PDA

View Full Version : سوال: چطوری خاصیت حساسیت نسبت به حرف رو ایجاد کنم

qhoqnose
شنبه 23 بهمن 1389, 08:39 صبح
سلام خدمت همه استادان
چطوری میشه که تو دیتابیس خاصیتی فعال بشه که اگه یه کلمه تو یه فیلد قبلا وارد شده موقع وارد کردن دوباره اون حرف همون کلمه بازهم بیاد
مثلا تو اکسل تو یه ستون وقتی حرفی را قبلا وارد کرده باشیم ، بار دوم وقتی 2 حرف اول اون کلمه را تایپ کنیم خود کلمه میاد
ممنون از راهنمائیتون
:لبخندساده:

محمد رضا انوری
شنبه 23 بهمن 1389, 15:51 عصر
با سلام
من به مورد شما برخورد کردم و تونستم حلش کنم البته خیلی مبتدیانه و پیش پا افتاده . اول تو یک جدول از اکسل اطلاعاتم رو نوشتم . بعد از طریق LOOCUP WIZARD وارد جدولم کردم و به فرمم اضافه کردم . و الان هم داره کار می کنه هروقت که داده جدید میخوام واردکنم به اون جدول اکسل که در اکسس وارد کردم اضافه میکنم . و خود به خود اطلاعاتم به روز می شه.
اما این روش خیلی پیش پا افتاده است .
اگه بزرگوران روش بهتری سراغ دارند که 100% دارند این حقیر را راهنمایی کنند.

RESMAILY
یک شنبه 24 بهمن 1389, 09:53 صبح
به نام خدا
با سلام. اين خاصيت در فيلدهاي كمبو باكس وجود دارد. در Vb ( ونه vba) اين امكان هست كه شما تكمه كنار كمبو باكس را برداريد و ظاهر آن را شبيه فيلد معمولي كنيد . ولي ظاهرا در vba نميشود. ظاهرا بشود از تابعي شبيه Dlookup و شرط Like در رويداد فيلد استفاده كرد.(هنوز امتحان نكردم كدام رويداد. شايد KeyPress يا KeyUp ولي مي شود) مثلا چيزي شبيه به كد زير:

Private strHHarf As String
Private Sub strMyField_KeyPress(KeyAscii As Integer)
strX = ChrW(KeyAscii)
If IsEmpty(strX) Then strX = Chr(KeyAscii)
strHHarf = Trim(strHHarf & strX)
strFilter = "Like '" & strHHarf & "*'"
strM = DLookup("MyField", "MyTable", "MyField" & strFilter)
If IsNull(strM) Or strM = "" Then Exit Sub
strMyField.Value = strHHarf
End Sub

qhoqnose
یک شنبه 24 بهمن 1389, 11:31 صبح
ممنون از همتون
من بیشتر منظورم اینه که از وارد شدن یک حرف با 2 املا جلوگیری بشه تو فیلدهای که کمبو باکس ندارند ، مثل اکسل که تو یه ستون وقتی چند کلمه را وارد کرده باشید وقتی بخوای برای بار دوم عین کلمه را وارد کنید قبل از اینه که کلمه شما تکمیل بشه او کلمه با درگ سیاه ظاهر میشه
باز هم ممنون بخاطر راهنمائیتون

bita_ziba77
یک شنبه 24 بهمن 1389, 14:05 عصر
با سلام
شما در اكسس 2007 يك كمبو باكس در فرم خود قرار داده و از ويزاد مربوطه گزينه سوم را انتتخاب نماييدFind record on my form ...)
حالا فيلدي كه مي خواهيد را add نموده و در نهايت finish.
حالا هر هنگام كه نامي را در اين كمبوباكس تايپ نماييد به صورت اتوماتيك نام هاي مشابه ظاهر مي گردند.
همچنين در اكسس 2003 مي توانيد يك كمبوباكس انتخاب كرده و سپس فيلدي كه مي خواهيد اطلاعات از آن خوانده شود را به آن متصل نماييد.
حالا در حالت Design در رخداد After update يك ماكرو تعريف كرده و در داخل ماكروي خود در بخش Action گزينه SearchForRecord و سپس در بخش پارامترهاي مربوطه در بخش Record مقدار first و در بخشWhere condition عبارت
="[Your field name] = " & Str(Nz([Screen].[ActiveControl],0))را وارد نماييد.
در بخش Your field name نام فيلد دلخواه خود را وارد نماييد.

با تشكر