PDA

View Full Version : سوال: ارسال ایمیل جعلی با ASP.Net

Slytherin
شنبه 23 بهمن 1389, 11:42 صبح
امروز به طور اتفاقی اسکریپتی 90 خطی در PHP دیدم که به کمک اون میشد ایمیل، با نامی جعلی ارسال کرد.
من پی اچ پی بلد نیستم اما چون نسبتا با برخی از زبان های برنامه نویسی آشنایی دارم، تونستم کمی از کد هایش رو درک کنم.
قسمت اصلی ارسال ایمیل این کد بود:

$headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
$headers .= 'Content-type: text/html; charset=windows-1250' . "\r\n";
$headers .= 'To: '. $to . "\r\n";
$headers .= 'From: '. $from . "\r\n";

$mailit = mail($to, $predmet, $text, $headers);
ظاهرا این کد داره با توجه به متغییر هایی که قبلا تعریف شده اند، به یک متغییر دیگه یک سری مقدار ها رو میده و در نهایت متغیر نهایی، ارسال می شود.
حقیقتا بگم که من از این تیکه اصلا سر در نیاوردم!
حالا از دوستان خواهش می کنم که در چند مورد راهنمایی فرمایند:
1.کد بالا از چه روشی برای ارسال ایمیل استفاده می کند؟
2.آیا با همین روش میشه در ASP.Net هم ایمیل ارسال کرد؟
3.کد این قسمت به زبان ASP.Net (ترجیحا VB.Net) به چه شکلی خواهد شد؟
4.آیا نمونه کدی می تونید به من معرفی کنید که این کار را به همین سادگی انچام دهد؟
5.ارسال ایمیل از این طریق، چه معایبی دارد؟ آیا از نظر قوانین جهانی، کار درستی است؟
ممنون می شوم که اساتید راهنمایی فرمایند.

پی نوشت: در صورتی که لازمه، بگید تا کل کد را اینجا قرار بدهم.
پی نوشت 2: واقعا نمی دونستم باید این تایپیک را در بخش PHP راه اندازی کنم یا اینجا! (در اینجور مواقع باید چیکار کرد؟)

alonemm
شنبه 23 بهمن 1389, 14:24 عصر
با سلام:
کلا در PHP برای ارسال میل ما میتونیم یک اسم هم بدیم که وجود نداشته باشه.
و در دات نت هم شاید بشه اما اگه میخواید که به صورت هرزنامه نباشه اگه از روش های استاندارد استفاده کنید.

Slytherin
شنبه 23 بهمن 1389, 15:18 عصر
با سلام:
کلا در PHP برای ارسال میل ما میتونیم یک اسم هم بدیم که وجود نداشته باشه.
و در دات نت هم شاید بشه اما اگه میخواید که به صورت هرزنامه نباشه اگه از روش های استاندارد استفاده کنید.

من توی PHP از این روش استفاده می کنم و به راحتی ایمیل به inbox می رود.
توی دات نت اگه بشه اینکار رو کرد، حتما Spam شناسایی می شود؟
کلا دوستان اگه توی دات نت همچین روشی رو می دونند، لطفا کمک کنند...

Slytherin
یک شنبه 24 بهمن 1389, 15:16 عصر
کسی راهنمایی نمی کند؟
لطفا در مورد هر کدوم از سوالات اگر نظری دارید،
من رو مطلع کنید.
با تشکر

Javad_Darvish_Amiry
یک شنبه 24 بهمن 1389, 16:03 عصر
سلام. پاسخ سوال هاتون به ترتیب:
1- کد بالا بعد از این که هدر رو مقدار دهی کرد، از یه تابع به اسم mail برای ارسال ایمیل استفاده میکنه. حالا شما تو سورس باید بگردید و ببینید این تابع (mail) در سورس تعریف شده یا داره از یه کتابخونه استفاده میکنه. (پی اچ پی کتابخونه های سورس-باز زیادی برای اینکار داره، ممکنه این تابع یکی از توابع تعریف شده تو یکی از این کتابخونه ها باشه، یا این که تو خود همین فایل اصلی همچین تابعی تعریف شده که از توی اون تابع، تابع اصلی از کتابخونه صدا زده میشه، باید سورس رو بررسی کرد).
2- برای ارسال ایمیل در دات نت شما کتابخونه استانداردی برای اینکار دارید که خیلی هم خوب و کامل هست. تو همین سایت هم فکر کنم بگردی توضیحاتی پیدا میکنی. اما برای راحتی کار، یه نمونه کد خیلی ساده شده، فقط برای این که با کتابخونه مورد نظر آشنا بشید این جا قرار میدم. کار کردن با اشیاء و افزودن امکانات و ریزه کاری ها به عهده خودتون:

using (MailMessage mailMessage = new MailMessage("from here", "to here", "subject here", "body here")) {
SmtpClient mailClient = new SmtpClient("host-ip or address here");
mailClient.Credentials = new NetworkCredential("user-name to connect to smtp-server", "password to connect to smtp-server");
mailClient.Send(mailMessage);
}

3- کد این قسمت با سی شارپ تقریبا نیازی نیست. چون اشیایی که بالا معرفی شد، کار های لازم رو برای شما کپسوله کردن و نیازی نیست که شما مستقیما با هدر درخواست مورد نظر کار کنید.
4- که معرفی شد.
5- ارسال ایمیل از این طریق هیچ اشکالی ندارد و با قوانین هم هیچ منافاتی ندارد. اگه منظورتون این بود که با نام جعلی ارسال کردن رو جرم محسوب کنیم، نه، این نام اصلا نام جعلی نیست، بلکه نام نمایشی است (Display Name) و حتی شما تو سرورهای معتبر مثل جی میل و یاهو هم میتونید نامی که ایمیلتون با اون ارسال میشه رو تعیین کنید یا بعدا تغییر بدید و هیچ مشکلی وجود نداره.
اما در مورد اسپم شدن، عموما میل-سرورهای بزرگ مثل جیمیل و یاهو و ام اس ان، میل هایی که از سرورهای ناشناخته و کوچیک، مثل سرورهایی که ما برای برنامه هامون میگیریم، ارسال میشن رو اسپم میکنن. این مورد ربطی به روش ارسال ایمیل یا نام جعلی و این چیز ها نداره. (در حالت کلی عرض میکنم- والا مسائل دیگه ای هم مطرحه که شرحش بیرون از حوصله تاپیکه). من خودم معمولا با یاهو و ام اس ان مشکل دارم، و ایمیل هایی که از برنامه ها ارسال میشه رو اسپم میکنن. اما جیمیل تا حالا پیش نیومده اسپم کنه.
موفق باشید.