PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی جهت درامد زایی

yunesit
شنبه 23 بهمن 1389, 10:13 صبح
دوستان سلام من تازه عضو شدم یک سوالی دارم اما قسمت مناسب پیدا نکردم ببخشید
من تازه دانشجو شده ام برای تامین هزینه های دانشگاه میخوام کار کنم اما کار کجا بود اگه دیدید سلام ما را بهش برسانید:لبخند:
میخواستم ببینم ایا میشود یک زبان برنامه نویسی مانند php یاد بگیرم و به طور نیمه وقت یا پروژه ای کار کنم و درامد داشته باشم
ایا کسی همچین تجربه ای داشته و اینکه بهترین زبان برنامه نویسی برای این کار چیست من که خودم وب را دوست دارم اما دوستا نظر یدهند
در ضمن هر کس هر زبانی را پیشنهاد میکنه میزان درامد متوسط و بازار کار ان را هم بگه
ممنون از بچه ها منتظرم

Slytherin
شنبه 23 بهمن 1389, 13:06 عصر
من سال دیگه دانشجو می شوم و همین مشکل رو دارم.
برای این منظور برای خودم یه سایت ساختم و طراحی وبسایت می کنم و اندکی درآمد دارم.
درآمد های من از این طریق هست:
آموزش (ویندوز، آفیس، برنامه نویسی و غیره)
نصب سیستم های مدیریت محتوا
پروژه های ساده با HTML و CSS
انجام پروژه های دانشجویی
ساخت انواع قالب
برنامه نویسی ویندوز
و خلاصه هر کاری که بهم برسه انجام میدم!
شما هم اکر واقعا دنبال درآمد باشید، نگرانی وجود نداره،
خودش جور میشه:چشمک:

sall_2005_1363
شنبه 23 بهمن 1389, 19:45 عصر
من فکر می کنم زمانی بتونی از این کار سود ببری که فارغ تحصیل شده باشی شاید هم یک کمی بعد تر پس راه حل های زیاد فکری رو واسه این کار انتخاب نکن

returnx
شنبه 23 بهمن 1389, 20:41 عصر
خوب بهترین کاری که میتونید انجام بدید اینکه یک زبان .net یاد بگیرید و هم برنامه نویسی ویندوز کار کنید و هم برنامه نویسی تحت وب البته خیلی رو درآمدش حساب نکنید...
منم الان دانشجو ترم آخرم اما کو کار ؟!!!
برای خودت برنامه بنویس حال دنیا آخرت رو با هم یکجا ببر...

میلاد قاضی پور
یک شنبه 24 بهمن 1389, 12:36 عصر
من یک مدت فکر میکردم اگر برنامه نویس بشم حسابی پولدار میشم . اما بعدا متوجه شدم از این خبرا نیست . نه اینکه کار کار کم درآمدی باشه بلکه باید حمایت بشه . مثلا همینکه کپی رایت رعایت بشه در زمینه ی برنامه نویسی اپلیکیشن اتفاقات زیادی میفته .
از طرف دیگه لازمه که خودت بازاریاب خوبی باشی و تو شهر بزرگی زندگی کنی تا پتانسیل بالایی وجود داشته باشه برای جذب مشتری. الان فکر کن همه ی جاهایی که احتمالا نیاز به برنامه یا برنامه نویس دارن یک روزه نیازشون برطرف بشه یا بازار دیگه اشباع شده باشه ، اونوقت پس برنامه نویسا باید تغییر شغل بدن ...پس برای اینکه این اتفاق نیفته تو کشور باید تقاضا هم رفته رفته بیشتر بشه...چکار کنیم تقاضا برای برنامه نویس و برنامه و سایت در کشور زیاد بشه ؟ یه راهش اینه که مردم با کامپیوتر رفیق بشن و همه از کامپیوتر سر در بیارن .همه ی شرکتها حس کنن به یه برنامه حسابداری مخصوص خودشون نیاز دارن یا میزان استفاده کنندگان از اینترنت اونقد بالا باشه که هر شرکت کوچیک و بزرگی راه اندازی یک سایت رو از واجبات بدونه . یعنی باید به ارزه که طرف بیاد پول بده براش سایت طراحی کنن . اینم وقتی محقق میشه که اینترنت هم ارزون باشه و هم توسط مردم شناخته بشه .مردم باید اونقدر با اینترنت آشنا بشن و باهاش انس بگیرن که نبودش مثه نبود تلفن همراه دلهره بیاره براشون . من خودم نمیتونم که هر ماه مبلغی رو به اینترنت اختصاص ندم یعنی اگه حتی 16 تومن قرار باشه هر ماه دستم بیاد اونو میدم اینترنت میگیرم چون تصور اینکه پاسخی برای سوألی که به ذهنم میرسه در حالی که میدونم راحت میتونم پیداش کنم رو نتونم بدست بیارم آزارم میده .
نتیجه اینکه شرایط باید دگرگون بشه و این دگرگونی دست ماها نیست . برای اینکه مشترکین اینترنت زیاد بشن باید :
-اینترنت آزاد گذاشته بشه
-آموزشها ، توضیحات و مقالات ابتدایی لازم در رسانه هایی مثل تلویزیون و رادیو که اقشار مختلف ازشون استفاده میکنن ارائه بشه تا ترس مردم از پیچیدگی دنیای انفورماتیک بریزه .
- وبسایت های مهم و جالب تبلیغ بشن تا مردم نیاز خودشون رو به اینترنت احساس کنن و ...

تا اون موقع ما ها هم میتونیم یا فقط برای کسانی برنامه و سایت بنویسیم که خودشون در حوزه ی آی تی فعالیت میکنن (چون مشتری هاشون هم تقریبا به فناوری های روز آشنا هستن) و یا اینکه خودمون ایده ای داشته باشیم که تقاضا براش هیچوقت کم نشه و متقاضیان هم بیشتر همون قشر آشنا به فناوری باشن.مثلا سایت های وبلاگنویسی یا شبکه اجتماعی یا علمی یا خبر و ....

eshpilen
یک شنبه 24 بهمن 1389, 13:16 عصر
چون تصور اینکه پاسخی برای سوألی که به ذهنم میرسه در حالی که میدونم راحت میتونم پیداش کنم رو نتونم بدست بیارم آزارم میده .
دقیقا.
هرچند بدیهی هست، اما بعنوان یادی از خدمات جهانی مردان بزرگی که بخاطر مسائل ایدئولوژیک و سیاسی ازشون بقدر کافی تقدیر نشده بد نبود!

-اینترنت آزاد گذاشته بشه
منظورت آزادی بیان و عدم سانسور/فیلتر هست؟

-آموزشها ، توضیحات و مقالات ابتدایی لازم در رسانه هایی مثل تلویزیون و رادیو که اقشار مختلف ازشون استفاده میکنن ارائه بشه تا ترس مردم از پیچیدگی دنیای انفورماتیک بریزه .
ولی این دنیا واقعا پیچیده هست. فقط مسئلهء ترس نیست.
همین کاربردهای ساده و استاندارد رایانه و اینترنت هم واقعا برای خیلی ها مشکلی اساسی هست.
من که به تجربه این بهم ثابت شده.
تاحالا به چند نفر که بخصوص از نسل قبلی بودن خواستم یاد بدم، ولی به سختی یاد میگیرن و به محض اینکه کوچکترین مشکل فنی پیش بیاد یا تغییر در ظاهر کارها پیدا بشه معمولا کاری ازشون برنمیاد. خب در دنیای رایانه و اینترنت هم که اساس تغییر و اشکال و باگ و ترفند و پیچیدگی و گستردگی تا دلت بخواد هست. ما که خودمون متخصص هستیم مدام با این تغییرات و اشکالات و چیزهای جدید سروکار داریم.
البته آموزش اصول و پایه و مقدمات میتونه واقعا موثر باشه.

ضمنا این موضوع فیلتر و کیفیت اینترنت هم واقعا تاثیر نامطلوبی میذاره.
مشکلات و ناپایداری و پیچیدگی و ابهام قابل توجهی هم برای برنامه نویسان و هم برای عموم ایجاد میکنه.
چند روز پیش یکی از بچه های شرکت میخواست آهنگ یکی از خواننده ها رو دانلود کنه، دو ساعت تمام با فیلترشکن و بدون فیلترشکن تلاش کرد آخرش یدونه هم نتونست دانلود کنه!! بیشتر سایتهای دانلود فیلتر شدن. و کیفیت هم درحالت معمول که جالب نیست و با فیلترشکن از گذشته هم خیلی بدتر شده. نمیدونم اینکه این سایتها رو فیلتر کردن بخاطر حمایت از کپی رایت هست یا مسائل دیگه. بهرحال همه چیز در این زمینه ها غیرشفاف بوده و هست و ظاهرا کسی هم پاسخگو نیست. من چند روز پیش لینک یک مقالهء علمی ویکیپیدا رو که صرفا بخاطر شباهت اسمی فیلتر شده بود به ایمیل فیلترچی ها ارسال کردم اما پاسخی دریافت نکردم و ترتیب اثری هم داده نشد، ضمنا سایتشون هم انگار مدتهاست بحال خودش رها شده، چون بازش میکنی یک پیام خطا میده و از چند روز پیش که زدم به همین صورت هست.
خلاصه در این مملکتی که اوضاعش اینقدر شیر تو شیر هست چه انتظاری دارید از فناوریها و ساختارهای مدرن؟

من همیشه گفتم الانش هم میگم که اگر کسی دنبال پول هست این رشته رو پیشنهاد نمیکنم. چون خیلی گسترده و پیچیده هست و زیاد زمان میبره و تغییرات زیاد و سریع داره، اما درمقابل اینا تضمینی توی پولش نیست. خیلی مخ بشی بعد از سالها تازه شاید بتونی دلت رو خوش کنی و پول خوب دربیاری. خب بعضیا شاید موفق باشن، اما آیا واقعا همه میتونن اینطور باشن و شرایط و جای خالی براشون هست؟
فکر میکنم از بعضی رشته ها و فعالیت های دیگه آدم میتونه سریعتر و راحتتر به نتیجه برسه، و بنابراین صرفشون بهتره.

اما مزایای رشتهء نرم افزار رو هم قبلا گفتم. بهرحال این یه فناوری مدرن استثنایی و هیجان انگیزه که قدرت اعجاب آوری به آدم میده که میشه باهاش خیلی حال کرد. البته اگر توش خوب پیشرفت کنی. بعد از سالها تلاش.
از طرف دیگه دنیا رو گرفته و هر روز بیشتر همه چیز بهش وابسته میشه.
خلاصه رشتهء بدی نیست. ولی باید علاقه و عشقی داشته باشی و در خطر سقوط به خط فقر نباشی تا ریسک کنی.
البته رایانه زمینه های دیگر هم داره. فقط برنامه نویسی که نیست. بطور مثال یکی از بستگان بنده مغازهء خدمات رایانه داره و بیشتر سیستم جمع میکنه. کارش ظاهرا خوبه. سواد خاصی هم نمیخواد! اولاش اصلا اینقدر گیج میزد و بدجوری سمبل و حتی خرابکاری میکرد. ولی مردم هم از اون گیج تر!!

eshpilen
یک شنبه 24 بهمن 1389, 13:32 عصر
و بیچاره دانشجوهایی که مجبورن کار هم بکنن!
اونوقت چطور میخوان در زمینهء تخصصی و علمی، اونم در چنین رشته هایی، بهره وری بهینه داشته باشن؟

ricky22
یک شنبه 24 بهمن 1389, 21:12 عصر
اونوقت چطور میخوان در زمینهء تخصصی و علمی، اونم در چنین رشته هایی، بهره وری بهینه داشته باشن؟
:افسرده:..............

حمید محمودی
یک شنبه 24 بهمن 1389, 22:58 عصر
خب کاری نداره که، کافیه چندر غاز وام دانشجویی که دانشگاه به شرط داشتن دویصت تا ضامن میده، رو از اونا بگیریم :قهقهه:
واقعا دانشگاه های ما هم دیگه داره حرفاشون تابلو میشه. ادعاهای بیخودی دانشگاه های ما هم حدی داره آخه ....

m.soleimani
یک شنبه 24 بهمن 1389, 23:44 عصر
یه پاسخ کاملن بی‌ربط نسبت به پست‌های دوستان دارم برات

شروع کن به نوشتن برنامه هر چی همین الان خورد به ذهنت شروع کن به نوشتنش اگر به زمان بندی درست و مناسب که از ابتدا براش در نظر گرفته بودی رسیدی گام دوم آغاز می‌شه با اصول به احتمال زیاد آشنا هستی اگر نتونی پیادشون هم بکنی با یکم سرچ متوجه می‌شی که چقدر کد بهینه هست و کارت در چه کیفیتی هست از این گام تا گام بعدی خیلی منطقی و بدون تخیل به خودت, کدت و روش پیاده سازی اون نگاه می‌کنی بعد میری جلوی آینه و به خودت می‌گی دو دوتا چهارتا من برنامه‌نویس هستم یا می‌گی نیستم اگر گفتی برنامه‌نویس نیستی که پس به خودت بیا وقتی برنامه‌نویس نیستی انتظار درآمد مسخرس اگر برنامه‌نویس بودی به خودت یه سطح بده معمولی, متوسط, خوب, عالی اگر توی دوتا سطح اول هستی فقط به کسب تجربه در یه شرکت برنامه‌نویسی فکر کن البته اگر بتونی وارد بشی « با آشنا یا زبون به خودت مربوطه » اگر توی دوتا سطح بعدی هستی محکم سر مزایا و درآمد وایسا و شروع کن به لذت بردن از برنامه‌نویس بودن « شک نکن اگر توی سطح آخر باشی بدون منت بلکه با خواهش وارد بهترین شرکت‌ها خواهی شد » دوستان می‌بخشن که وارد بحث احساسی ما نمی‌تونیم تو کشور ما نمی‌شه لعنت به این زندگی و این جور پست‌هاتون شدم.

پ ن1 : دوست گرامی شک نکن که اگر توی هر کدوم از این سطوح خودت را دیدی ولی رزومه کافی برای خودت فراهم نکرده باشی به شدت به زحمت خواهی افتاد پس به هر شرکتی که مراجعه کردی این برنامه‌ای که برای تست خودت نوشتی را به عنوان رزومه ببر و بگو تو این مدت زمان با این امکانات و بدون بازسازی و تقلب تونستم یه همچین چیزی را بنویسم « دوستان فکر کپی کردن یه کد از اینترنت و حفظ کردن کدهاش را فراموش کنید شرکت‌های برنامه‌نویسی پر از متخصص هست و توی همون گفتگوی آغازین مچتون را با فضاحت خواهند گرفت »

پ ن2 : حالا نری با همون یه دونه پروژه بگی به من گفتن همین یکی کافیه برای رزومه

پ ن3 : امیدوارم که متوجه شده باشین که منظورم از این که گفته بودم هر چی به ذهنت رسید یه پروژه Hello World نبوده! بازار کار از شما آشنایی با دیتابیس را در کمترین درخواست خودش مطرح می‌کنه, باید به کارهای گروهی فکر کنید و تا می‌تونید به روز باشید تاکید می‌کنم تا می‌تونید به روز باشید./

موفق باشید

eshpilen
دوشنبه 25 بهمن 1389, 09:31 صبح
منم خيلي وقته توي فكر تهيهء چنتا پروژه بعنوان نمونه كار هستم. چيزي كه آدم واقعا خودش انجام داده باشه و بتونه عملا ثابت كنه و دقيق و كامل نشون بده چه قابليت هايي داره.
راستي يه جايي رفته بودم استخدام بشم، طرف گفت ايجكس بلدي گفتم بله و يخورده توضيح دادم و جلوي يكي از كارمندان مونث گفتم چيز ساده اي هست! فكر كنم اشتباهم همينجا بود!! چون طرف انگار تصميم گرفت يه جوري منو دك كنه و يه سوال عجيب و نامفهوم (خيلي كلي و بي سر و ته) پرسيد و هرچي هم خواستم بيشتر توضيح بده نداد كه نداد و طفره رفت. آخرش هم خودم ديگه پيگير نشدم با اينكه پارتي كلفت داشتم. چون راه محل كارش دور بود و از اينجور آدما هم خوشم نمياد. عوضش خودم تنهايي از اون موقع كلي پيشرفت كردم.
فقط ميخوام بگم اينطوري هم هست. آدم بايد سياست داشته باشه. يه عده آدمهايي كه يه جايي رو گرفتن همشون آدمهايي خوبي نيستن و نميذارن كسي توانايي و صلاحيت اونها رو عمدا يا غيرعمدا زير سوال ببره و استخدامش فردا براي خودشون دردسر بشه.

میلاد قاضی پور
دوشنبه 25 بهمن 1389, 16:53 عصر
بحث نمونه کار خیلی مسأله ی مهمی هست . من هرجا میرم میگم فلان چیزو بلدم و شروع میکنم در مدح توانایی هام توضیح میدم میگن نمونه کار بیار حله .خوشبختانه نمونه کار هم به اندازه ی کافی هست اما وقتی فکر میکنم میبینم برای تمام چیزهایی که بلد هستم و بهشون مسلطم نمونه کار ندارم . یعنی نمونه کار حکم مدرک لیسانس و ... رو برای استخدام داره و اگه برای همه ی چیزایی که بلدم نمونه کار داشته باشم وقتی جایی برای کار میرم به احترامم برام زنگ میزنن...