PDA

View Full Version : مشکل با ویژوال استودیو 2008

kitten
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 20:52 عصر
سلام دوستان
من کیو تی را در کنار ویژوال استودیو 2008 نصب کردم تا قبل از نصب vs مشکلی نداشت اما بعد از نصب دیگه وقتی اجراش می کنم یه ارور می ده و بسته می شه به نظرتون چی کار کنم؟
qt 4.7.1
qt vs add in 1.1.7
windows 7 home premiem original 64 bit
visual studio team system 2008

حامد مصافی
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 22:50 عصر
متن خطا را قید کنید

kitten
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 16:39 عصر
سلام دوست عزیز ویژوال استودیو اصلا اجرا نمی شه که بخواهد متن ارور بدهد
چی کار کنم؟

سروش ربیعی
جمعه 13 اسفند 1389, 22:05 عصر
پلاگین Qt روی ویژوال استودیو آشعال‌ترین چیزیه که می‌تونید برای توسعهٔ نرم‌افزار استفاده کنید! اولاً اصلاً درست نصب نمی‌شه. ثانیاً بعد از نصب اصلاً درست کار نخواهد کرد. چون کامپایلرش gcc یا شبیه به اون نیست. نوددرصد کدهای کیوت ناسازگاری خواهند داشت. و این رو وقتی متوجه میشید که وسط کار پروژه‌تون نابود شده.

پیشنهاد می‌کنم از QtCreator و کامپایلر MinGW استفاده کنید. خیلی امن‌تر و راحت‌تر هست.

حامد مصافی
جمعه 13 اسفند 1389, 22:16 عصر
نوددرصد کدهای کیوت ناسازگاری خواهند داشت. و این رو وقتی متوجه میشید که وسط کار پروژه‌تون نابود شده.
کیوت برای ویندوز دو ریلز مختلف دارد، کامپایل شده با mingw و vc++ اگر نسخه کامپایل شده با vc++ را استفاده کنید مشکلی نخواهد بود.

سروش ربیعی
جمعه 13 اسفند 1389, 22:26 عصر
نسخهٔ gcc که اصلاً نصب نمیشه و پلاگین هم برای VS نداره!
اتفاقاً نسخهٔ کامپایل شده با vc++ رو میگم که مشکل داره. من سعی کردم از UDP و SQL استفاده کنم که به مشکل برخوردم. البته کیوت 4.6.5 بود.

kitten
شنبه 14 اسفند 1389, 23:11 عصر
سلام من تا الان مشکلی نداشتم
در ضمن اون مشکلی هم که گرفتم حل شد با نصب نسخه حرفه ای ویزوال استودیو 2008

satmosc
سه شنبه 16 فروردین 1390, 19:11 عصر
پلاگین Qt روی ویژوال استودیو آشعال‌ترین چیزیه که می‌تونید برای توسعهٔ نرم‌افزار استفاده کنید! اولاً اصلاً درست نصب نمی‌شه. ثانیاً بعد از نصب اصلاً درست کار نخواهد کرد. چون کامپایلرش gcc یا شبیه به اون نیست. نوددرصد کدهای کیوت ناسازگاری خواهند داشت. و این رو وقتی متوجه میشید که وسط کار پروژه‌تون نابود شده.

پیشنهاد می‌کنم از QtCreator و کامپایلر MinGW استفاده کنید. خیلی امن‌تر و راحت‌تر هست.

کامپایلر Qt در ویندوز هم mingw هست و هم vs2008 / vs2010/vs2005
هیچ مشکلی برای برنامه های کوچک تا بزرگ نیست بلکه مشکل در اطلاعات ما از برنامه نویسی است.

برای مثال من افراد زیادی رو دیدم که فرق بین C و C++ را حتی نمیدونند در حالیکه پروژه های خوبی در حال انجام در C++ دارند.

مسائل زیادی را برای قابل حمل بودن برنامه خود باید در نظر بگیرید.

مثلا :
باید بدانید که در ویژوال استودیو و کامپایلر هاش بعد از 2005 برنامه ها با نوعی memory management کامپایل میشوند که در این صورت ترکیب Library های mingw و vs20xx مشکل ساز است.
معمولا با خطای Security Cookie unresolved external ..... مواجه میشوید... مشکل buffer protection در vs هست (البته در mingw به گونه ای دیگر اداره میشود)

یا برنامه های Unicode و Multinbyte.....

...... کلی جواب هست و راستش بهتر اگر برخوردید به من همیجا پیغام بدید تا جواب رو برایتان بنویسم .... البته اگر میدونستم.