PDA

View Full Version : سوال: رسم usercontrol به عنوان tooltip

z.s.h64
سه شنبه 26 بهمن 1389, 10:51 صبح
سلام دوستان لطفا کمک کنید چون نمیتونم جواب سوالم رو پیدا کنم
من از طریق اطلاعات xml یک محتویات usercontrol را پر میکنم و میخواهم که اگر یک جای فرم کلییک شد usercontrol به عنوان tooltip نمایش داده شود.محل نمایش را می تونم پیدا کنم فقط نمیدونم چ طور رسم میشه!:گریه::گریه::گریه::گریه:

محسن شامحمدی
سه شنبه 26 بهمن 1389, 11:37 صبح
من یک پروژه واستون آماده کردم.
امیدوارم قسمت هایی که مشکل دارین رو بتونین از این یاد بگیرین

z.s.h64
سه شنبه 26 بهمن 1389, 11:53 صبح
خیلی خیلی ممنون
اما من برای فرم مثال زدم
نمیدونم با Google Map کار کردین یا نه.وقتی روی یک نقطه کلیک میکنین اطلاعات آن نقطه را نشان میده و اگر آن نقطه یک عکس هم داشته باشه تمامی محتویات را داخل یک tooltip نمایش میده
google map برای نمایش نقاط از یک آبجکت استفاده میکنه نه یک فرم
پروژه من هم چیزی شبیه به همینه
من هم یک سری از نقاط دارم که دارای tooltip وکه به جای tooltip از usercontrol استفاده کردم و وقتی که ساخته شد هنگامی که user در نقطه مورد نظر کلیک میکنه ایین نمایش داده میشه
و usercontrol هر نقطه با بعدی فرق داره
object من GmapControl است نه فرم.پس من باید یک دایره یا بیضی به اندازه user control رسم کنم بعد usercontrol داخل بیضی نمایش بدم
من میتونم دایره رو رسم کنم اما نمیدونم چطور یک usercontrol رو داخل دایره بکشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:گریه:

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 26 بهمن 1389, 12:13 عصر
شما می تونید از همون کلاس خود tooltip یک کلاس جدید مشتق کنید و خاصیت هایی رو که می خواید به اون اضافه کنید این جوری دیگه مشکل نمایش و دیگر خواصی که یک tool tip باید داشته باشد رو ندارید و فقط رو قسمت طراحی کد خدتون تمرکز دارید

z.s.h64
سه شنبه 26 بهمن 1389, 12:26 عصر
از کجا میتونم خاصیت های tooltip رو پیدا کنم؟

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 26 بهمن 1389, 16:04 عصر
اگه کلاسی رو بسازید که کلاس پایه اون کلاس کنترل tooltip باشه می تونید به تمام خواص اون به جز خاصیت های private اون دسترسی داشته باشید و تا حد ممکن برای کار خودتون اونهارو سفارشی کنید
البته این کار برای اکثر کلاسهای دات نت میتونه انجام بشه (به جز کلاس های sealed) این مورد یکی از اصول شی گرایی هست (وراثت)