PDA

View Full Version : ساخت آلبوم تصاویر مانند آلبوم تصاویر در فیس بوک

میلاد قاضی پور
یک شنبه 24 بهمن 1389, 12:57 عصر
سلام . میخوام یک آلبوم مثه چیزی که توی فیسبوک هست بسازم که تصاویر ثبت شده در دیتابیس رو اول به صورت کوچیک نشون بده و با کلیک روی هر عکس ،عکس مورد نظر در سایزی بزرگتر در یک ایمیج دیگه نمایش داده بشه .
کنترل یا کامپیوننتی برای نشون دادن عکس ها به صورت تامبنیل وجود داره ؟
من چکار کنم که به تعداد عکسهای ثبت شده در دیتابیس کنترل های ایمیج کوچیکی در روی فرمم قرار بگیرن ؟
آیا این روش خوب هست یا شیوه کار به صورت دیگه ای هست ؟
آیا برای اینکار لازمه اجاکس هم بلد باشم یا مشکلی پیش نمیاد ؟(مشکلاتی مثل رفرش صفحه یا اجبار برای دانلود تمام عکسها در سایز اصلی و ...)

Ahmadgolagha
یک شنبه 24 بهمن 1389, 13:09 عصر
وقتی تصاویر رو آپلود می کنید با دستورات Drawing.Image یک save as برای thumbnail بگیرید
در مسیر ثبت عکس ها یک فلدر به نام thumbs ساخته و عکس کوچک رو با همان نام عکس اصلی در آن پوشه ذخیره کنید،
موقع نمایش اولیه آدرس پوشه تامب + اسم عکس از داخل دیتابیس را بدهید و برای نمایش بزرگ عکس آدرس اصلی را بدهید

میلاد قاضی پور
یک شنبه 24 بهمن 1389, 14:05 عصر
اصلا نیازی هست که تصاویر در دیتابیس ذخیره بشن ؟ اگه مستقیم توی پوشه ای آپلود بشن مشکلی داره ؟
چطور به تعداد تصاویر داخل پوشه مذکور کنترل ایمیج اون هم به صورت ارنج شده در فرم باید اضافه بشه ؟

mahak_f
یک شنبه 24 بهمن 1389, 15:04 عصر
وقتی تصاویر رو آپلود می کنید با دستورات Drawing.Image یک save as برای thumbnail بگیرید
در مسیر ثبت عکس ها یک فلدر به نام thumbs ساخته و عکس کوچک رو با همان نام عکس اصلی در آن پوشه ذخیره کنید،
موقع نمایش اولیه آدرس پوشه تامب + اسم عکس از داخل دیتابیس را بدهید و برای نمایش بزرگ عکس آدرس اصلی را بدهید

مرسی از راهنماییتون. این مشکل من هم بود که اینجا تو یه پست دیگه چند روز پیش پرسیده بودم
حالا مثال یا لینکی که پیاده سازیش رو نشون بده دارین که معرفی کنین؟
خیلی میتونه کمک کنه

Ahmadgolagha
یک شنبه 24 بهمن 1389, 18:04 عصر
اصلا نیازی هست که تصاویر در دیتابیس ذخیره بشن ؟ اگه مستقیم توی پوشه ای آپلود بشن مشکلی داره ؟
چطور به تعداد تصاویر داخل پوشه مذکور کنترل ایمیج اون هم به صورت ارنج شده در فرم باید اضافه بشه ؟

ذخیره عکس توی دیتابیس حجم دیتابیس رو بالا می بره و فضای دیتابیس روی اینترنت چیز ارزونی نیست که با ذخیره عکس هدرش بدیم. بهتره توی پوشه ذخیره بشن.
به تعداد تصاویر از کنترل image استفاده نمی کنن از اشیا داده مثل دیتالیست استفاده می کنن و تمام عکس هارو هم یکجا لود نمی کنن
ساخت آلبوم تصاویر خیلی سخت نیست، یک راه سادش استفاده از دیتالیست و ... برای نمایش عکس هاست که با کلیک روی اون عکس اصلی نشون داده می شه
یه راه دیگش هم که یکم حرفه ای تره یک slideshow jquery شبیه گالری تصاویر پیدا کنی و اونو تو کدنویسی به صورت رشته شبیه سازی کنی توی لیترال نشون می دی

برای ذخیره و تغییر سایز عکس کد زیاده ، نمونه گالری هم با سرچ پیدا میشه

awwex2007
یک شنبه 24 بهمن 1389, 21:55 عصر
سلام.اتفاقا من هم چند وقت پیش درگیر این قضیه بودم.
معمول ترین روش ذخیره عکس در یک پوشه و ذخیره آدرس(نسبی) اون در دیتابیس هست.
برای thumbanalis کردن هم باید موقعی که فایل رو آپلود میکنید یک نمونه کوچک اون رو هم با کد مخصوصش ذخیره کرده و ادرس اون رو در دیتابس ذخیره کنید !
اما برای نمایش اون ها میتونید از کنترل data list استفاده کنید و اون رو edit template کنید تا با اتصال یک کوئری که آدرس عکس ها رو میده و قرار دادن یک کنترل ایمیل در datalist و آدرس دهی اون با ()eval عکس ها رو نمایش بدی .
برای نمایش اونها بصورت بزرگ هم میتونی به صورت معمولی آدرس تصویر یزرگ رو بدی و هم میتونی از light box جی کوئری استفاده کنی که با کلاس تره.
اگر هنوز کارت راه نیافتاده پیام بده یه نمونه مثال برات آماده کنم.
شرممنده الان زیاد وقت ندارم.خیلی خلاصه توضیح دادم.
موفق باشی.

میلاد قاضی پور
دوشنبه 25 بهمن 1389, 05:32 صبح
سلام.اتفاقا من هم چند وقت پیش درگیر این قضیه بودم.
معمول ترین روش ذخیره عکس در یک پوشه و ذخیره آدرس(نسبی) اون در دیتابیس هست.
برای thumbanalis کردن هم باید موقعی که فایل رو آپلود میکنید یک نمونه کوچک اون رو هم با کد مخصوصش ذخیره کرده و ادرس اون رو در دیتابس ذخیره کنید !
اما برای نمایش اون ها میتونید از کنترل data list استفاده کنید و اون رو edit template کنید تا با اتصال یک کوئری که آدرس عکس ها رو میده و قرار دادن یک کنترل ایمیل در datalist و آدرس دهی اون با ()eval عکس ها رو نمایش بدی .
برای نمایش اونها بصورت بزرگ هم میتونی به صورت معمولی آدرس تصویر یزرگ رو بدی و هم میتونی از light box جی کوئری استفاده کنی که با کلاس تره.
اگر هنوز کارت راه نیافتاده پیام بده یه نمونه مثال برات آماده کنم.
شرممنده الان زیاد وقت ندارم.خیلی خلاصه توضیح دادم.
موفق باشی.
در کل فهمیدم باید چکار کنم ولی اگر نمونه هم بذارید که نور علی النور میشه .