PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نمایش عکس و پیام دادن به کاربر ( کسی که WinApp کار کرده)

atoorpatkan
جمعه 29 بهمن 1389, 17:35 عصر
سلام دوستان.لب همتون خندون.2تا سوال داشتم.لطف میکنین اگه راهنماییم کنین.پیشاپیش فراوان مرسی
سوال1- من وقتی برنامه ویندوزی با C# مینوشتم خیلی راحت میتونستم چند تا پیکچر باکس بیارم رو فرمم و عکسهامو داخل اونا لود کنم و با یه تایمر اونارو به ترتیب visible و unvisible کنم.اما الان که میخوام تو .وب سایتم که با asp و c# مینویسم این کارو بکنم نمیشه.چون اصلا پیکچر باکسی وجود نداره.مثلا فقط میشه یه عکس داخل یه سلول از تیبل گذاشت.چطور میتونم مثله برنامه ویندوزی چند تا عکس بیارم و اونارو با تایمر یکی یکی نشون بدم؟
سوال 2- بازم تو برنامه ویندوزی خیلی راحت با استفاده از messegebox میشه به کاربر پیام داد.همین کارو چطوری تو وب سایتم و asp انجام بدم.چون اینجا من messegebox پیدا نکردم.الان تو وب سایتم که با asp و c# درست میکنم چطوری میتونم مثله messegebox به کاربر پیام بدم.دوستان اگه میشه کامل راهنمایی کنین چون میدوننین که من مبتدی هستم.مرسی از همتون.

میلاد قاضی پور
جمعه 29 بهمن 1389, 17:57 عصر
برای سوأل اول کنترل ایمیج و برای سوأل دوم متد آلرت در جاوا اسکریپت.

onclick=alert("hello")

Mostafa_Dindar
جمعه 29 بهمن 1389, 18:00 عصر
سلام ،

سوال1- من وقتی برنامه ویندوزی با C# مینوشتم خیلی راحت میتونستم چند تا پیکچر باکس بیارم رو فرمم و عکسهامو داخل اونا لود کنم و با یه تایمر اونارو به ترتیب visible و unvisible کنم.اما الان که میخوام تو .وب سایتم که با asp و c# مینویسم این کارو بکنم نمیشه.چون اصلا پیکچر باکسی وجود نداره.مثلا فقط میشه یه عکس داخل یه سلول از تیبل گذاشت.چطور میتونم مثله برنامه ویندوزی چند تا عکس بیارم و اونارو با تایمر یکی یکی نشون بدم؟

دنیای وب با دنیای ویندوز تفاوت زیادی دارد , هر آنچه که شما میخواهید به کاربر نمایش دهید باید در نهایت به صورت MarkUp های html , css و اسکریپتهای Java Script باشد . برای نمایش عکس میتوانید از کنترل Image سمت سرور استفاده کنید Property های مربط رو ست کنید . یا از کترل Html ای Img استفاده کنید .

برای اینکه با ترتیب زمانی به کاربر نشان دهید ناچارید از زبانهای اسکریپتی سمت کلاینت مثل Java Scrpt استفاده کنید .

سوال 2- بازم تو برنامه ویندوزی خیلی راحت با استفاده از messegebox میشه به کاربر پیام داد.همین کارو چطوری تو وب سایتم و asp انجام بدم.چون اینجا من messegebox پیدا نکردم.الان تو وب سایتم که با asp و c# درست میکنم چطوری میتونم مثله messegebox به کاربر پیام بدم.

برای اینکار هم میتوانید از JavaScript استفاده کنید .

موفق باشید