PDA

View Full Version : ایجاد ارتباط

majidsoft
جمعه 22 بهمن 1389, 00:54 صبح
من یک برنامه را در شرکتی با حداقل 70 کامپیوتر اجرا کردم که دارای چند workgroup می باشد وقتی برنامه را در کامپیوترهای مربوط به همان گروه اجرا می کنم connection را بصورت اسم می دهم ولی وقتی می خوام در کامپیوتری که خارج از این گروه اجرا کنم باید حتما نام کانکشن را به آدرس ip سرور تغییر بدم برای اینکه نخوام ip بدم چیکار باید انجام بدم
در ضمن آنتی ویروسم هم fire wall نداره اگه بخوام فایروال را تنظیم کنم چه پورتهایی را باید باز کنم چون وقتی در همون گروه سرور کار می کنم جواب می ده ولی در گروه دیگر حتما باید فایروال را غیرفعال کنم که تازه بتونم با ip به سرور وصل بشم
با تشکر

majidsoft
دوشنبه 25 بهمن 1389, 00:53 صبح
سلام
سوال دوم که آسونه در لیست فایروال چه پورتی را باید اضافه کنم که برنامه اطلاعات را از sql روی سرور بگیره

ASKaffash
دوشنبه 25 بهمن 1389, 08:08 صبح
سلام
فکر کنم بعلت عدم استفاده از DNS Server باشد که وظیفه تبدیل IP به نام سرور را دارد در این خصوص با مدیر شبکه مذاکره کنید و موضوع DNS Server را مطرح کنید اگر با دستور ذیل Ping نشد همین است :
Ping ServerName برای پینگ با نام سرور مورد نظر
Ping ServerIP برای پینگ با IP سرور مورد نظر

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 25 بهمن 1389, 08:13 صبح
من یک برنامه را در شرکتی با حداقل 70 کامپیوتر اجرا کردم که دارای چند workgroup می باشد وقتی برنامه را در کامپیوترهای مربوط به همان گروه اجرا می کنم connection را بصورت اسم می دهم ولی وقتی می خوام در کامپیوتری که خارج از این گروه اجرا کنم باید حتما نام کانکشن را به آدرس ip سرور تغییر بدم برای اینکه نخوام ip بدم چیکار باید انجام بدمدر حالت عادي نميشه با نام وصل شد مگر اينكه از سيستم هاي تفكيك نام (مثلا Wins) استفاده كنيد ويا اينكه كلا شبكه رو به دامين تغيير بديد.

در ضمن آنتی ویروسم هم fire wall نداره اگه بخوام فایروال را تنظیم کنم چه پورتهایی را باید باز کنم چون وقتی در همون گروه سرور کار می کنم جواب می ده ولی در گروه دیگر حتما باید فایروال را غیرفعال کنم که تازه بتونم با ip به سرور وصل بشماگر منظورتون فايروال سرور است كه ميتونيد از SQL Server Configuration Manager ببينيد SQL Server از چه پورتي استفاده ميكنه ، تنظيمات مربوطه رو انجام بديد.

majidsoft
دوشنبه 25 بهمن 1389, 10:15 صبح
اگر منظورتون فايروال سرور است كه ميتونيد از SQL Server Configuration Manager ببينيد SQL Server از چه پورتي استفاده ميكنه ، تنظيمات مربوطه رو انجام بديد.

سلام
می شه در این باره توضیح بیشتری بدین در کدوم قسمت پورت مورد استفاده نشان داده شده

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 25 بهمن 1389, 11:00 صبح
از منوي Sart به آدرس زير بريد
Microsoft SQL Server / Configuration Tools / SQL Server Configuration Manager
در پنجره باز شده گزينه Network Configuration رو باز و روي Porotocols for MSSQLSERVER كليك كنيد
از آيتم هاي سمت راست روي گزينه TCP دابل كليك كنيد
در پنجره بعدي و تب IP Addresses ميتونيد پورت مورد استفاده SQL Server رو ببينيد.(اگر تغيير نداده باشيد 1433 است)

majidsoft
دوشنبه 25 بهمن 1389, 13:52 عصر
با سلام
اگه منظور شما این قسمته منم دیدمش ولی 9 قسمت IP داره و در آخر هم یک قسمت IP ALL داره که یک گزینه به نام TCP DYNAMIC PORT: 49157 داره با این عدد و یک TCP PORT داره که خالیه

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 25 بهمن 1389, 14:35 عصر
اگر به 8 IP اول توجه كنيد ميبينيد Enable همه NO ست شما كافيه فايروال رو براي TCP Port مربوط به IP ALL باز كنيد.