PDA

View Full Version : فایل اجرایی برنامه

oYaMaa
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 20:20 عصر
با سلام

من برنامه ای نوشتم که در ویندوز ایکس پی طراحی شده و کنترل های زیادی داره ( ocx , dll ) اما حالا که ویندوز ویستا دارمو پروژم کامل لود نمیشه.و دلیل اصلیش هم به خاطر همین کنترل هاست.می خواستم ببینم آیا این کنترل ها نسخه ایکس پی یا ویستا دارن؟چه جوریاست؟چرا تو ویستا لود نمیشن؟

با تشکر...

محسن واژدی
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 20:41 عصر
سلام علیکم
احتمالا فایل ها رو کامل همراه برنامه تون منتقل نکردین؛ یه برنامه هست به نام "Package & Deployment Wizard" که به همراه vb6 نصب میشه، کافیه اونو اجرا کنین و فایل پروژه برنامه تون رو بهش معرفی کنین خودش همه کارها رو انجام میده (همه ocx ها رو پیدا و پک میکنه)

موفق باشید

REZADG
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 20:50 عصر
نه یه مشکل کلی هم تو ویندوز های جدید اعم از ویستا و سون هست که اینم اونه که اکتیو ایکس ها کامل ثبت یا رجیست نمیشن و همیشه ایراد میدن ولی شما میتونی برنامه اتون رو پرتابل انتقال بدید فکر کنم مشکل حل بشه

محسن واژدی
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 20:55 عصر
اینطور که قبلا دوستان گفته بوند اگه از کامپوننت ها در برنامه تون استفاده کنین مشکلتون حل میشه

returnx
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 20:57 عصر
خواستم ببینم آیا این کنترل ها نسخه ایکس پی یا ویستا دارن؟چه جوریاست؟چرا تو ویستا لود نمیشن؟
نه اینطور نیست که Dllها،OCX ها مثلا مخصوص ویستا یا سون باشد اما باید بدونید VB6 مال سال 1998 هست و از اون زمان تا حالا ساختار برنامه نویسی مایکروسافت تغیرات بسیاری کرده اما هنوز هم OCX های اون موقع در ویندوز سون جواب میده اما یادتون نره برای اینکه OCX ها بتونند کار کنند باید در ویندوز رجیستر بشوند و اینکار هم به عهده Setup برنامه شماست .
شما برای برنامه تون یک Setup بسازید و OCX ها و Dll های مورد نیاز برنامه تون رو هم در زمان ساخت Setup انتخاب کنید ، زمانی که شما Setup رو نصب میکنید OCx ها هم نصب می شوند(Register ) اون موقع برنامه تون بدرستی کار خواهد کرد...

oYaMaa
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 23:00 عصر
با تشکر از همه دوستان که جواب دادن...

مشکل حل شد.

pcdownload.bloghaa.com
جمعه 22 بهمن 1389, 02:41 صبح
خوب من هم یه ترفند جالب که خودم پیدا کردم بهتون بگم.
برای ریجستر کردن اینگونه فایل ها.فایل regsvr32.exe را از ویندوز xp بردارید و به یکی از درایوها در ویندوز 7 یا ویستا
انتقال دهید.و روی آن کلیک راست کرده و به تب compatibility رفته و به قسمت compatibility mode رفته و windows xp را انتخاب کنید.
بعد پنجره را ok کنید.
حالا فایلی رو که میخوایید ریجستر کنید را باید روی regsvr32.exe دراگ کنید.در کمال تعجب فایل ریجستر میشود.
این فایل regsvr32.exe باید حتما از ویندوز xp برداشته شده باشد.

REZADG
جمعه 22 بهمن 1389, 10:30 صبح
فقط مشکلی که هست اینه که نمیشه به کاربر گفت این همه کار رو انجام بده ولی برای خود آدم خیلی خوب بود

returnx
جمعه 22 بهمن 1389, 12:45 عصر
فقط مشکلی که هست اینه که نمیشه به کاربر گفت این همه کار رو انجام بده ولی برای خود آدم خیلی خوب بود
خوب مشکی نداره یک Help کنار برنامه ات باشه ، کاربر مجبوره برای استفاده کامل از برنامه این کار ها رو انجام بده دقیقا عین برنامه هایی که کرک دارن ما ایرانی ها هم که عادت داریم که چه طور از این نوع برنامه ها استفاده کنیم...

pcdownload.bloghaa.com
جمعه 22 بهمن 1389, 19:34 عصر
خوب اگه قراره برنامه را به کاربر جماعت بدین باید ستاپ بسازید.مثل همه برنامه های رسمی دیگه.
اما خوب حالا یه فایل ocx پیدا کردین و میخواین تو ویژوال بیسیک و تو ویندوز ویستا یا 7 ازش استفاده کنید.
اون موقع روش من خیلی بهتون کمک میکنه.و تقریبا بهترین راه هست.