PDA

View Full Version : تازه کارم . دلفی 7 یا دلفی 11

amaninvisible
سه شنبه 26 بهمن 1389, 20:45 عصر
سلام دوستان . خوبید ؟
دوستان من خیلی وقت پیش یه کتاب گرفتم که آموزش delphi7 بود . حالا که خواستم شروع کنم دیدم وایی دلفی 2011 هم اومده ..
حالا میخوام ببینم کدوم ورژنش رو الان بگیرم بهتره ؟
اگه 2011 بگیرم و بخوام با از روی این کتاب شروع کنم زیاد باهاش دچار مشکل نمیشم ؟؟
یا برم همون دلفی 7 رو بخرم و بشینم کار کنم ؟؟
پیشاپیش از این که جواب بنده رو میدید ممنونم :قلب::قلب:

AliReza Vafakhah
سه شنبه 26 بهمن 1389, 21:17 عصر
من خودم دوران دانشگاه با دلفی 7 شروع کردم و تجربه خیلی شرینی بود البته کتاب دلفی 7 که خیلی هم قطور بود را مطالعه کردم.
به هر حال به نظر من شما باید یکسری مفاهیم اولیه کار با برنامه نویسی دلفی را یاد بگیرید فرق نمیکنه دلفی 7 یا 2011 ، اما برای توسعه نرم افزار زمانی که تسلط اولیه بر محیط دلفی و شیوه کدنویسی پیدا کردید ، بروید سراغ ورژن های جدید دلفی مثل XE یا دلفی 2010

firststep
سه شنبه 26 بهمن 1389, 21:40 عصر
بله دوست خوبمون وفاخوان دروست میگن زیاد ورژنا فرق نمی کنه چون هنوز کلی از کارای بزرگ یا دلفی کاران بزرگ با دلفی 7 کار مکنن و در اصول کار فرقی نمی کنن و فقط یکسری امکانات اضافه شده
وبعد درباره ورژن 2011 که به xe معرف است (.net) برای شروع اصلن هم ورژن خوبی نیست و اگه یه زمانی هم خاستین از ورژن بالا شروع کنین از 2010 استفاده کنین
ولی من هم پیشنهاد میکنم که از سری 7 شروع کنین وبعد که از کم کیف ماجرا خبر دار شدین و همچنین با کامپوننت های مکمل و کامل کننده دلفی آشنا شدین به ورژن های بالاتر مراجعه کنین چون منابع موجود درباره دلفی 7 نصبت به 2010 به جد خیلی بیشتر است
این سایت هم کم بزرگی بهت میکنه
موفق باشین
فعلن

Felony
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 04:57 صبح
وبعد درباره ورژن 2011 که به xe معرف است (.net) برای شروع اصلن هم ورژن خوبی نیست
دلفی 2011 یا Delphi XE ربطی به Net. نداره ، اونی که شما منظورت هست Delphi Prism هست !