PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توان در ASP.Net گروهی از نوشته و تصاویر در یک صفحه به صورت پویا ساخت

hedi
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 21:11 عصر
با سلام به دوستان
می خواستم بپرسم چگونه می توانم مانند همین سایت بخشی درست کنم که اطلاعاتی را از قبیل نوشته و تصویر را کاربران در سایت بنویسند و Upload کنند و سپس در صفحه ای نمایش داده شود مثل همین که الان من نوشته ای را می نویسیم و بعد در صفحه ای به صورت یک کادر اضافه می شود من با ASP.Net 2008 با VB.net کار می کنم اگر از دوستان کسی نمونه ای از این مدل کار داره یا حداقل روش آن را بلده من را راهنمایی کنه متشکر می شم یا اگر قبلا بحث شده لینک تاپیک آن را برام بذارید

actros
جمعه 22 بهمن 1389, 03:17 صبح
با سلام به دوستان
می خواستم بپرسم چگونه می توانم مانند همین سایت بخشی درست کنم که اطلاعاتی را از قبیل نوشته و تصویر را کاربران در سایت بنویسند و Upload کنند و سپس در صفحه ای نمایش داده شود مثل همین که الان من نوشته ای را می نویسیم و بعد در صفحه ای به صورت یک کادر اضافه می شود من با ASP.Net 2008 با VB.net کار می کنم اگر از دوستان کسی نمونه ای از این مدل کار داره یا حداقل روش آن را بلده من را راهنمایی کنه متشکر می شم یا اگر قبلا بحث شده لینک تاپیک آن را برام بذارید

سوالت یه مقدار کلیّه.بذار یه مثال بزنم فکر کنم تا حدودی قضیه روشن بشه.
فرض کن یه صفحه داری که محصولات رو تو یه GridView نمایش میده.یه لینک جزئیات هم داری که با کلیک روی اون جزئیات محصول در صفحه جداگانه نمایش داده میشه.
برای اجرای این سناریو کافیه علاوه بر صفحه اصلی یه صفحه Details(یا هر نام دیگه ای) بسازی و کنترلهای لازم رو بهش اضافه کنی (مثلا یه ّFormView یا DetailsView برای نمایش جزئیات محصول) و Id محصول رو به این صفحه بفرستی .(از طریق Query String یا Session یا ...)
حالا Formview ات Id رو میگیره و محصول دارای اون Id رو از دیتابیس فراخوانده و نمایش میده.
اینطوری تنها یه صفحه Details می سازی و همه محصولات برای نمایش جزئیات ازش استفاده می کنن.
این طوری صفحه Details یه صفحه داینامیک میشه.
نگاهی به URL همین تاپیک بنداز: در صفحه " تالار : ASP.NET " عنوان تاپیک ها قرار داره و یه صفحه جزئیات وجود داره که پستهای هر تاپیک در اون به نمایش در میاد.
در اینجا ID تاپیک (274303) در غالب QueryString از صفحه "تالار : ASP.NET " به این صفحه ارسال شده. حالا اگه ID رو در غالب Session State یا Application State ارسال کنی دیگه ID در Url ظاهر نمیشه.ولی چون Session ها به صورت پیش فرض در مموری سرور ذخیره میشن اعتمادی بهشون نیست و هر لحظه ممکنه از مموری پاک بشن (هر چند میشه طوری تنظیم کرد که تو دیتابیس ذخیره بشن)

حالا اگه سناریو خاصّی مد نظرته مطرح کن ببینیم چه کارا میشه کرد :دی

در ضمن 2008 قدیمی شده با 2010 کار کن.کار باهاش خیلی راحت تر و لذتبخش تره (نگران سازگاری با ورژن های قبلی نباش میتونی برنامه هائی سازگار با NET. Framework 3.5 یا 3.0 یا 2.0 بسازی)