PDA

View Full Version : سوال: در زمان اجرای Session_End آیا به مقدار داخل Session دسترسی داریم؟

arshadtehrani
شنبه 23 بهمن 1389, 13:01 عصر
با سلام
من سایتی طراحی کرده ام ، و با این مشکل روبرو شدم.

هر کاربر یک سری اطلاعات داخل جدول temp ذخیره می کند که بعد از ذخیره شدن این اطلاعات به جدول اصلی منتقل می شود.

مثلا : فاکتوری را در نظر بگیرید که قرار است توسط یک کاربر بررسی شود و پس از اعمال تغییرات ذخیره گردد و در حین انجام این عملیات سایر کاربران اجازه دستکاری در اطلاعات این فاکتور را ندارند، تا زمانی که این کاربر کارش با این فاکتور تمام شود و اطلاعات را ذخیره کند.

برای انجام تغییرات من یک کپی از اطلاعات فاکتور و کد کاربر را به جدول temp منتقل می کنم و بعد از پایان کار کاربر اطلاعات این جدول به جدول اصلی منتقل و اطلاعات جدول temp حذف می گردد.

حال مشکل اینجاست که اگر کاربر اطلاعات فاکتور را برای ویرایش باز کند و عمل ذخیره اطلاعات را انجام ندهد، اطلاعات ، کپی شده در جدول temp باقی می ماند.

من در قسمت خروج کاربر از سیستم logout این کار را انجام می دهم ولی اگر کاربر بدون logout سایت را ترک کند اطلاعات در جدول temp باقی می ماند و سایر کاربران نمی توانند اطلاعات فاکتور باز شده توسط این کاربر را مشاهده و ویرایش کنند.

از این متد هم استفاده کردم در فایل global.asax

void Session_End(object sender, EventArgs e)
{
Common.DeleteSubInvoice(); //متد خذف مقادیر جدول temp
}

ولی ظاهرا در این متد ابتدا session از بین رفته ، و بعد این متد raised می شود و دیگر مقادیر ذخیره شده در session قابل دسترس نیست؟!!!!

آیا راه کاری وجود دارد، یا درک من از این موضوع درست نیست؟

arshadtehrani
شنبه 23 بهمن 1389, 14:42 عصر
دوستان کسی راهکاری سراغ نداره؟