PDA

View Full Version : اجرای همزمان دو تابع

mojtaheri
دوشنبه 25 بهمن 1389, 15:00 عصر
با سلام .من مخوام یک کد sql رو توی برنامه C# استفاده کنم همزمان می خوام یک تایمر هم از لحظه شروع اجرای کد Sql شروع به ثانیه انداختن کنه.چطوری می تونم این کارو بکنم.لطفا راهنمایی کنید.
یه سئوال دیگه اینکه هر وقت خواستم اجرای کد sql رو متوقف بکنم با یک دکمه stop انجام بدم؟
این کار در خود sql2005 وجود داره:ناراحت:

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 25 بهمن 1389, 15:57 عصر
من مخوام یک کد sql رو توی برنامه C# استفاده کنم همزمان می خوام یک تایمر هم از لحظه شروع اجرای کد Sql شروع به ثانیه انداختن کنه.چطوری می تونم این کارو بکنم.لطفا راهنمایی کنید.
دستور SQL رو بايد در يك نخ (Thread) جدا كنيد تا فرم بتونه شمارنده رو نمايش بده. براي تايمر هم قبل از اجرا دستور SQL يك نخ جديد (نخ سوم) درست كنيد كه كارش اين باشه در يك حلقه بينهايت زمان سيستم رو از زمان شروع اجراي نخ سوم كم كنه و نمايش بده. بعد از اجراي دستور SQL هم نخ سوم رو از بين ببريد.

یه سئوال دیگه اینکه هر وقت خواستم اجرای کد sql رو متوقف بکنم با یک دکمه stop انجام بدم؟
ساده ترين راه اينه : Commandي كه دستور SQL رو اجرا ميكنه General (سراسري) تعريف كنيد و توي رويداد كليك دكمه كد زير رو بنويسيد. (cmd نام Command مورد نظر است)

cmd.Cancel();

mojtaheri
سه شنبه 26 بهمن 1389, 10:09 صبح
ممنون.این Thread رو چطوری بنویسم.

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 26 بهمن 1389, 11:45 صبح
این Thread رو چطوری بنویسم. ابتدا توي سايت در مورد Multi Threading جستجو كنيد تابا اين مفهوم كاملا آشنا بشيد. بعد از مقالاتي مثل مقاله زير (مقالات زيادي توي همين سايت وجود داره) براي پياده سازي كمك بگيريد.