PDA

View Full Version : وارد کردن اطلاعات در سايت

saman6488
سه شنبه 26 بهمن 1389, 23:29 عصر
با سلام، دوستان من مبتدي هستم و يه سوال دارم، براي وارد کردن نوشته هاي سايت به چه صورت بايد عملکنيم،مثلا الان براي اين سايت يه اديتور وجود داره که ما سوالامون رو توش مينويسيم، حالا براي يه ايت ديگه که خودمون طراحي ميکنيم از چي استفاده ميشه(البته منظورم استفاده از کامپوننت نيست).

mohsen6500
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 08:18 صبح
سلام
اگر مشکلت خود ادیتور و طرز استفاده از ادیتور هست
به این لینک مراجعه بفرما و اگر نه توضیح بیشتر بده (http://barnamenevis.org/showthread.php?274702-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C/page3)

saman6488
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 08:39 صبح
ببينيد اين سايتها که مطلب ميذارن، همه از اديتورهاي اماده استفاده ميکنند يعني؟ ايا راه ديگه اي هم براي گنوشتن مطلب وجود داره؟الان اينجا رو نگاه کنيد، تکست باکس چه طوري به اين شکل هستش؟ ايا اطلاعات نام شرکت و شماره تلفن با اديتور وارد شده؟
http://osc4.template-help.com/wt_31242/index-3.html

mohsen6500
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 09:13 صبح
خوب این نوشته های شماره تلفن که یه نوشته هست!!
درست متوجه نمیشم
اگر منظورتون شکل و شمایل تکست آرا هست که با css کار شده
و شکل ظاهریش رو عوض کرده در صورتی که باطنا همون تسکت آرا خودمونه!

saman6488
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 09:29 صبح
ميدونم نوشته هست، ببينيد اين نوشته رو چه جور وارد کردن، دستي لابلاي کدهاي اچ تي امل که وارد نکردن؟ ايا از يه اديتور و يا چيزي شبيه اون استفاده کردن؟

hamiii
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 10:52 صبح
دوست عزیز برای فرستادن اطلاعات به صفحه ای که طراحی کرده اید و به عبارتی برای مدیریت محتوای صفحه ای که طراحی کرده اید دو راه دارید:

1.اگر سایت سما استاتیک باشد و نیازی به تغییر مداوم محتوای وبسایت نباشد و محتوای ثابتی داشته باشد می تونید بصورت مستقیم اطلاعاتتون رو در صفحه ای که طراحی کردین قرار بدین یا به تعبیر خودتون در لابلای کدهای html قرار بدین.

2.اگر سایت داینامیک باشد و قرار باشد محتوا مرتبا بروز رسانی شود و حجم محتوای سایت و تعداد صفحات آن رو به افزایش باشد باید از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید.(CMS)
حال این سیستم های مدیریت محتوا ممکن است متعلق به یک سرویس دهنده مانند بلاگفا باشد یا بصورت شخصی بر روی هاستتون نصب بشه مانند وردپرس،دیتالایف،جوملا و vBulletin(که برای فروم هایی مانند اینجا استفاد میشود).

متوجه شدید؟

saman6488
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 11:20 صبح
بسيار عالي، من دنبال همين بودم، اگه سايت استاتيک باشه، ايا منطقيه کدها رو مستقيما در داخل html بنويسيم؟ منظورم اينه يعني اگه اگه صفحه استاتيک باشه ايا copy و past کردن نوشته ها داخل اون روش خوبيه، در مورد دوم حالا اگه دايناميک باشه و خو دمون سايت رو طراحي کرده باشيم ، ديگه فکر کنم بايد از يه اديتور استفاده کنيم، حالا من منظور شماره 2 شما رو دقيقا نفهميدم چيه، شما ايا منظورت اينه که برا سايت دايناميک کلا از cms استفاده کنيم؟ در اين صورت که مشکلي نيست چون اون اديتور خودش داره، من منظورم سايت دايناميکي هست که خودمان طراحيش کرديم.

hamiii
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 17:26 عصر
ادیتور به تنهایی فقط یک ادیتوره.توانایی این رو نداره که با سرور ارتباط برقرار کنه یا از دیتابیس استفاده کنه.
تصویر ضمیمه شده قسمتی از CMS منه.میبینی که یه ادیتور تر و تمیز هم داره.خیالت راحت:چشمک:

66436