PDA

View Full Version : سوال: تنظیم OleDbDataAdapter

شرلوک هلمز
جمعه 22 بهمن 1389, 23:29 عصر
من یک برنامه نوشتم که در آن یک dataGridView به یک DataTable وصل شده است برای انجام تغییرات در جدول من
یک OleDbDataAdapter را بصورت ویزاردی درست کردم و هنگام استفاده از دستور myadpter.update(dt) جدول بدرستی اصلاح میشود . اما هنگامی که myadpter را بصورت کد ایجاد و تنظیم میکنم error داده میشود ظاهرا تنظیمات آنرا درست انجام نمیدهم اگر کسی میداند که چطور myadpter را بصورت کد تنظیم کنم لطفا کد آنرا بگذارد ممنون

payman_xxp
شنبه 23 بهمن 1389, 00:58 صبح
من یک برنامه نوشتم که در آن یک dataGridView به یک DataTable وصل شده است برای انجام تغییرات در جدول من
یک OleDbDataAdapter را بصورت ویزاردی درست کردم و هنگام استفاده از دستور myadpter.update(dt) جدول بدرستی اصلاح میشود . اما هنگامی که myadpter را بصورت کد ایجاد و تنظیم میکنم error داده میشود ظاهرا تنظیمات آنرا درست انجام نمیدهم اگر کسی میداند که چطور myadpter را بصورت کد تنظیم کنم لطفا کد آنرا بگذارد ممنون

سلام
دوست عزیز بهتر بود کدی که نوشتید رو میذاشتید و پیغام خطا.

OleDbDataAdapter myadpter = new OleDbDataAdapter("select * from myTable")

مابقیشم واسه پرکردن گردویو، بستگی داره ازچه متدی استفاده میکنی، مثلا دیتاسورس، دیتا تیبل، دیتا ویو و همچنین کامند تکست یا کوئری.
انتخاب باشماست.

موفق باشید.

شرلوک هلمز
شنبه 23 بهمن 1389, 21:04 عصر
دوست عزیز ممنون ولی من این تنظیم و همچنین تنظیم connection string را برای adpter انجام دادم . منظور من تنظیماتی است که برای select command انجام میشود . من از یک دیتا تیبل استفاده کرده ام و برای update آن توسط adpter مشکل دارم

payman_xxp
یک شنبه 24 بهمن 1389, 00:23 صبح
دوست عزیز ممنون ولی من این تنظیم و همچنین تنظیم connection string را برای adpter انجام دادم . منظور من تنظیماتی است که برای select command انجام میشود . من از یک دیتا تیبل استفاده کرده ام و برای update آن توسط adpter مشکل دارم

سلام
بخاطر همین گفتم بستگی داره

try
{
Cn = new OleDbConnection(strCn);
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter();
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
cmd.Connection = Cn;
cmd.CommandType = CommandType.Text;
cmd.CommandText = "کوئری آپدیت....";
da.SelectCommand = cmd;
Cn.Open();
OleDbDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
DataTable dt = new DataTable();
dt.Load(dr);
myDataGridView.DataSource = dt;

return true;
}

دوست عزیز بهتر بود کدی که نوشتید رو میذاشتید و پیغام خطا.
موفق باشید.