PDA

View Full Version : سوال: اشتراک گذاشتن یک دیتابیس بین یک سرور و چند تا کاربر دیگر که در شهر ها و کشور های مختلف اند.

محمد رضا انوری
دوشنبه 25 بهمن 1389, 09:47 صبح
با سلام و عرض ادب
بزرگواران گرامی من مجبورم که یک نرم افزار جامع برای یک شرکت بنویسم .
اما بعد از خدا امیدم به شما دوستانه . از کد نویسی هم زیاد سر رشته ندارم .
یک دیتابیس هستش که روی یک سرور تمام اطلاعات و جداول قرار داده میشه و برروی یوزر های مختلف اطلاعات سرورلینک میشه .
من توی خود شرکت مشکلی ندارم . مشکل من شهر های مختلف هستش و یا حتی کشور های مختلف . به نظر خودم فقط IP ایساتیک رسید . که خیلی پرهزینه است . میخوام بدونم اگه راه دیگری نداره ساختار برنامه رو عوض کنم .

پیشاپیش از شما بزرگواران تشکر میکنم. ببخشید که طولانی شد.

bita_ziba77
دوشنبه 25 بهمن 1389, 13:14 عصر
با سلام
اصولي ترين راه استفاده از Sharepoint مي باشد.

با تشكر

محمد رضا انوری
دوشنبه 25 بهمن 1389, 14:42 عصر
با عرض سلام و ادب
لطفاً بیشتر توضیح دهید . . .
و آیا این موضوع در خارج از محیط بسته سرور (داخل شرکت) در خارج از شهر یا کشور جواب گو می باشد , چگونه ؟

bita_ziba77
دوشنبه 25 بهمن 1389, 14:53 عصر
با سلام
محيط sharepoint يك محيط گسترده و با امكانات بسيار زيادي است كه شما مي توانيد فايل هاي خود را در آن به اشتراك بگذاريد.
از Office 2007 به بعد امكان Publish محصولات Office در Sharepoint توسط شركت مايكروسافت اضافه گرديد.
مثلا در اكسس 2007 شما مي توانيد ديتابيس خود را در Sharepoint با توجه به دسترسي هايي كه مشخص كرديد Publish نماييد.
جهت اطلاع از امكانات Sharepoint با جستجو در سايت مطالب زيادي خواهيد آموخت.
علي ايحال در صورت داشتن مشكل در خدمت مي باشم.

با تشكر

محمد رضا انوری
سه شنبه 26 بهمن 1389, 16:12 عصر
با عرض سلام و ادب
من تمام تاپیک های شمارو (bita_ziba77) مطالعه کردم این طور که معلوم است شما ید تولایی در زمینه Sharpoint دارید و این موضوع دستگیرم شده که روش Sharepoint منطقی ترین روش است . حال برایم سوالی پیش آمده آن هم این است که بفرمائید برای استفاده از این روش نیاز به ip ایساتیک نداریم و یوزهای مختلف رو چگونه به این Sharepoint متصل کنم و توی یکی از تاپیک ها خونم که فرموده بودید روی همان سیستم هم میشود به وسیله نرم افزار Microsoft Virtual PC و نرم افزار های دیگر سرور ایجاد کرد , باز هم متصل کردن یوزرها به این چگونه است یعنی باید روی هر کدام از یوزها sql server بریزم . لطفاً مرا راهنمایی کنید . یکم موضوع را شفاف سازی نمایید .
باتشکر

محمد رضا انوری
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 08:26 صبح
با سلام و ادب
بزرگواران لطفاً راهنمایی کنید. . .

wolfstander
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 09:45 صبح
سلام دوست عزیز
این مساله Share Point ، مساله اصلی خود من هم هست و یک تاپیکی در این زمینه زده بودم که آیاکسی عملی کار کرده یا نه
که دوست خوبمون هم فرمودند که بله و کار کرده اند
حقیقتش اینه که کلی تنظیمات داره و مسلما ً این دوست ما هم وقت نخواهد کرد
ما از طرف شرکت قراره بریم پیش یکی از شرکتهایی که SharePoint رو نصب و راه اندازی میکنند
شما هر سوالی داری، برام پی ام بزن، که من وقتی رفتم اون جلسه، سوالهای شما رو هم بپرسم
هر کس دیگه ای هم اگه سوالی تو این زمینه داره، بذاره همینجا که من میرم، بپرسم براش
شرکت ما ؛ ده شعبه در سراسر کشور داره
پخش مویرگی داریم
به صورت شعبه و دفتر کار میکنیم
مسائلی هم که پیش میاد ، فکر کنم اکثریت افراد با ما یکسان باشند
اگه کسی سوال خاصی داره، بپرسه که ما هم بریم و از اون شرکته بپرسیم
:لبخند:

bita_ziba77
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 11:46 صبح
با عرض سلام و ادب
من تمام تاپیک های شمارو (bita_ziba77) مطالعه کردم این طور که معلوم است شما ید تولایی در زمینه Sharpoint دارید و این موضوع دستگیرم شده که روش Sharepoint منطقی ترین روش است . حال برایم سوالی پیش آمده آن هم این است که بفرمائید برای استفاده از این روش نیاز به ip ایساتیک نداریم و یوزهای مختلف رو چگونه به این Sharepoint متصل کنم و توی یکی از تاپیک ها خونم که فرموده بودید روی همان سیستم هم میشود به وسیله نرم افزار Microsoft Virtual PC و نرم افزار های دیگر سرور ایجاد کرد , باز هم متصل کردن یوزرها به این چگونه است یعنی باید روی هر کدام از یوزها sql server بریزم . لطفاً مرا راهنمایی کنید . یکم موضوع را شفاف سازی نمایید .
باتشکر
با سلام
جهت استفاده از کاربران در Sharepoint با توجه به استفاده شرکت ها از Server Exchane (جهت مکاتبات داخلی به وسیله Outlook) شما می توانید به راحتی کاربرانی که وجود دارند را به Sharepoint متصل نمایید. زیرا Sharepoint مستقیما می تواند لیست کاربران را از این سرور دریافت نماید.
همچنین Admin Sharepoint می تواند نسبت به تعریف Usename & Password جهت کاربران جدید اقدام نماید.
با تشکر

RESMAILY
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 07:45 صبح
به نام خدا
با سلام. ضمن تشكر، طبعا اصلي ترين سوال ما نحوه استقرار بانك اصلي در سرور و در ادامه نحوه دسترسي كاربران از طريق
1 - شبكه داخلي
2 - اينترنت
تنظيمات و پاسورد و غيره.
لازم به ياد آوري نيست كه ضمن فراگيري تنظيمات اينترفيس ها، ما ها درگير كدنويسي آن هم هستيم. پس...
(ديگر كاري نداري؟عجب رويي دارم! )
ممنون و مي بخشيد.

Malakootee
شنبه 10 تیر 1391, 17:04 عصر
شما میتونی از طریق یک FTP کارت رو راه بندازی و روی سیستم های یوزر یک Network drive رو Map کنی و با ذخیره سازی یوزر و پسورد روی سیستم هاشون همیشه دسترسی به اطلاعات سرور را براشون فراهم کنی.