PDA

View Full Version : DirectX یا OpenGL

captain_black81
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 13:41 عصر
سلام دوستان
من میخام در یک فرم متحرک سازی کنم. در حد جابجا کردن چند لیبل و عکس در بازه زمانی مختلف
از اونجایی که استفاده از تایمرهای متعدد باعث کندی و درنهاین بهمریختگی حرکت میشه میخام از تکنیکهای گرافیکی استفاده کنم.
از اونجا که تا حالا کار گرافیکی در برنامه نویسی نکردم خواهش میکنم دوستان بنده رو راهنمایی کنند که از چی استفاده کنم. اگر رفرنس هم بذارید که دیگه محبتو تموم کردید.
سبز باشید

mehranmsba
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 13:53 عصر
شما اول MultiThread رو امتحان کنید. هر Thread یک یا چند شی رو جابه جا کنه، شاید کارتان راه بیافتد که نه که احتمالش خیلی زیاده و قصد استفاده از محیط گرافیکی دارید DirectX بهتره چون هر سیستمی به صورت پیش فرض یا تمامی Dll ها وجود داره و VGA ها با اون سازگارترند، پس برید سراغ XNA که اینم یکی از لینک های آموزشش:

http://www.thehazymind.com/xna/

امیدوارم مفید بوده باشه.

captain_black81
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 13:57 عصر
ممنون آقا مهران
مولتی تریدینگ رو هم امتحان کردم.
خودتون بهتر میدونید که اصولا تایمرها در تردهای جداگانه ران میشن. پس مشکلو حل نمیکنه.

mehranmsba
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 14:15 عصر
مشکل اصلی مولتی Thread در استفاده از delegate (وکالت) برای رویدادهای کنترلی روی فرم است که سرعت دسترسی رو کم می کنه.
اگر 5 تایمر وجود داشته باشه در هر لحظه فقط یک تایمر اجرا می شه و بقیه پوینت می شن تو Stack. پس چند تایمری MultiThread نیست.بلکه زمان بندی Thread اصلی است.(خودتون میدونید یادآوری بود.)
DirectX و XNA کنترل های روی فرمی مخصوص هم دارند که کلا تحت عناصر گرافیکی شناخته می شن.