PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نصب Joomla

V0R73X
شنبه 23 بهمن 1389, 23:51 عصر
سلام.
اینجا تالاری در رابطه با Joomla نداریم مشکل منم با Joomla نیست.
تو پروسه نصب من این Error رو دریافت میکنم:
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

من MySQL رو از راه XAMPP نصب کردم.
ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید!

m_karimi
یک شنبه 24 بهمن 1389, 03:20 صبح
سلام
پایگاه داده ساختید؟ در نصب جوملا قبل از تنظیمات پایگاه داده باید پایگاه داده بسازید و سپس در نصب جوملا در تنظیمات پایگاه داده:
نام هاست: localhost
نام کاربری:root
رمز عبور: ندارد.
نام پایگاه داده: نام پایگاهی که ساختید.

V0R73X
یک شنبه 24 بهمن 1389, 07:37 صبح
چطوری تو MySQL پایگاه داده بسازیم؟ آیا طراحی خاصی برای این بانک اطلاعاتی باید اعمال بشه؟
من هرجا گشتم آموزش ساختش با Cpanel بود، منتها من خود Cpanel رو واسه دانلود هیچ جا پیدا نکردم!
ضمنا من خودم هیچچی از MySQL نمیدونم ولی اگر آموزش رو بزارید حالیم میشه.
از کمکتون خیلی ممنونم.

m_karimi
یک شنبه 24 بهمن 1389, 10:43 صبح
شما جوملا رو روی هاستی که دارید میخواید نصب کنید یا روی کامپیوتر خودتون روی localhost؟
برای نصب روی localhost باید php و Mysql و apache روی سیستمتون نصب باشه که همه اینها همراه xampp یا wampp که نصب می کنید، نصب میشن و نیازی به نصب جداگانه نیست. در لینک زیر آموزش فارسی جوملا رو دریافت کنید. روش نصب جوملا هم روی localhost و هم روی هاست رو توضیح داده.
http://www.mediafire.com/?2hjbm2zwjlm

برای نصب جوملا در localhost باید در کامپیوتر خودتون پایگاه داده ایجاد کنید. برای ارتباط با پایگاه داده و ایجاد دیتابیس روی کامپیوتر خودتون میتونید از طریق phpmyadmin که در wamp و xampp هست اقدام کنید. لینک زیر رو ببینید شاید به دردتون بخوره.
http://forum.dpiguide.com/ftopict-1131.html

اگر میخواید روی هاست جوملا نصب کنید باید در cpanel هاستی که دارید پایگاه داده ایجاد کنید. cpanel دانلودی نیست در هاستتون هست.

V0R73X
یک شنبه 24 بهمن 1389, 19:11 عصر
با خسته نباشید و تشکر فراوان.
من دارم جوملا رو روی localhost نصب میکنم و چیزی هم که نیاز داشتم همون PhpMyAdmin بود.

V0R73X
دوشنبه 25 بهمن 1389, 01:02 صبح
لینک هایی که معرفی کردید خیلی مفید بودند، باز هم ممنونم.
فقط یه سوال: برای جوملا، آیا بانک اطلاعاتی خاصی لازم هست؟ یا فقط یه پایگاه داده خالی MySQL بدون هیچ Table و فیلدی کافیه؟

V0R73X
دوشنبه 25 بهمن 1389, 02:06 صبح
من یه بانک خالی ساختم ولی بعد از ساختن Database این Error رو دریافت میکنم:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

m_karimi
دوشنبه 25 بهمن 1389, 03:07 صبح
من یه بانک خالی ساختم ولی بعد از ساختن Database این Error رو دریافت میکنم:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

بله یک بانک بدون table کافی است.
شما بانک نساختید. ارور مربوط به یک table با یه سری فیلد هست.
برای ساخت دیتابیس روی آیکن wamp کلیک کنید و phpmyadmin را انتخاب و واردش بشید.
در همون صفحه اولش در بخش Create new database نام دیتابیس را وارد کنید.
در بخش collation،
utf8-persian-ci را انتخاب کنید. سپس دکمه create را بزنید.دیتابیس ساخته میشود.
اگه درست ساخته باشین باید بالای صفحه این خط نوشته بشه:

CREATE DATABASE `databasename` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci;

بعدا اگه خواستید برای دیتابیستون جدول بسازید توش برید و جدول هاتون رو بسازید.

درضمن لینک زیر و انجمنش هم ببینید. مربوط به جوملا و... هست
http://www.mambolearn.com/v2/

V0R73X
سه شنبه 26 بهمن 1389, 07:07 صبح
66371

من بانک رو درست ساختم ولی بازم همون Error رو دریافت میکنم!

m_karimi
سه شنبه 26 بهمن 1389, 15:06 عصر
مراحل نصب جوملا را طبق آموزشی که در بالا لینکش رو دادم انجام دادید؟ همه مراحل باید دقیق انجام شود.

V0R73X
جمعه 29 بهمن 1389, 01:01 صبح
هزاران تشکر!
مشکلم حل شد! ممنونم.

mani_bm63
چهارشنبه 29 تیر 1390, 21:32 عصر
با سلام

دوتا خواهش از اساتید و دست اندرکاران سایت دارم !!

1- لطفا تاپیک تخصصی در مورد جوملا افتتاح نمایید.

2- مشکلی داشتم در مورد جوملا. من WAMP SERVER را نصب کردم و در هنگام نصب هیچ گونه ارور نداد ولی زمانی که PHPMYADMIN را اجرا می کنم IE باز می شود ولی پیغام
Internet Explorer cannot display the webpage

را نمایش می دهد !!

مشکل از چیست ؟!

bestbist
یک شنبه 02 مرداد 1390, 17:41 عصر
جوملا یه کمی نصبش سخته ولی خیلی عالیه
www.bestbist.ir (http://www.bestbist.ir)

noroozifar
یک شنبه 27 شهریور 1390, 17:56 عصر
من موقع نصب جوملا وقتی phpmyadmin باز میکنم تو برنامه wamp خطا میده
Not Found

چه کار باید کرد

http://localhost/phpmyadmin/

likemoon
یک شنبه 05 آبان 1392, 10:04 صبح
من موقع نصب جوملا وقتی phpmyadmin باز میکنم تو برنامه wamp خطا میده
Not Found

چه کار باید کرد

http://localhost/phpmyadmin/

من هم همین مشکل رو دارم، لطفا راهنمایی کنید

amin1136
یک شنبه 28 تیر 1394, 10:16 صبح
سلام به دوستان
من میخواهم سایتم را به شرح ذیل راه اندازی کنم، ولی نمیدونم جوملا یا وردپرس و یا CMS های دیگه ای بتونند کمک کنند. میخواستم بدونم کدوم CMS را یاد بگیرم از نظر شما بهتر است و کارهای پیشرفته تری را میتوان با آنها انجام داد؟
شرح سایتک
یک سایت خدماتی است. به این صورت که کارفرما به سایت ورود پیدا میکند و اطلاعات پروژه ای که میخواهد انجام شود را ثبت می کند سپس این کارها طبق دسته بندی برای اعضای کارجوی سایت که قبلا عضو سایت شده اند فرستاده می شود و آنها این مشخصات پروزه ها را بررسی کرده و جواب میدهند. بعد نتایج به کارفرما ارسال می شود و قراداد بسته میشود. البته نیازی نیست همه ی این مراحلی که گفتم به صورت اتومانیک اتفاق بیافتد و اگر برخی از کارها به صورت دستی هم باشه موردی نداره. مثل ارسال نتایج کارها به کارفرما.
میخوام بدونم این کار با CMS های موجود قابل انجام هستش؟؟ کدوم را برم پیشرفته یادبگیرم
ممنون دوستانی که اطلاعات دارند بنده را راهنمایی کنند