PDA

View Full Version : آپلود عكس از فرم اكسس 2003 داخل table

poya14
یک شنبه 24 بهمن 1389, 13:26 عصر
با سلام و احترام خدمت اساتيد گرامي ، مي خوام در فرم اكسس يك دكمه بروز داشته باشم و عكس رو انتخاب كنم و خود عكس در بانك ذخيره بشه . مي دونم حجم بانك زياد مي شه ولي به دلايلي بايد توي خود بانك ذخيره بشه .
مي دونم در اين مورد مطلب توي سايت زياده و مي دونم براي اينكار 3 روش وجود داره و تمام اونها رو بررسي كردم . از سايتهاي ايراني گرفته تا خارجي . ولي اونچيزي كه مي خوام بدست نياوردم .

ذخيره آدرس عكس رو ياد گرفتم و مي دونم و در فراخواني عكس از اين روش مشكلي ندارم . ذخيره عكس در ole هم به روش معمول و insert كردن فايل تصويري و فراخواني در گزارش رو هم مي دونم . در اين روش روي تصوير كليك راست مي كنم و از قسمت insert بيتمپ رو انتخاب مي كنم و نقاشي باز مي شه ، سپس فايل تصويري رو از بيرون اكسس باز ميكنم و كپي مي گيرم و در محيط نقاشي باز شده در اكسس paste ميكنم و نقاشي رو مي بندم و ذخيره مي شه . اين روش در حال حاضر خيلي طولانيه و مي خوام با كليك كردن دكمه بروز در فرم عكس رو انتخاب كنم و ضمن اينكه در فرم نمايش داده مي شه ذخيره هم بشه . البته مي دونم كه ميشه در فرم روي عكس كليك راست كرد و از منوي insert و پنجره كه باز ميشه بروز رو انتخاب كرد و عكس رو گرفت و ذخيره كرد ولي در اين حالت عكس به شكل يك آيكون كه اسمش هم زيرشه در قسمت تصوير نشون داده ميشه . تمام آپشن ها رو هم براي حلش بررسي كردم نشد كه نشد . سپس روش ذخيره سازي blob رو بررسي كردم. با دكه بروز مي تونم عكس رو انتخاب و ذخيره كنم ولي توي فرم و گزارش نتونستم فراخواني كنم .

لطفاً راهنمايي بفرمائيد .
اگر لازمه بفرمائيد تا تمام فايلها رو پيوست كنم .

bita_ziba77
یک شنبه 24 بهمن 1389, 13:52 عصر
با سلام
شما چرا از اكسس 2007 استفاده نمي كنيد؟
در اكسس 2007 در داخل Table خود يه فيلد به فرمت Attachment ساخته و اين فيلد را به فرم خود اضافه نماييد.

با تشكر

Mehr@ban
یک شنبه 24 بهمن 1389, 16:03 عصر
با سلام به عكس زير يه نگاهي بكن ببين مشكلتو حل ميكنه

...

66312

اين پنجره رو كه ميدوني از كجا اومده

poya14
یک شنبه 24 بهمن 1389, 17:37 عصر
شما چرا از اكسس 2007 استفاده نمي كنيد؟
در اكسس 2007 در داخل Table خود يه فيلد به فرمت Attachment ساخته و اين فيلد را به فرم خود اضافه نماييد.

سلام دوست عزیز ، با عرض معذرت ، نمی دونم چرا ولی با 2007 اصلاً راحت نیستم .

poya14
یک شنبه 24 بهمن 1389, 17:41 عصر
با سلام به عكس زير يه نگاهي بكن ببين مشكلتو حل ميكنه

...

66312

اين پنجره رو كه ميدوني از كجا اومده

سلام ، نه نه . اینو می دونم . اون display as icon درست کار نمیکنه . چه تیک داشته باشه چه نداشته باشه اسم فایل زیر عکس میاد. از طرفی می خوام وقتی بروز زدم پنجره open file باز بشه .

poya14
دوشنبه 25 بهمن 1389, 10:57 صبح
دوستان عزيز اكسس كار كسي نيست به ما كمك كنه؟

انگوران
سه شنبه 26 بهمن 1389, 06:34 صبح
سلام يايد عكسهات bmp باشن .

poya14
سه شنبه 26 بهمن 1389, 13:45 عصر

سلام مهندس حبيب جان ، حرف نداري . حل شد . فقط من دكمه بروز هم گذاشتم و مي خوام فايل bmp رو انتخاب كنم . اگر امكان داره كد رو برام اصلاح كنيد . با تشكر

انگوران
سه شنبه 26 بهمن 1389, 14:10 عصر
من خودم از اين روش استفاده مي كنم.

DoCmd.GoToControl "Field Name"
DoCmd.RunCommand acCmdInsertObject

poya14
سه شنبه 26 بهمن 1389, 22:07 عصر
دوستان اکسس کار عزیز ، به غیر از راه حل مهندس حبیب، کسی در مورد فایلی که ارسال کردم راه دیگری سراغ ندارد؟

poya14
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 08:49 صبح
سلام مجدد، آقا تمام اينترنت و زيرو رو كردم . يعني كسي نيست راه حلي داشته باشه؟ حتماً ماژول يا دي ال ال ي بايد وجود داشته باشه .

هم اكنون نيازمند ياري سبزتان هستيم .

poya14
شنبه 30 بهمن 1389, 13:02 عصر

سلام ، مهندس حبيب جان توي كامپيوتر خودم وقتي فايل بي ام پي انتخاب ميكنم در پيكچر باكس كامل نشون داده ميشه و زيرش اسم فايل نمياد . اما وقتي توي يه كامپيوتر ديگه مي برم فايل بي ام پي رو هم زيرش اسمش مياد ؟ چرا؟ ocx يا dll داره؟

اگه آره چطوري ميشه فهميد ocx يا dllش چيه ؟

انگوران
یک شنبه 01 اسفند 1389, 06:31 صبح
سلام، نه چيز خاصي نداره من روي چند تا سيستم تستش كردم و مشكلي نداشت.