PDA

View Full Version : سوال: يه مشكل تصاوير PNG در فرم

Mahsa Hatefi
جمعه 29 بهمن 1389, 18:49 عصر
با سلام

توي فرمهاي اكسس از تصاوير PNG استفاده مي كردم بعد ويندوز خراب و مجبور شدم آنرا عوض كنم . حالا وقتي مي خواهم تصاوير PNG روي فرم قرار بدم ، تصاوير را با پس زمينه سياه مي آورد .

البته موارد قبلي كه اضافه شده بودند مشكلي ندارد ولي تصاوير جديد اضافه شده اين مشكل را دارد .

به نظر شما ايراد از كجاست ؟

payman_xxp
شنبه 30 بهمن 1389, 09:05 صبح
سلام
access هر دونوع with interlaced و none interlaced از فایلهای PNG ( که در photoShop ایجادشده) رو بصورت transparent نمایش میده.
تصاویر جدید و قدیم اگه میتونید از هر کدوم یه نمونه بذارید تست بشه.
موفق باشید.

Mahsa Hatefi
یک شنبه 01 اسفند 1389, 10:09 صبح
استادبزرگوار

متاسفانه ايراد از اين مورد كه مي فرماييد نيست . فرض بگيريد "تصوير 1 " را قبلا روي فرمي قرار داده ايد بدون اشكال و حالا همان تصوير را بعد نوسازي ويندوز مايليد روي فرمي بياوريد حالا همان تصوير را زمينه سياه مي آورد .

حدس خودم اينست كه برنامه اي قبلا نصب كرده بودم كه تغييري در پارامترهاي اكسس داده بوده و حالا نمي دانم كدام برنامه ؟

آيا شما در 2003 وقتي از PNG استفاده مي كنيد زمينه آن سياه نيست ؟

payman_xxp
یک شنبه 01 اسفند 1389, 11:17 صبح
استادبزرگوار

متاسفانه ايراد از اين مورد كه مي فرماييد نيست . فرض بگيريد "تصوير 1 " را قبلا روي فرمي قرار داده ايد بدون اشكال و حالا همان تصوير را بعد نوسازي ويندوز مايليد روي فرمي بياوريد حالا همان تصوير را زمينه سياه مي آورد .

حدس خودم اينست كه برنامه اي قبلا نصب كرده بودم كه تغييري در پارامترهاي اكسس داده بوده و حالا نمي دانم كدام برنامه ؟

آيا شما در 2003 وقتي از PNG استفاده مي كنيد زمينه آن سياه نيست ؟

سلام
من 2003 خیلی وقته نصب ندارم...:خجالت:
با 2007 و 2010 که کار میکنم موردی نداره... :متفکر:
حتما چک میکنم با 2003.
موفق باشید.

payman_xxp
دوشنبه 02 اسفند 1389, 17:22 عصر
سلام
لطفا نمونه زیر را مشاهده کنید، یه فایل mdb و یک تصویر با 2 پسوند در فرمت PNG و GIF که حالت transparent هستند.
1-هر دو تصویر در فرم اکسس وارد کردم، و هر دو transparent هستند، ببینید در سیستم شما بک گراندها مشکی هستش؟ :متفکر:
2-آیا با واردکردن تصاویر ضمیمه در فرم خودتون، مشکل بازهم پابرجاست؟ :متفکر:
موفق باشید.

Mahsa Hatefi
سه شنبه 03 اسفند 1389, 00:41 صبح
از بذل توجه حضرتعالي بسيار سپاسگزارم

آفيس 2007 رو كنار 2003 نصب كردم مشكل مرتفع شد حالا ديگه تصاوير PNG توي فرم زمينه سياه نمي شود . از لطف شما هم ممنونم

آيا شما نيز 2007 رو كنار 2003 نصب كرديد كه فرموديد مشكل زمينه سياه رو نداشتيد ؟
در مورد فايل ارساليتون هم بايد تشكر كنم ولي قبلا خدمتتون عرض كرده بودم كه فايلهايي كه قبلا روي فرم قرار گرفته مشكلي ندارند فقط وقتي مي خواهيد PNG اضافه كنيد اين مشكل پديدار مي شد .

به هر حال ممنونم

payman_xxp
سه شنبه 03 اسفند 1389, 02:57 صبح
سلام
در اصل شما با نصب کردن ورژن جدید باگها و محدودیتهای ورژن قبلی رو مرتفع کردید. :تشویق:
فقط سیستمتون شاید یکم قاط بزنه، یه بار این بلا سرم اومود، هر فایل آفیس قدیمی باز میکردم هی آپگرید میکرد آفیس خودشو . :اشتباه:

با نصب کردن access runTime 2007- 56.2mb یا access runTime 2010- 175.5mb هم کارتون راه میفتاد.

بچه های فروم مایکروسافت هم پیشنهاد کرده بودن اول عکس رو در IE بازکنید ببینید transparent هست یا نه ( واسه اطمینان آخه ورژن قبل از IE7 این قابلیتو نداره، دراینصورت باید آپدیت بشه)، بعدش عکس مورد نظر رو در word باز کنید بعد کپی کنید و در فرم اکسس پیست کنید( OLEUnboun)، بعدشم باید backStyle بشه transparent.

هرچند اینا دیگه نوش داروی بعداز.... :چشمک::قهقهه:
بهرحال، خوشحالم که خودتون مسئله رو حل کردید.:تشویق:
موفق باشید.