PDA

View Full Version : سوال: داشتن ساب دومین به زبانهای مختلف در یک سایت

rana-writes
سه شنبه 26 بهمن 1389, 15:03 عصر
سلام دوستان برنامه نویس

من باید برای یه موسسه فرهنگی هنری باید یه مجموعه سایت درست کنم
قبلا یه شرکت دیگه، با php برای این موسسه سایت نوشته و در واقع دامین روی هاست لینوکسی قرار گرفته
حالا من میخوام یه هاست ویندوزی برای این موسسه بگیرم، که هم php و هم Asp.Net رو ساپورت کنه و فقط صرفا اینطور نباشه که کار موسسه با بچه های .Net کار یا Php کار راه بیفته و مدیر موسسه بتونه هر بخش رو به یه نفر بده
هر بخش هم قراره به شکل ساب دومین باشه
مثلا انتشارات، محصولات فرهنگی و ..
حالا این کار شدنی هست؟ میشه هر ساب دومین به یه زبان باشه؟
مثلا sub1.mysit.ir به زبان php و sub2.mysiet.ir رو با دات نت کار کنم؟
سوال دوم هم اینه که طبیعتا هاستها که چندتا دیتابیس ندارن و نمیخوام هاست گرون بگیرم
میشه تمام ساب دومینهای تحت دات نت از یه بانک SqlServer و البته با جدولهای خودشون استفاده کنن؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

لطفا تاپیک رو انتقال ندین تا دوستان بیشتری سوالم رو بببنن و راهنماییم کنن

ممنون

alonemm
سه شنبه 26 بهمن 1389, 16:12 عصر
با سلام:
در راستای سوالاتتون:
میشه با گرفتن یک هاست ویندوزی هم از تکنولوژی دات نت و هم از PHP استفاده کنید.
و میتونید هر ساب دومین رو به یک پوشه داخل روت سایت آدرس دهی کنید و صفحات و کدها رو در اون بزارید.
برای پایگاه داده هم که صفحات دات نت از فایل web.config میتونند رشته اتصال رو بدست بیارند و در PHP هم از یک کلاس برای این کار استفاده میشه.
و میتونید برای هر دو یک دیتابیس مشترک داشته باشید مثل (MSSQL or MYSQL OR ... ) که هر دوتکنولوژی قادرند با این پایگاه های داده کار کنند.

aserfg
سه شنبه 26 بهمن 1389, 17:08 عصر

صد در صد

بلی دوست عزیز ، هاستهایی با مبلغ خیلی خیلی کم و همه امکاناتی که شما می خوای فقط به علت اینکه تبلیغ نشه اسمشون رو نمی تونم بیارم .

پشتیبانی از دو زبان asp.net ,php

دارای هر دو بانک mssql-mysql

موفق باشید .

Slytherin
سه شنبه 26 بهمن 1389, 17:21 عصر
صد در صد

بلی دوست عزیز ، هاستهایی با مبلغ خیلی خیلی کم و همه امکاناتی که شما می خوای فقط به علت اینکه تبلیغ نشه اسمشون رو نمی تونم بیارم .

پشتیبانی از دو زبان asp.net ,php

دارای هر دو بانک mssql-mysql

موفق باشید .

یعنی نیازی به تنظیمات خاصی ندارند؟
به عنوان مثال میشه 2 تا CMS مختلف به زبان های PHP و ASP.Net روشون نصب کرد؟
میشه توی پیام خصوصی این هاستینگ ها رو به من معرفی کنید؟

raziee
سه شنبه 26 بهمن 1389, 17:43 عصر
یعنی نیازی به تنظیمات خاصی ندارند؟

وقتی صحبت دو تا Sub Domain مختلف میشه در واقع شما با دوتا محیط کاملا مجزا روبرو هستید و میتونید دو Application با هر زبان برنامه نویسی رو نصب کنید.

حالا من میخوام یه هاست ویندوزی برای این موسسه بگیرم، که هم php و هم Asp.Net رو ساپورت کنه و فقط صرفا اینطور نباشه که کار موسسه با بچه های .Net کار یا Php کار راه بیفته و مدیر موسسه بتونه هر بخش رو به یه نفر بده
هر بخش هم قراره به شکل ساب دومین باشه
قبلا خودتون در این مورد سوال کردید. فکر میکنم جواب هم گرفته باشید.

مثلا sub1.mysit.ir به زبان php و sub2.mysiet.ir رو با دات نت کار کنم؟
این کار خوب شدنی هست اما موضوع سر اینه که شما میخواهید بعضی از SubDomain هاتون به صورت مجازی باشه.
که در این صورت باید تنظیمات DNS رو با دقت انجام بدید.

aserfg
سه شنبه 26 بهمن 1389, 19:25 عصر

همون طور که جناب raziee گفتند می شه دو cms کاملا مجزا رو نصب کرد . این خیلی طبیعیه ، نکته جالبتر این که شما می تونید برای یه سایت Php با زبون asp.net سیستم مدیریت محتوا درست کنید چون این سیستمها چیزی جز کار با بانک اطلاعاتی نیستند .

چشم .
موفق باشید .

rana-writes
سه شنبه 26 بهمن 1389, 21:14 عصر
سلام
ممنونم از پاسخهاتون

آقای رضیئی ممنون که سوالهام رو با دقت به خاطر دارین، این کار با اون یکی که نیاز به SubDomain مجازی داشتم، تفاوت داره

آقای aserfg (http://barnamenevis.org/member.php?46835-aserfg) چقدر به نکته خوبی اشاره کردین:
نکته جالبتر این که شما می تونید برای یه سایت Php با زبون asp.net سیستم مدیریت محتوا درست کنید چون این سیستمها چیزی جز کار با بانک اطلاعاتی نیستند .

ممنونم از همگی دوستان برنامه نویس برای شرکت در بحث و پاسخ دادن به سوالها

mohsen-unique
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 12:19 عصر
این کار شدنیه من دوتا هاست دارم یکی ویندوز و یکی لینوکس که دامین اصلیم روی هاست لینوکسه و یه ساب دمین تعریف کردم برای هاست وبندوز خیلی راحت میشه این کار رو کرد
www.unique-soft.ir این لینوکسه و روش ویبولتین نصب کردم
www.win.unique-soft.ir این هم ویندوزه و روش یه سایتی که دارم با aspx می سازم قرار داره
اگه خواستید بگید تا راتون توضیح بدم چیکار کردم

rana-writes
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 16:23 عصر
سلام
ممنون میشم بگین چطوری عمل کردین

mohsen-unique
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 18:09 عصر
اول از همه روی هاست لینوکستون یه ساب دامین تعریف کنید بعد مراحل زیر رو دنبال کنید
وارد cpanel سایتتون بشید و به قسمت Advanced DNS Zone Editor برید توی اون قسمت ساب دامینی که تعریف کردید رو پیدا کنید دو تا هست یه دونه بدون www و یکی با www
اول اونی که بدون www است رو انتخاب کنید و روی عبارت Edit جلوی اون کلیک کنید تا بتونید اون رو ویرایش کنید
توی کادر باز شده مشخصات رو مثل زیر پر کنید

TTL :14400
Type :CNAME
CNAME :DNS NAMEکه به جای DNS NAME باید DNS سرور ویندوز رو بدید
حالا سراغ اونی برید که با WWW بود
روی Edit کلیک کنید تا کادر دوباره نمایش داده بشه و مشخصات رو مانند زیر پر کنید

TTL :14400
Type :A
Address : ip serverکه به جای ip server باید IP سرور ویندوز رو بدید
حالا موقه ای که می خواین هاست ویندوز بگیرید دامینش رو همین ساب دامینی که اینجا تعریف کردید می زارید و همه چی حله دیگه
فقط یادتون باشه که هر ساب دامینی که توی هاست ویندوز تعریف می کنید باید توی هاست لینوکس هم تعریف کنید تا مشکلی پیش نیاد