
چیکارکنیم که یک صفحه وب طراحی شده رو اگه بخواهیم توی هر مرورگری ببینیم . همه کنترل ها و فونتهای اون یکسان باشند . من یه صفحه وب درست می کنم که در IE تنظیمات فونتهاش و جاهای کنترلها درست هستند ولی وقتی می رم توی Mozilla نگاهش می کنم می بینم که بهم ریخته هستند . باید چیکار کنم ؟
چطور یه طراحی استاندارد داشته باشم که با همه مرورگرها یکسان دیده بشه؟
باتشکر
بای

صابر
یک شنبه 06 شهریور 1384, 15:57 عصر
اول اینکه از Flow Layout به‌جای Grid Layout استفاده کنید.
بعد اگه استانداردها رو رعایت کنید مشکلی پیش نمیاد.
برای اینکه چک کنید که استانداردها رو رعایت کردید یا نه، اینجا رو ببینید:
http://www.w3schools.com/site/site_validate.asp

tayebeh
دوشنبه 07 شهریور 1384, 10:04 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از جوابتون.
ولی من منظورتون از استانداردها رو نفهمیدم
ممنون می شم اگه واسم توضیح بدین.مثلا همین سایت برنامه نویس رو اگه توی موزیلا هم نگاه کنی هیچ بهم ریختگی نداره، چطور اینکار رو انجام دادند؟
باتشکر
بای

صابر
دوشنبه 07 شهریور 1384, 12:42 عصر
سلام،
منظورم از استانداردها، استانداردهای زبانها و تکنیکهاست.
مثلاً HTML 4، XHTML، CSS، XML، همه‌ی اینها استاندارد یا پروتوکل دارن.
بعضی از ادیتورها (ادیتورهای WYSIWYG) مثل Microsoft Word برای تولید HTML استاندارد مناسب نیستن.
مثلاً توی Word یک صفحه ایجاد کنید و اون رو به صورت HTML ذخیره کنید و Source اون رو ببینید تا متوجه منظورم بشین.
در مورد HTML، از چیزهائی مثل Frameها و جداول تو در تو باید با دقت استفاده کنید. مواظب باشید که از تگهای ناشناخته استفاده نکنید.
خلاصه اینکه اگه یه تگ توی رفرنس نبود، اون غیر استاندارده.
رفرنس HTML 4.01:
http://www.w3schools.com/tags/default.asp

این مشکلات از اینجا ناشی می‌شه که مرورگرها به نوعی کامپایلرهای بسیار انعطاف پذیری هستن،خودشون سعی می‌کنن که اشتباهات رو تصحیح کنن و هر مرورگری از روش خاص خودش برای اینکار استفاده می‌کنه.
همین باعث میشه خروجی‌های غیر استاندارد متفاوت باشه و برای حل این مشکل بود که XHTML پدید اومد.

-البته این بحث به ASP.Net ربطی نداره!!