PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد جاوا

abazzi
شنبه 23 بهمن 1389, 21:53 عصر
با سلام من خودم برنامه نویس جاوا نیستم ولی دارم کم کم یادش میگیرم چنتا مطلب هست لطفا راهنمایی کنید :

1- من خیلی از مطالب قبلی که بچه ها در مورد محیط برنامه نویسی خوندم خیلی مطالب جالبی بود خوب ببینید جاوا زبان اول دنیا با بیش از 9 میلیون برنامه نویس خوب ولی یک محیط خوب مثل ( vs , rad stduio) نداره محیط های هم که هستن کما بیش مشکل دارن خوب حالا اگه من که 4 سال دارم با دلفی کار میکنم بخوام با زبان جاوا برنامه نویسی کنم خیلی مشکلم هست چون یک محیط مثل دلفی ندارم پس باید جاوا رو به عنوان زبان دوم انتخاب کنم نه اول برای ویندوز از دلفی و برای بقیه سیستم عامل ها از جاوا خوب این خوب نیست من اگه بخوام فقط با جاوا برنامه نویسی کنم تو ویندوز مشکل دارم .

2- جاوا به علت استفاده از ماشین مجازی نسبت به C از سرعت پایین تری برخوردار هست پس در پردازش های سریع و برنامه های با حجم بالا با ورودی های بسیار زیاد نمی شه از جاوا استفاده کرد.

3-در مورد وب خوب استفاده از jsp واقعا گران قیمت هست اون هم در ایران سرورهای که اون رو پشتیبانی میکنن گرون هستن خوب برای اجرای java Enterprise باید یک دستگاه stand alone مستقل بکارگیری بشه خوب امکاناتی که jsp داره مثل object pooling و database mapping واقعا عالی ولی استفاده از اون خیلی گرون هست.

4- جاوا برای کار هاس سیستمی اصلا مناسب نیست خوب درسته که هر زبان یک فلسفه ای داره ولی خوب ............. البته من یک مقاله در مورد یک سیستم عامل که با جاوا نوشته شده و داره تکمیل میشه رو خوندم جالب بود ولی به علت اینکه سوادم کم بود زیاد متوجه نشدم آیا جاوا برا کارهای سیستمی توابعی داره یا نه

5- جا های که ما مجبور به استفاده از api سیستم عامل هستیم باید چکار کنیم.
خوب نظرتون رو در مورد موارد بالا میخواستم البته مطلب زیا ده کم کم میگم.

javaphantom
یک شنبه 24 بهمن 1389, 09:30 صبح
با سلام من خودم برنامه نویس جاوا نیستم ولی دارم کم کم یادش میگیرم چنتا مطلب هست لطفا راهنمایی کنید :

1- من خیلی از مطالب قبلی که بچه ها در مورد محیط برنامه نویسی خوندم خیلی مطالب جالبی بود خوب ببینید جاوا زبان اول دنیا با بیش از 9 میلیون برنامه نویس خوب ولی یک محیط خوب مثل ( vs , rad stduio) نداره محیط های هم که هستن کما بیش مشکل دارن خوب حالا اگه من که 4 سال دارم با دلفی کار میکنم بخوام با زبان جاوا برنامه نویسی کنم خیلی مشکلم هست چون یک محیط مثل دلفی ندارم پس باید جاوا رو به عنوان زبان دوم انتخاب کنم نه اول برای ویندوز از دلفی و برای بقیه سیستم عامل ها از جاوا خوب این خوب نیست من اگه بخوام فقط با جاوا برنامه نویسی کنم تو ویندوز مشکل دارم .

2- جاوا به علت استفاده از ماشین مجازی نسبت به C از سرعت پایین تری برخوردار هست پس در پردازش های سریع و برنامه های با حجم بالا با ورودی های بسیار زیاد نمی شه از جاوا استفاده کرد.

3-در مورد وب خوب استفاده از jsp واقعا گران قیمت هست اون هم در ایران سرورهای که اون رو پشتیبانی میکنن گرون هستن خوب برای اجرای java Enterprise باید یک دستگاه stand alone مستقل بکارگیری بشه خوب امکاناتی که jsp داره مثل object pooling و database mapping واقعا عالی ولی استفاده از اون خیلی گرون هست.

4- جاوا برای کار هاس سیستمی اصلا مناسب نیست خوب درسته که هر زبان یک فلسفه ای داره ولی خوب ............. البته من یک مقاله در مورد یک سیستم عامل که با جاوا نوشته شده و داره تکمیل میشه رو خوندم جالب بود ولی به علت اینکه سوادم کم بود زیاد متوجه نشدم آیا جاوا برا کارهای سیستمی توابعی داره یا نه

من خیلی از مطالب قبلی که بچه ها در مورد محیط برنامه نویسی خوندم خیلی مطالب جالبی بود خوب ببینید جاوا زبان اول دنیا با بیش از 9 میلیون برنامه نویس خوب ولی یک محیط خوب مثل ( vs , rad stduio) نداره محیط های هم که هستن کما بیش مشکل دارن

گیریم که حرف شما و باقی اساتید درست باشه. چون هیچ سند یا مدرکی برای حرفتون و حرفهای آنها در اینجا نیست بس من به راحتی می تونم این گفتها رو بی پایه و اساس بدونم. ولی شما که دلفی کار هستین و برنامه کار (نویس) از خودتون یک سوال نمی کنید که به گفته خودتون این 9 ملیون دچار عقب موندگی ذهنی هستند یا مازوخیسم روانی دارند که با وجود نبود یک محیط برنامه نویسی خوب و اونم با مشکل، بیان سراغ این زبان. راستی شما در مورد زبان برنامه نویسی صحبت می کنید یا محیط آن؟ از اون جالب تر این rad,vs اینهایی که گفتید چه برتری یا مزیتی نسبت به همون محیطهای برنامه نویسی جاوا که با مشکل هستند دارند؟ اصلا به مشکل اشاره کردین می شه چندتا یا حداقل به یک مشکل اشاره کنید؟

من خیلی از مطالب قبلی که بچه ها در مورد محیط برنامه نویسی خوندم خیلی مطالب جالبی بود خوب ببینید جاوا زبان اول دنیا با بیش از 9 میلیون برنامه نویس خوب ولی یک محیط خوب مثل ( vs , rad stduio) نداره محیط های هم که هستن کما بیش مشکل دارن خوب حالا اگه من که 4 سال دارم با دلفی کار میکنم بخوام با زبان جاوا برنامه نویسی کنم خیلی مشکلم هست چون یک محیط مثل دلفی ندارم پس باید جاوا رو به عنوان زبان دوم انتخاب کنم نه اول برای ویندوز از دلفی و برای بقیه سیستم عامل ها از جاوا خوب این خوب نیست من اگه بخوام فقط با جاوا برنامه نویسی کنم تو ویندوز مشکل دارم .

بله دقیقا کار با یک زبان که کاملا Object Oriented هست بسیار سخت هست چون نیاز به مطالعه و سواد داره. مفهوم باید آدم بلد باشه وقت باید بزاره ربطی به محیط برنامه نویسی نداره. شما سعی کن زبان فرانسه رو هم به عنوان زبان سوم انتخاب کنی، اینطوری می گن شما چقدر زبان بلد هستی.
اینطور که به نظر می رسه شما هنوز مفهوم درک یادگیری زبان رو متوجه نشدید. مگه مسابقست. مگه گفتن هرکی بیشتر زبان بدونه پول بیشتری بهش میدن. زبان یک وسیله است برای رسیدن به هدف نه خود هدف این جمله رو من هزار بار توی این فروم نوشتم. مقایسه زبانها هم بر اساس یک سری فاکتورها و معیار ها هست که صورت می گیره نه اینکه سلیقه ای باشه.

شما با جاوا نه در ویندوز، در هر سیستم سخت افزاری دیگه که وجود داشته باشه مشکل خواهی داشت این رو بهت قول می دم. ربطی به ویندوز نداره. این مشکل کاملا مربوط به مسلط نبودن به این زبان هست. من هم چون دلفی بلد نیستم اگر بگن بیا تو ویندوز یا هر جای دیگه دلفی بنویس می گم نمی تونم ولی نمی گم ویندوز مشکل داره.

جاوا به علت استفاده از ماشین مجازی نسبت به C از سرعت پایین تری برخوردار هست پس در پردازش های سریع و برنامه های با حجم بالا با ورودی های بسیار زیاد نمی شه از جاوا استفاده کرد.

سرعت پایین یعنی چی؟ کیلومتری حساب می کنی یا مایلی؟ سرعت بالا چقدر هست؟
پردازش سریع یعنی چقدر سریع؟ حجم بالا یعنی چقدر؟ به تن حساب می کنی یا کیلویی؟ مگی یا گیگی؟

به چه دلیلی شما با این جرات می گید که چون ماشین مجازی داره سرعتش کمتر هست؟ اصلا ماشین مجازی یعنی چی؟ یعنی واقعا یک سری آدم دیوانه بودن که می دونستن به قول شما چون سرعت می یاد پایین برن ماشین مجازی درست کنند؟ ماشین واقعی بود که سوار می شدن سرعت خوب شتاب عالی گازشو می گرفتن می رفتن.

-در مورد وب خوب استفاده از jsp واقعا گران قیمت هست اون هم در ایران سرورهای که اون رو پشتیبانی میکنن گرون هستن خوب برای اجرای java Enterprise باید یک دستگاه stand alone مستقل بکارگیری بشه خوب امکاناتی که jsp داره مثل object pooling و database mapping واقعا عالی ولی استفاده از اون خیلی گرون هست.

گران قیمت یعنی چقدر؟ چیزی که این همه نقص داره. سرعتش پایینه، پردازش سریع نمی شه باهاش کرد چرا آخه باید گرون باشه من نمی فهمم؟
جالب بود من نمی دونستم که JSP امکاناتی همچون Object Pooling و database mapping داره. آخه نه اینکه JSP یک چیز جدا از Java هست. خود جاوا بده مشکل داره سرعتش کمه پردازش سریع نداره ولی خوب عوضش JSP داره. اصلا JSP یا همون Javasever page چی هست؟

جاوا برای کار هاس سیستمی اصلا مناسب نیست خوب درسته که هر زبان یک فلسفه ای داره ولی خوب ............. البته من یک مقاله در مورد یک سیستم عامل که با جاوا نوشته شده و داره تکمیل میشه رو خوندم جالب بود ولی به علت اینکه سوادم کم بود زیاد متوجه نشدم آیا جاوا برا کارهای سیستمی توابعی داره یا نه

کارهای سیستمی یعنی چه؟ منظورتون سیستم عامله؟ جالب که متوجه شدید که هر زبانی یک فلسفه ای برای خودش داره و بقولی به یک دردی می خوره و از همه چیز جالب تر و خوشحال کننده تر اینکه که شما مقاله هم مطالعه فرمودید اما خوب، تمام مشکلاتون در اون مقاله ای که خوندید حل شده قفط این بحث توابع سیستمی در جاوا براتون حل نشده که اونم دوستان بزرگوار اینجا یک کلاس می زارن چون دست به کلاس و آموزششون خوبه توی این فروم، مشکل رو حل می کنند.

البته که اگر مسئولین این بخش از فروم برخی از مطالب بی پایه و اساسی که اینجا مطرح می شه رو سانسور یا یک جواب درستی برایش پیدا کنند و یا اینکه اگر کسی هم جواب درستی داده سانسور نکنند، شما و باقی کاربران به چنین نتایج خنده دار و بی پایه اساس نمی رسند.

abazzi
یک شنبه 24 بهمن 1389, 16:18 عصر
گیریم که حرف شما و باقی اساتید درست باشه. چون هیچ سند یا مدرکی برای حرفتون و حرفهای آنها در اینجا نیست بس من به راحتی می تونم این گفتها رو بی پایه و اساس بدونم. ولی شما که دلفی کار هستین و برنامه کار (نویس) از خودتون یک سوال نمی کنید که به گفته خودتون این 9 ملیون دچار عقب موندگی ذهنی هستند یا مازوخیسم روانی دارند که با وجود نبود یک محیط برنامه نویسی خوب و اونم با مشکل، بیان سراغ این زبان. راستی شما در مورد زبان برنامه نویسی صحبت می کنید یا محیط آن؟ از اون جالب تر این rad,vs اینهایی که گفتید چه برتری یا مزیتی نسبت به همون محیطهای برنامه نویسی جاوا که با مشکل هستند دارند؟ اصلا به مشکل اشاره کردین می شه چندتا یا حداقل به یک مشکل اشاره کنید؟

بله دقیقا کار با یک زبان که کاملا Object Oriented هست بسیار سخت هست چون نیاز به مطالعه و سواد داره. مفهوم باید آدم بلد باشه وقت باید بزاره ربطی به محیط برنامه نویسی نداره. شما سعی کن زبان فرانسه رو هم به عنوان زبان سوم انتخاب کنی، اینطوری می گن شما چقدر زبان بلد هستی.
اینطور که به نظر می رسه شما هنوز مفهوم درک یادگیری زبان رو متوجه نشدید. مگه مسابقست. مگه گفتن هرکی بیشتر زبان بدونه پول بیشتری بهش میدن. زبان یک وسیله است برای رسیدن به هدف نه خود هدف این جمله رو من هزار بار توی این فروم نوشتم. مقایسه زبانها هم بر اساس یک سری فاکتورها و معیار ها هست که صورت می گیره نه اینکه سلیقه ای باشه.

شما با جاوا نه در ویندوز، در هر سیستم سخت افزاری دیگه که وجود داشته باشه مشکل خواهی داشت این رو بهت قول می دم. ربطی به ویندوز نداره. این مشکل کاملا مربوط به مسلط نبودن به این زبان هست. من هم چون دلفی بلد نیستم اگر بگن بیا تو ویندوز یا هر جای دیگه دلفی بنویس می گم نمی تونم ولی نمی گم ویندوز مشکل داره.

سرعت پایین یعنی چی؟ کیلومتری حساب می کنی یا مایلی؟ سرعت بالا چقدر هست؟
پردازش سریع یعنی چقدر سریع؟ حجم بالا یعنی چقدر؟ به تن حساب می کنی یا کیلویی؟ مگی یا گیگی؟

به چه دلیلی شما با این جرات می گید که چون ماشین مجازی داره سرعتش کمتر هست؟ اصلا ماشین مجازی یعنی چی؟ یعنی واقعا یک سری آدم دیوانه بودن که می دونستن به قول شما چون سرعت می یاد پایین برن ماشین مجازی درست کنند؟ ماشین واقعی بود که سوار می شدن سرعت خوب شتاب عالی گازشو می گرفتن می رفتن.

گران قیمت یعنی چقدر؟ چیزی که این همه نقص داره. سرعتش پایینه، پردازش سریع نمی شه باهاش کرد چرا آخه باید گرون باشه من نمی فهمم؟
جالب بود من نمی دونستم که JSP امکاناتی همچون Object Pooling و database mapping داره. آخه نه اینکه JSP یک چیز جدا از Java هست. خود جاوا بده مشکل داره سرعتش کمه پردازش سریع نداره ولی خوب عوضش JSP داره. اصلا JSP یا همون Javasever page چی هست؟

کارهای سیستمی یعنی چه؟ منظورتون سیستم عامله؟ جالب که متوجه شدید که هر زبانی یک فلسفه ای برای خودش داره و بقولی به یک دردی می خوره و از همه چیز جالب تر و خوشحال کننده تر اینکه که شما مقاله هم مطالعه فرمودید اما خوب، تمام مشکلاتون در اون مقاله ای که خوندید حل شده قفط این بحث توابع سیستمی در جاوا براتون حل نشده که اونم دوستان بزرگوار اینجا یک کلاس می زارن چون دست به کلاس و آموزششون خوبه توی این فروم، مشکل رو حل می کنند.

البته که اگر مسئولین این بخش از فروم برخی از مطالب بی پایه و اساسی که اینجا مطرح می شه رو سانسور یا یک جواب درستی برایش پیدا کنند و یا اینکه اگر کسی هم جواب درستی داده سانسور نکنند، شما و باقی کاربران به چنین نتایج خنده دار و بی پایه اساس نمی رسند.

1-دوست عزیزم من نگفتم اونهای که دارن با جاوا برنامه نویسی میکنن احمق هستند من منظورم این بود من که میخوام تو ویندوز برنامه نویسی کنم محیط های جاوا امکاناتی که محیطهای دیگه در اختیار من قرار میدن رو برای من فراهم نمی کنه من باید برنامه خودم رو به دو قسمت کنم یکی روی طراحی برنامه ام که کد بنویسم و یکی هم خود برنامه و کد های اصلی برنامه ولی با زبانهای دیگه به علت ویژال بودن من تمرکز خودم رو روی کد اصلی برنامه قرار میدم نه طراحی برنامه

2-من از قسمتی که مربوط به سرعت بود خیلی ناراحت شدم چون خیلی بد صحبت کردین ( اگه برداشت من اشتباه همین جا از شما دوست عزیز طلب بخشش دارم) حالا بگذریم ببینید سرعت اجرای برنامه های جاوا نسبت به c 1 به 10 است یعنی سرعت اجرای اون 10 برابر کند تر از c هست اون هم به این علت که کد های جاوا بایت کد هست و باید در ماشین مجازی اجرا بشه ( البته مردم مغز خر نخوردن ماشین مجازی درست کنن) و اگه نمی دونی ماشین مجازی چی :

در علم کامپیوتر ماشین مجازی (به انگلیسی: Virtual machine) نرم‌افزاری است که بر روی یک کامپیوتر پیاده سازی می‌شود. این پیاده سازی به گونه‌ای است که تصور می‌شود یک کامپیوتر واقعی در حال اجرای برنامه‌های ماست.
یک ماشین مجازی، در ابتدا توسط Popek and Goldberg به صورت "یک نسخه کپی شده از روی یک ماشین واقعی، به صورت کارا و ایزوله شده" تعریف شد. استفاده‌های کنونی، ماشین‌های مجازیی را شامل می‌شود که هیچ ارتباط با سخت‌افزار واقعی ندارند.[۱]

ماشین‌های مجازی، بر اساس استفاده و درجه ارتباط به ماشین واقعی، به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند. یک ماشین مجازی سیستمی یک زیرساخت محاسباتی کامل را فراهم می‌کند که از اجرای یک سیستم‌عامل کامل پشتیبانی می‌کند. در مقابل، یک ماشین مجازی فرآیند، برای اجرای یک برنامه واحد طراحی شده، که این به این معناست که صرفا یک از یک فرآیند خاص پشتیبانی می‌کند. یک ویژگی مهم یک ماشین مجازی، این است که نرم‌افزاری که درون آن در حال اجراست، با منابع و سطوح انتزاعی که توسط ماشین مجازی اعمال می‌شود، محدود شده‌است – یعنی نمی‌تواند از دنیای مجازی خود خارج شود.

مثال: یک برنامه که به زبان جاوا نوشته شده‌است، با ارسال فرامین و دریافت نتایج مورد نظرش، خدماتی از نرم‌افزار ماشین مجازی جاوا (JRE) می‌گیرد. با ارائه این خدمات به برنامه، نرم‌افزار جاوا، به عنوان یک ماشین مجازی عمل می‌کند.

دوست عزیز کدهای جاوا ال باید روی ماشین مجازی اجرا بشه و بعد روی کامپیوتر اصلی به همین علت هست که یکمی کنده البته زبان آدا هم از ماشین مجازی استفاده میکنه و اونهای هم که مغز خر خوردن و ماشین مجازی رو درست کردن به این علت بوده که کد های جاوا قابل حمل باشه و ربطی به سخت افزار و ماشینی که برنامه در اون هست نداشته باشه اول ماشین مجازی کدها رو برای سخت افزار اون ماشین تولید و بعد اجرا میکنه . حالا شما مایل میخواهی حساب کنی تنی - کیلومتر هر جوری که میخوای حساب کنی بکن نوش جانت.
و در مورد jsp یک چیزی پروندی....

تو سایت اوراکل چنتا مقاله در مورد جاوا هست در مورد سرعت و ماشین مجازی بخونی برات خیلی خوبه

javaphantom
یک شنبه 24 بهمن 1389, 17:55 عصر
1-دوست عزیزم من نگفتم اونهای که دارن با جاوا برنامه نویسی میکنن احمق هستند من منظورم این بود من که میخوام تو ویندوز برنامه نویسی کنم محیط های جاوا امکاناتی که محیطهای دیگه در اختیار من قرار میدن رو برای من فراهم نمی کنه من باید برنامه خودم رو به دو قسمت کنم یکی روی طراحی برنامه ام که کد بنویسم و یکی هم خود برنامه و کد های اصلی برنامه ولی با زبانهای دیگه به علت ویژال بودن من تمرکز خودم رو روی کد اصلی برنامه قرار میدم نه طراحی برنامه

2-من از قسمتی که مربوط به سرعت بود خیلی ناراحت شدم چون خیلی بد صحبت کردین ( اگه برداشت من اشتباه همین جا از شما دوست عزیز طلب بخشش دارم) حالا بگذریم ببینید سرعت اجرای برنامه های جاوا نسبت به c 1 به 10 است یعنی سرعت اجرای اون 10 برابر کند تر از c هست اون هم به این علت که کد های جاوا بایت کد هست و باید در ماشین مجازی اجرا بشه ( البته مردم مغز خر نخوردن ماشین مجازی درست کنن) و اگه نمی دونی ماشین مجازی چی :

در علم کامپیوتر ماشین مجازی (به انگلیسی: Virtual machine) نرم‌افزاری است که بر روی یک کامپیوتر پیاده سازی می‌شود. این پیاده سازی به گونه‌ای است که تصور می‌شود یک کامپیوتر واقعی در حال اجرای برنامه‌های ماست.
یک ماشین مجازی، در ابتدا توسط Popek and Goldberg به صورت "یک نسخه کپی شده از روی یک ماشین واقعی، به صورت کارا و ایزوله شده" تعریف شد. استفاده‌های کنونی، ماشین‌های مجازیی را شامل می‌شود که هیچ ارتباط با سخت‌افزار واقعی ندارند.[۱]

ماشین‌های مجازی، بر اساس استفاده و درجه ارتباط به ماشین واقعی، به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند. یک ماشین مجازی سیستمی یک زیرساخت محاسباتی کامل را فراهم می‌کند که از اجرای یک سیستم‌عامل کامل پشتیبانی می‌کند. در مقابل، یک ماشین مجازی فرآیند، برای اجرای یک برنامه واحد طراحی شده، که این به این معناست که صرفا یک از یک فرآیند خاص پشتیبانی می‌کند. یک ویژگی مهم یک ماشین مجازی، این است که نرم‌افزاری که درون آن در حال اجراست، با منابع و سطوح انتزاعی که توسط ماشین مجازی اعمال می‌شود، محدود شده‌است – یعنی نمی‌تواند از دنیای مجازی خود خارج شود.

مثال: یک برنامه که به زبان جاوا نوشته شده‌است، با ارسال فرامین و دریافت نتایج مورد نظرش، خدماتی از نرم‌افزار ماشین مجازی جاوا (JRE) می‌گیرد. با ارائه این خدمات به برنامه، نرم‌افزار جاوا، به عنوان یک ماشین مجازی عمل می‌کند.

دوست عزیز کدهای جاوا ال باید روی ماشین مجازی اجرا بشه و بعد روی کامپیوتر اصلی به همین علت هست که یکمی کنده البته زبان آدا هم از ماشین مجازی استفاده میکنه و اونهای هم که مغز خر خوردن و ماشین مجازی رو درست کردن به این علت بوده که کد های جاوا قابل حمل باشه و ربطی به سخت افزار و ماشینی که برنامه در اون هست نداشته باشه اول ماشین مجازی کدها رو برای سخت افزار اون ماشین تولید و بعد اجرا میکنه . حالا شما مایل میخواهی حساب کنی تنی - کیلومتر هر جوری که میخوای حساب کنی بکن نوش جانت.
و در مورد jsp یک چیزی پروندی....

تو سایت اوراکل چنتا مقاله در مورد جاوا هست در مورد سرعت و ماشین مجازی بخونی برات خیلی خوبه

قبل از هر چیز معذرت از اینکه من در مورد شما قضاوت عجولانه داشتم. راستش من خودمم تازه شروع به کار با جاوا کردم و دقیقا چیزهایی که گفتین در پست قبلی خیلی ها شو درست نمی دونستم. یا فقط شنیده بودم. مثلا همین object pooling . من یکم در مورد jsp خوندم ولی خوب اینکه حتی کدم باهاش زده باشمم نبوده.
من باید این رو اعتراف کنم که با قسمت اول حرفتون خیلی موافق هستم که جاوا واقعا برای ویندوز خیلی ضعیف کار کرده. بله شما درست می گید آدم می خواد یک پنجره تو جاوا درست کنه کلی باید کد بزنه ذهن آدم کلا درگیر طراحی می شه یا برعکس ذهن آدم درگیر کد. مثل #C یا دلقی و vb نیست که ذهن آدم فقط درگیر کد باشه و طراحی رو خیلی سریع برات انجام بده. شما درست می گین.

در مورد سرعتم هم ببخشید بد صحبت کردم. قبول کن اونایی که جاوا کار می کنن توی ایران یک کلاس خواصی براشون می زارن. اینجام قسمت جاواست دیگه اگه آدم بخواد ضعفهای جاوا رو بگه که دیگه یک جورایی اینجا ناجور می شه :چشمک:

آره سرعت C ده برابر JAVA هست من خودم خیلی این حرف رو شنیدم ولی به دلیل اینکه اولش گفتم جاوا کار یک کلاس دیگه ای داره نمی خوام قبول کنم حقیقتو.

کلا از حرفهای من ناراحت نشو منم مثل خودت تازه کار هستم. منم تازه دارم با مفاهیمی مثل virtual machine آشنا می شم.
راستی آقا شما درست می گین که جاوا کد ها بعد از اینکه کامپایل شدن توی JVM اجرا میشن. می خواستم بدونم این برنامه هایی که با c نوشته می شن بعد از اینکه کامپایل شدن چه جوری و کجا اجرا می شن. بخاطر اون محیط هست که باعث می شه ۱۰ برابر سرعتشون بیشتر باشه.؟
در آخر این چندتا مقاله سرعت رو هم لینکشو بزاری که گفتی ممنون می شم چون من خودم واقعا موندم حیرون که برم سمت جاوا و ادامه بدم یا اینکه همین VB که دارم ازش پولم در می یارم ادامه بدم بره پی کارش.؟

franchesco
یک شنبه 24 بهمن 1389, 20:37 عصر
دوستان که گفته جاوا محیطی برای کار های ویزوالی نداره ؟

ادیتور اول
ٍادیتور مشهور و کار آمد Eclipse
با افزونه Visual editor

ادیتور دوم
netbeans

javaphantom
یک شنبه 24 بهمن 1389, 21:59 عصر
چه فایده که سرعت کمه و قدر پردازش با حجم بالا رو نداره

franchesco
دوشنبه 25 بهمن 1389, 05:46 صبح
چه فایده که سرعت کمه و قدر پردازش با حجم بالا رو نداره

آخه دوست عزیز شما چرا شما بدون اطلاعات کافی نظر میدین ؟ جاوا سرعت بالایی نسبت به c++ نداره ! اما در قیاس مثلا با c# یا حتی python میشه گفت بینا بینه ! و یک یری جا ها اونها سریعترند و یک سری جاها Java !
اگر قبول ندارید میتونید تحقیق کنید .

بین زباهنهای برنامه نویسی جاوا یکی از زباهایی که به قدرت و امنیت فوق العاده بالا پردازشهای سنگین رو تنجام میده ! مثالشم اینه که جاوا برای پروژه های عظیم تجاری استفاده میشه و همینطور در ATM ماشینهای بانکها !

javaphantom
دوشنبه 25 بهمن 1389, 07:36 صبح
آخه دوست عزیز شما چرا شما بدون اطلاعات کافی نظر میدین ؟ جاوا سرعت بالایی نسبت به c++ نداره ! اما در قیاس مثلا با c# یا حتی python میشه گفت بینا بینه ! و یک یری جا ها اونها سریعترند و یک سری جاها Java !
اگر قبول ندارید میتونید تحقیق کنید .

بین زباهنهای برنامه نویسی جاوا یکی از زباهایی که به قدرت و امنیت فوق العاده بالا پردازشهای سنگین رو تنجام میده ! مثالشم اینه که جاوا برای پروژه های عظیم تجاری استفاده میشه و همینطور در ATM ماشینهای بانکها !

آخه دوست عزیز شما که می دونیم من اطلاعات کافی ندارم کاملا هم درست می گید خوب یک سندی یک مدرکی یک لینکی شما به من و بقیه دوستان نشون بده که ماهم مثل شما اطلاعاتمون بره بالا.
تو پست اولی ادعا شد که جاوا محیط درست و حسابی نداره هرچند که هیچ ربطی به جاوا نداره. اما باز با این حال اومدی با چهارتا عکس به همه نشون دادی که بابا جاوا محیط خوب هم داره. حالا زحمت این دومی هم بکشی بد نیست. دمت گرم

L u k e
دوشنبه 25 بهمن 1389, 09:26 صبح
c# کجا Java کجا .. :دی
یه چیزی
هدف شما از ایجاد این تاپیک ثابت کردن ضعف Java س
از عنوانتون معلومه سوالی دارین ولی مثل اینکه همه چیه خیلی خیلی خوب می دونید در مورد جاوا و حتی C# و Python

spsoofbaf
دوشنبه 25 بهمن 1389, 09:27 صبح
دوستان که گفته جاوا محیطی برای کار های ویزوالی نداره ؟

ادیتور اول
ٍادیتور مشهور و کار آمد Eclipse
با افزونه Visual editor

ادیتور دوم
netbeans

اینایی که گفتی در مقابل plug in گوگل که برای Eclipse داده، هیچه ! مخصوصا اگه از SWT استفاده کنی

http://marketplace.eclipse.org/content/windowbuilder-pro-gui-designer

javaphantom
دوشنبه 25 بهمن 1389, 10:17 صبح
c# کجا Java کجا .. :دی
یه چیزی
هدف شما از ایجاد این تاپیک ثابت کردن ضعف Java س
از عنوانتون معلومه سوالی دارین ولی مثل اینکه همه چیه خیلی خیلی خوب می دونید در مورد جاوا و حتی C# و Python

هدف من از جواب دادن به عنوان کسی که اولین پاسخ رو داد شامل چند چیز بود.

1- دنیای مهندسی و کلا دینای علم امروز هرگز به کسانی که بی سند و بی مدرک یک سری مسائل رو مطرح می کنند ارزشی غائل نمی شه. پس بیایم برای گفته هایم ارزش غائل باشیم و برای نشان دادن ارزش نوشته و گفتهایمان از مستندات و مدارکی استفاده کنیم که اگر کسی هم خواست نقدی و انتقادی هم داشته باشد به خود اجازه ندهد که شخصیتمان را مورد نقد و برسی قرار دهد بلکه مستندات و مدارک را. کار زشتی که من در پست اول کردم و این گونه شد که بحث از محور خودش دور شد و موجب ناراحتی شخص شد.

2-مطالعمون رو زیاد کنیم و فقط به تجربیات ناقص خودمون و چهارتا از کارهایی که دور اطرافان انجام دادن اکتفا نکنیم. لازم به ذکر است ایران چیزی به عنوان IT نداره پس خواهشا بازم می گم دیدتون در حد ایران و شرکت خودتون نباشه.

3- با جملاتی مانند اینکه من رفتم تو سایت اراکل خوندم یا اینکه تو فلان فروم ایکس اینو نوشته سر خواننده رو کلاه نزاریم. اگه رفتی خوندی لینک بزار. با یک اشاره کاری نکن که خواننده باور کنه که حرف شما رو باید قبول کنه. مگر اینکه مطلب واقعا بدهی و از اصول پایه باشه و کل جمع قبولش داشته باشند. یا حداقل بصورت سوالی مطرحش کن.

4-در مورد مسائلی که بلد نیستیم سوال کنیم نه اینکه برای اینکه به خواننده باز بخواهیم حرفمون رو اثبات کنیم با گفتن چند کلمه گنده منده که خودمونم معنیش رو نمی دونیم ذهن طرف رو به این سمت میل بدیم که تو باید حرف من رو قبول کنی چون من چهارتا کلمه بیشتر از تو بلدم و تو گفتهام آوردم. همیشه این فکر رو بکنیم کمه ممکن هست آدمی توی جمع باشه که سوادش بیشتر از ما باشه و از طریق همون کلامات بعدا علیه خودمون استفاده کنه. متاسفانه من در پست اول تا کمی به گفته های شخص هجوم آوردم. و اگر دقت کنید بلافاصله طرف یک سری جستجو تو سایت ها کرده بود و یک سری تاریخچه و تا کمی در مورد مثلا virtual machine مجبور شده بود جستجو کنه اما باز اگر دقت کنید هیچ دلیلی برای اینکه virtual machine باعث کندی یا تندی یا کلا بهینه یا هر چی سیستم می شه نتونسته بود بیاره. در صورتی که اگر این بحث رو با سوال مطرح می کرد که مثلا آیا استفاده از Virtual machine چه سود و ضرری داره؟ اون موقع هم بحث قشنگ می شد هم تخصصی هم اینکه کار به اینجا نمی کشید. دنیای فیزیک این رو ثابت کرده که برای رسیدن به یک سری چیز خوب بصورت اتوماتیک چیزهای بدی هم تولید می شه. مهندس یعنی این که بتونه تصمیم درست بگیره و قدرت انتخاب و یا قدرت ساخت داشته باشه.

5- نقد کردن یک سیستم یا یک تکنولوژی کار هر کسی نیست. کسانی این کار رو می کنند که خودشون هم صاحب فکر باشن. اینکه مقایسه می کنیم تکنولوژی ها رو دلیل بر این نیست که بگیم یکی بد و دیگری خوبه. ما بعنوان کشور جهان چهارم و یک ملت مصرفی و پر ادعا باید خدا رو هم شکر کنیم که در بلاد کفر تولید می کنند و ما هم بهم کمک کنیم که درست از تولیدات آنها مصرف کنیم. هدفمند باشیم. ما بعنوان یک مصرف کنند باید قبول کنیم که محصولات تولید شده همراه با یکسری ضعف و یک سری قدت هستند و وقتی انتخاب کردیم دیگه ایرونی بازی در نیاریم و قبول کنیم همینی که هست. به هم کمک کنیم درست انتخاب کنیم. تولید که نداریم حداقل درست انتخاب و درست مصرف کنیم. به این سایت نگاه کن
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html
به این یکی
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Java_and_C%2B%2B

قضاوت نکن. ببین چی نیاز داری. نه شرکت sun oracle خرجتو می ده نه borland تازه جفتشون ایران رو تحریم کردن. اصلا آدم حساب نمی کنند. پس برای چی خودمو بکشم که بگم جاوا بده. منم می گم استفاده نکن.
اگر می خوای کارت راه بی افته دیگه اینجوری راهش نیست.

javaphantom
دوشنبه 25 بهمن 1389, 10:44 صبح

شما این سایت رو یک مطالعه کن
http://scribblethink.org/Computer/javaCbenchmark.html

franchesco
دوشنبه 25 بهمن 1389, 11:22 صبح
آخه دوست عزیز شما که می دونیم من اطلاعات کافی ندارم کاملا هم درست می گید خوب یک سندی یک مدرکی یک لینکی شما به من و بقیه دوستان نشون بده که ماهم مثل شما اطلاعاتمون بره بالا.
تو پست اولی ادعا شد که جاوا محیط درست و حسابی نداره هرچند که هیچ ربطی به جاوا نداره. اما باز با این حال اومدی با چهارتا عکس به همه نشون دادی که بابا جاوا محیط خوب هم داره. حالا زحمت این دومی هم بکشی بد نیست. دمت گرم

دوست عزیز فقط یه سرچ کوچولو لازمه !!! اگر شما جستجو کنید برای java features براحتی میتونید اینا رو ببینید !
اینا هم فقط برای نمونه

http://www.particle.kth.se/~lindsey/JavaCourse/Book/Part1/Java/Chapter01/features.html
http://it.toolbox.com/wiki/index.php/Java_Features
http://www.roseindia.net/java/java-introduction/java-features.shtml

mazdadoost
دوشنبه 25 بهمن 1389, 21:59 عصر
اینایی که گفتی در مقابل plug in گوگل که برای Eclipse داده، هیچه ! مخصوصا اگه از SWT استفاده کنی

http://marketplace.eclipse.org/content/windowbuilder-pro-gui-designer

دوست عزیز .
خبر خوبی بود!
محصولی عالی که open source و مجانی شد.!
:تشویق:

abazzi
سه شنبه 26 بهمن 1389, 09:31 صبح
با سلام به دوستان دوستان من اومد گفتم بحث گنید نظرتون رو بگبد نه با هم دعوا کنیم این پست اول و سوم رو دباره بخونید

میگم تو استفاده از محیط من مشکل دارم دوستان عزیزم که جاوا کار حرفه هستم یکم کمک کنن البته من با چند تا از دوستان که صحبت کردن میگفتن بهترین محیط زبان جاوا \notepad و vi هست تمام این محیطها ویژال دست برنامه نویس رو می بنده و این محیطها برای مبتدی ها هست و حرفه ای ها از محیط ها ویژال خیلی کم استفاده می کنن لطفا نظرتون رو بگید
دوستان خواه میکنم الکی به هم نندازید.
ببینید جاوا بهترین زبان برنامه نویسی هست قبول دارم منم نمی خوام نقاط ضعف جاوا رو بگم نه فقط میخوام اطلاعاتم بااتر بره اون دوستمون هم که گفت جاوا از سی شارپ سرعتش بالاتره دوست عزیز با جاوا رو با سی مقایسه کردن نه با سی شارپ

javaphantom
سه شنبه 26 بهمن 1389, 09:58 صبح
با سلام به دوستان دوستان من اومد گفتم بحث گنید نظرتون رو بگبد نه با هم دعوا کنیم این پست اول و سوم رو دباره بخونید

میگم تو استفاده از محیط من مشکل دارم دوستان عزیزم که جاوا کار حرفه هستم یکم کمک کنن البته من با چند تا از دوستان که صحبت کردن میگفتن بهترین محیط زبان جاوا \notepad و vi هست تمام این محیطها ویژال دست برنامه نویس رو می بنده و این محیطها برای مبتدی ها هست و حرفه ای ها از محیط ها ویژال خیلی کم استفاده می کنن لطفا نظرتون رو بگید
ببینید جاوا بهترین زبان برنامه نویسی هست قبول دارم منم نمی خوام نقاط ضعف جاوا رو بگم نه فقط میخوام اطلاعاتم بااتر بره اون دوستمون هم که گفت جاوا از سی شارپ سرعتش بالاتره دوست عزیز با جاوا رو با سی مقایسه کردن نه با سی شارپ

انقدر عذاب نده بچه. چند محیط برنامه نویسی برای جاوا هست که مثل دلفی محیط رو برات آمده می کنه که بتوی خیلی سریع از کامپونت ها ی استاندارد و آماده مثل دکمه، چک باکس و همون چیزایی که توی دلفی اون کنار هست بصورت drag and drop می اندازی توی برنامت. همه محیط های برنامه نویسی جاوا هم این کارو می کنند. توی این فروم انقدر در موردش بحث و تبلیغ کردن که دیگه من تا می بینم از 100 کلیومتریش فرار می کنیم. فقط کافی هست یک سرچ توی این فروم یا بیرون از این فروم بکنی. تو پست قبلی ترهم بهت نشون دادن با عکس. netbeans دیگه خیلی معروف هست دانلود کن با هاش کار کن خودت می بینی که با یک drag and drop خودت محیط اون پشت برات کلی کد می زنه و توام محیط visualی یا بقول خودت طراحیت رو داری. این از این.

بهترین محیط زبان جاوا \notepad و vi هست تمام این محیطها ویژال دست برنامه نویس رو می بنده و این محیطها برای مبتدی ها هست و حرفه ای ها از محیط ها ویژال خیلی کم استفاده می کنن لطفا نظرتون رو بگید

فرق بزرگ بین مبتدی و حرفه ای اینکه که مبتدی آموزش می بینه و تجربه کسب می کنه ولی حرفه ای پول می سازه.

شما اگر می گی من حرفه ای هستم پس هدفت پول ساختن و پول درآوردن. حال شما تولید کن با notpad تولید کن. شما تولید کن با محیط ویژولی تولید کن. جریان آهنگر و شاگرد آهنگرو شنیدی که حتما. آخرش به شاگرده می گه شما به دم ، بمیر و بدم. منظورم شما یا کسه خاصی نیست.

ذهنتو در گیر یک سری مسائل الکی کردی و از هدف اصلی دور شدی. هدف اینکه آدم پول در بیاره. هدف اینکه آدم یاد بگیر اصل مطلب رو. گیر دادی به یک سری مسائلی که فقط الکی بحث راه می اندازه. اگر می خوای جاوا یاد بگیری تو هر کدوم از کتاباش که می خونی می گه که بابا یاد گرفتن این زبان ربطی به محیط ویژوالی نداره. باید مفهوم یکسری مسائل رو بلد باشی. حلا گیرم هم شما یک دکمه انداختی تو فرمت. که چی؟ این دکمه باید event handling داشته باشه منطق خاصی رو صدا کنه و و و و و و. درد انداختن دکمه نیست. درد جای دیگست.
حالا اونایی که می گن محیط text برای این می گن که سوادت به یک محیط خاص محدود نشه. اگر فردا رفتی تو یک جا که بابا اصلا روی اون محیط گرافیکی نصب نبود. یک سرور واقعی بود. کدت به مشکل بر خورده بود بتونی با دیدن کد رو محیط بدون گرافیکی مشکل رو حل کنی پول در بیاری . نه اینکه بگی چون این محیط گرافیکی نداره من بلد نیستم. بهت می خندن می گن تو زبان اصلا بلد نیستی.

برو بشین تکلیف خودتو با خودت روشن کن. یک زبان برنامه نویسی خوب تعریف داره. برو ببین این همه زبان توی دنیا هست کدومش ادعا می کنه که اون چهار چوب رعایت می کنه. بعد از اینکه اون زبان رو انتخاب کردی بشنین درست مطالعه کن. سریع نرو همون کارای بی خودی که با دلفی می کردی با او زبان هم انجام بده. مثل دکمه انداختن و چک باکس از این کارای خنده دار. اینها همه نظر من بود.

javaphantom
سه شنبه 26 بهمن 1389, 10:16 صبح

راستی یادم رفت در مورد سرعت بازم بهت بگم. تو پست اول اشاره کردی تو جوابش بد جوابتو دادم که بی خیال بشی بعد خودمو به خنگی زدم که بازم بری تحیق کنی بازم مثل اینکه باورت شده من خنگم.

اگر منظور performance یک برنامه یا یک application هست، به هزارتا عامل بستگی داره. شما ماشین رو هم می خوای تست سرعت بگیری به هزارتا عامل بستگی داره. از اون آسفالت زیر چرخاش کرفته تا وزش باد توی او قسمت.
سرعت جاوا بیشتر و نمی دونم سرعت C# کمتره این حرفها یاد بچگیم می افتم که توی دبستان بهم می گفتیم زور راکی بیشتر از زور رمبو هست. یا مثلا آرنولد قوی تر از رینگ خونین یا همون وندان هست.

تو چندتا پست بعدی بهت گفتم مهندسی بحث کن. سرعتش بیشتر یا کمتر یعنی چی؟ منظور از سرعت چیه؟

سرعت اجرا؟ بستگی به سیستم عامل داره بستگی به الگوریتم جنابعالی داره. بستگی به سخت افزار داره . بستگی نوع پردازش داره. و و و

اون VM که داری از صحبت می کنی هم java داره هم #C.
جاوا برای هر سخت افزاری نوشته ولی ویندوز نه چون دیگه کسی نمی رفت محصول آشغال میکروب ساب که همین windows هست بخره. کلی اجرا و تکنولوژی توی همون VM هست. کلی Optimizer می کنه. قبل از اینکه این دستورات به cpu برسه. همون بحث garbage collection می دونی چه مدیریتی روی حافظه سیستم داره. که من و تو برنامه نویس اصلا فکرشم نمی کنیم. همون بحث Optimize که بهت گفتم تو چند لایه داره صورت می گیره بدونه VM. حال VM هم اومده کنارش. می دونی چقدر library یا همون DLL یا همون API برای لایه های مختلف چه سخت افزار و چه نرم افزاری برای Java وجود داره. برای یخچال خونتون library داره.

همین VM می دونی چقدر جلوی اشتباهات برنامه نویس و باگهای اساسی که قبلا در application ها بود رو می گیره. من نیاز به تاریخچه VM نداشتم که برای من بنویسی ولی دستت درد نکنه ای کاش به معماری داخش و تکنولوژی داخلشم یک نگاهی می کردی.

ghuzebalaghuz
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 09:57 صبح
براي همه چی تموم بون جاوا همین بس که به هیچ محیط برنامه نویسیی نیاز نداره(هرچند محیطهای ویژوال مختلفی داره) اما شاید بدیش اینه که کاربرای تنبل رو به کار کشیدن بیشتر از مغزشون وا می داره در ضمن"نابرده رنج گنج میسر نمیشه دیگه...!"

ghuzebalaghuz
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 10:07 صبح
66424 اینم یه جوجه برنامه حتی بی نیاز از ویندوز من بزرگترین برنامه هامو اینجا (Command.com) می نویسم:متفکر:

abazzi
یک شنبه 01 اسفند 1389, 22:58 عصر
انقدر عذاب نده بچه. چند محیط برنامه نویسی برای جاوا هست که مثل دلفی محیط رو برات آمده می کنه که بتوی خیلی سریع از کامپونت ها ی استاندارد و آماده مثل دکمه، چک باکس و همون چیزایی که توی دلفی اون کنار هست بصورت drag and drop می اندازی توی برنامت. همه محیط های برنامه نویسی جاوا هم این کارو می کنند. توی این فروم انقدر در موردش بحث و تبلیغ کردن که دیگه من تا می بینم از 100 کلیومتریش فرار می کنیم. فقط کافی هست یک سرچ توی این فروم یا بیرون از این فروم بکنی. تو پست قبلی ترهم بهت نشون دادن با عکس. netbeans دیگه خیلی معروف هست دانلود کن با هاش کار کن خودت می بینی که با یک drag and drop خودت محیط اون پشت برات کلی کد می زنه و توام محیط visualی یا بقول خودت طراحیت رو داری. این از این.

فرق بزرگ بین مبتدی و حرفه ای اینکه که مبتدی آموزش می بینه و تجربه کسب می کنه ولی حرفه ای پول می سازه.

شما اگر می گی من حرفه ای هستم پس هدفت پول ساختن و پول درآوردن. حال شما تولید کن با notpad تولید کن. شما تولید کن با محیط ویژولی تولید کن. جریان آهنگر و شاگرد آهنگرو شنیدی که حتما. آخرش به شاگرده می گه شما به دم ، بمیر و بدم. منظورم شما یا کسه خاصی نیست.

ذهنتو در گیر یک سری مسائل الکی کردی و از هدف اصلی دور شدی. هدف اینکه آدم پول در بیاره. هدف اینکه آدم یاد بگیر اصل مطلب رو. گیر دادی به یک سری مسائلی که فقط الکی بحث راه می اندازه. اگر می خوای جاوا یاد بگیری تو هر کدوم از کتاباش که می خونی می گه که بابا یاد گرفتن این زبان ربطی به محیط ویژوالی نداره. باید مفهوم یکسری مسائل رو بلد باشی. حلا گیرم هم شما یک دکمه انداختی تو فرمت. که چی؟ این دکمه باید event handling داشته باشه منطق خاصی رو صدا کنه و و و و و و. درد انداختن دکمه نیست. درد جای دیگست.
حالا اونایی که می گن محیط text برای این می گن که سوادت به یک محیط خاص محدود نشه. اگر فردا رفتی تو یک جا که بابا اصلا روی اون محیط گرافیکی نصب نبود. یک سرور واقعی بود. کدت به مشکل بر خورده بود بتونی با دیدن کد رو محیط بدون گرافیکی مشکل رو حل کنی پول در بیاری . نه اینکه بگی چون این محیط گرافیکی نداره من بلد نیستم. بهت می خندن می گن تو زبان اصلا بلد نیستی.

برو بشین تکلیف خودتو با خودت روشن کن. یک زبان برنامه نویسی خوب تعریف داره. برو ببین این همه زبان توی دنیا هست کدومش ادعا می کنه که اون چهار چوب رعایت می کنه. بعد از اینکه اون زبان رو انتخاب کردی بشنین درست مطالعه کن. سریع نرو همون کارای بی خودی که با دلفی می کردی با او زبان هم انجام بده. مثل دکمه انداختن و چک باکس از این کارای خنده دار. اینها همه نظر من بود.

دستت درد نکنه بچه شما به هر کی کمک می کنی میگی بچه آقای بزرگ در ضمن من پولامو با دلفی دار اوردم جاوا رو هم فقط بخاطر علاقه دارم یادمیگیرم من با کلی تحقیق و مطالعه و صحبت کرن با چند جاوا کار بیار عالی ( یکیشون طراح سایت بانک الکترونیکی سپه با jsp هست ) و چنتادیگه از بچه ها که هر کدمشون الان یک محصول عالی بیرون داده به این نتیچه رسیدم بهترین محیط برای جاوا notepad و vi هست