PDA

View Full Version : javascript on masterpage??

javad_r_85
جمعه 29 بهمن 1389, 21:05 عصر
سلام.

من یکی از صفحاتم از masterpage استفاده می کنم و حالا در این صفحه نیاز به تعریف تابع جاوا اسکریپت دارم ولی نمی دونم چرا تابع من کار نمی کند در حالت عادی کار می کنه و حدس زدم به خاطر مستر پیچ می باشد که هم داخل masterpage و هم در صفحه تعریف کردم ولی بازم جواب نمیده ...دوستان لطفا کمک کنید؟؟؟

actros
جمعه 29 بهمن 1389, 21:31 عصر
سلام.

من یکی از صفحاتم از masterpage استفاده می کنم و حالا در این صفحه نیاز به تعریف تابع جاوا اسکریپت دارم ولی نمی دونم چرا تابع من کار نمی کند در حالت عادی کار می کنه و حدس زدم به خاطر مستر پیچ می باشد که هم داخل masterpage و هم در صفحه تعریف کردم ولی بازم جواب نمیده ...دوستان لطفا کمک کنید؟؟؟

اسکریپت رو کجای MasterPage گذاشتی؟
باید بین تگ Head بذاری.
تو خود صفحه هم می تونی بذاری.باید تو این قسمت صفحه بذاری:

<asp:Content ID="Content1" ContentPlaceHolderID="head" Runat="Server">
</asp:Content>

javad_r_85
جمعه 29 بهمن 1389, 22:47 عصر
اسکریپت رو کجای MasterPage گذاشتی؟
باید بین تگ Head بذاری.
تو خود صفحه هم می تونی بذاری.باید تو این قسمت صفحه بذاری:

<asp:Content ID="Content1" ContentPlaceHolderID="head" Runat="Server">

محل کدها درست هست ضمن اینکه اگر خارج از Content قرار دهیم خود برنامه خطا می گیره و هر کسی می تونه این خطا را متوجه شود شما هم بهتره قبلش تست کنید بعد پاسخ دهید.....

actros
شنبه 30 بهمن 1389, 00:05 صبح
محل کدها درست هست ضمن اینکه اگر خارج از Content قرار دهیم خود برنامه خطا می گیره و هر کسی می تونه این خطا را متوجه شود شما هم بهتره قبلش تست کنید بعد پاسخ دهید.....

شما تو این کد اروری میبینی؟ Runtime Error هم نمیده ولی کد کار نمی کنه؟
میشه بگی شما چه اروری میگیری؟

http://myup.ir/images/26818620685358111964.png (http://myup.ir/)

javad_r_85
شنبه 30 بهمن 1389, 00:15 صبح
شما تو این کد اروری میبینی؟ Runtime Error هم نمیده ولی کد کار نمی کنه؟
میشه بگی شما چه اروری میگیری؟

دوست عزیز اگر دقت کنی می بینی که دوتا </asp:Content> داری که شما تابع را در داخل دومی تعریف کردی در ضمن عکس زیر را ببین که خطا می ده

66544

aserfg
شنبه 30 بهمن 1389, 09:40 صبح
حدس زدم به خاطر مستر پیچ می باشد

خیر مسترپیج و تابع جاوا اسکریپت با هم مشکلی ندارن .

ولی بازم جواب نمیده

آیا خطایی رو مرورگر بر می گردونه یا فقط اجرا نمی شه ؟

javad_r_85
شنبه 30 بهمن 1389, 12:57 عصر
من دوتا کمبو باکس مربوط به استانها و شهرهای آن دارم که وقتی مقدار استان تغییر می کنه متناسب با ان شهرها را باید نشون بده در کمبو باکس دیگر و از تابع جاوا اسکریپت استفاده کردم این برنامه در حالت عادی و صفحات ASp , html کار می کند ولی الان نمی دونم چرا کار نمی کند و کمبو باکس شهرستان هیچی را نشون نمی ده؟؟؟

javad_r_85
شنبه 30 بهمن 1389, 20:55 عصر
<asp:Content ID="Content2" ContentPlaceHolderID="ContentPlaceHolder1" Runat="Server">
<script type ="text/javascript" >
function Func(Shahrestanha) {
var _Shahrestan = document.getElementById("Shahrestan");
_Shahrestan.options.length = 0;
if (Shahrestanha != "") {
var arr = Shahrestanha.split(",");
for (i = 0; i < arr.length; i++) {
if (arr[i] != "") {
_Shahrestan.options[_Shahrestan.options.length] = new Option(arr[i], arr[i]);
}
}
}
}

</script>
<div dir="rtl" style="font-family: Tahoma; " align="right">

<div dir="rtl" style="text-align: center">
استان :&nbsp;
<select id="Ostan" runat="server" name="D1" onchange="Func(this.value)">
<option value=""></option>
<option value=" ,آذرشهر ,اسکو ,اهر ,بستان‌آباد ,بناب ,تبریز ,جلفا ,چاراویماق ,سراب ,شبستر ,عجب‌شیر ,کلیبر ,مراغه ,مرند ,ملکان ,میانه ,ورزقان ,هریس ,هشترود">
آذربایجان شرقی</option>
<option value=" ,ارومیه ,اشنویه ,بوکان ,پیرانشهر ,تکاب ,چالدران ,خوی ,سردشت ,سلماس ,شاهین‌دژ ,ماکو ,مهاباد ,میاندوآب ,نقده">
آذربایجان غربی</option>
<option value=" ,اردبیل ,بیله‌سوار ,پارس‌آباد ,خلخال ,کوثر ,گِرمی ,مِشگین‌شهر ,نَمین ,نیر">
اردبیل</option>
<option value=" ,آران و بیدگل ,اردستان ,اصفهان ,برخوار و میمه ,تیران و کرون ,چادگان ,خمینی‌شهر ,خوانسار ,سمیرم ,شهرضا ,سمیرم سفلی ,فریدن ,فریدون‌شهر ,فلاورجان ,کاشان ,گلپایگان ,لنجان ,مبارکه ,نائین ,نجف‌آباد ,نطنز">
اصفهان</option>
<option value=" ,آبدانان ,ایلام ,ایوان ,دره‌شهر ,دهلران ,شیروان و چرداول ,مهران">
ایلام</option>
<option value=" ,بوشهر ,تنگستان ,جم ,دشتستان ,دشتی,دیر ,دیلم ,کنگان ,گناوه">بوشهر
</option>
<option value=" ,اسلام‌شهر ,پاکدشت ,تهران ,دماوند ,رباط‌کریم ,ری ,ساوجبلاغ ,شمیرانات ,شهریار ,فیروزکوه ,کرج ,نظرآباد ,ورامین">
تهران</option>
<option value=" ,اردل ,بروجن ,شهرکرد ,فارسان ,کوهرنگ ,لردگان">چهارمحال و بختیاری
</option>
<option value=" ,بیرجند ,درمیان ,سرایان ,سربیشه ,فردوس ,قائنات,نهبندان">خراسان
جنوبی</option>
<option value=" ,بردسکن ,تایباد ,تربت جام ,تربت حیدریه ,چناران ,خلیل‌آباد ,خواف ,درگز ,رشتخوار ,سبزوار ,سرخس ,فریمان ,قوچان ,کاشمر ,کلات ,گناباد ,مشهد ,مه ولات ,نیشابور">
خراسان رضوی</option>
<option value=" ,اسفراین ,بجنورد ,جاجرم ,شیروان ,فاروج ,مانه و سملقان">خراسان شمالی
</option>
<option value=" ,آبادان ,امیدیه ,اندیمشک ,اهواز ,ایذه ,باغ‌ملک ,بندر ماهشهر ,بهبهان ,خرمشهر ,دزفول ,دشت آزادگان ,رامشیر ,رامهرمز ,شادگان ,شوش ,شوشتر ,گتوند ,لالی ,مسجد سلیمان,هندیجان ">
خوزستان</option>
<option value=" ,ابهر ,ایجرود ,خدابنده ,خرمدره ,زنجان ,طارم ,ماه‌نشان">زنجان
</option>
<option value=" ,دامغان ,سمنان ,شاهرود ,گرمسار ,مهدی‌شهر">سمنان</option>
<option value=" ,ایرانشهر ,چابهار ,خاش ,دلگان ,زابل ,زاهدان ,زهک ,سراوان ,سرباز ,کنارک ,نیک‌شهر">
سیستان و بلوچستان</option>
<option value=" ,آباده ,ارسنجان ,استهبان ,اقلید ,بوانات ,پاسارگاد ,جهرم ,خرم‌بید ,خنج ,داراب ,زرین‌دشت ,سپیدان ,شیراز ,فراشبند ,فسا ,فیروزآباد ,قیر و کارزین ,کازرون ,لارستان ,لامِرد ,مرودشت ,ممسنی ,مهر ,نی‌ریز">
فارس</option>
<option value=" ,آبیک ,البرز ,بوئین‌زهرا ,تاکستان ,قزوین">قزوین</option>
<option value=" ,قم">قم</option>
<option value=" ,بانه ,بیجار ,دیواندره ,سروآباد ,سقز ,سنندج ,قروه ,کامیاران ,مریوان">
کردستان</option>
<option value=" ,بافت ,بردسیر ,بم ,جیرفت ,راور ,رفسنجان ,رودبار جنوب ,زرند ,سیرجان ,شهر بابک ,عنبرآباد ,قلعه گنج ,کرمان ,کوهبنان ,کهنوج ,منوجان">
کرمان</option>
<option value=" ,اسلام‌آباد غرب ,پاوه ,ثلاث باباجانی ,جوانرود ,دالاهو ,روانسر ,سرپل ذهاب ,سنقر ,صحنه ,قصر شیرین ,کرمانشاه ,کنگاور ,گیلان غرب ,هرسین">
کرمانشاه</option>
<option value=" ,بویراحمد ,بهمئی ,دنا ,کهگیلویه ,گچساران">کهگیلویه و بویراحمد
</option>
<option value=" ,آزادشهر ,آق‌قلا ,بندر گز ,ترکمن ,رامیان ,علی‌آباد ,کردکوی ,کلاله ,گرگان ,گنبد کاووس ,مراوه‌تپه ,مینودشت">
گلستان</option>
<option value=" ,آستارا ,آستانه اشرفیه ,اَملَش ,بندر انزلی ,رشت ,رضوانشهر ,رودبار ,رودسر ,سیاهکل ,شَفت ,صومعه‌سرا ,طوالش ,فومَن ,لاهیجان ,لنگرود ,ماسال">
گیلان</option>
<option value=" ,ازنا ,الیگودرز ,بروجرد ,پل‌دختر ,خرم‌آباد ,دورود ,دلفان ,سلسله ,کوهدشت">
لرستان</option>
<option value=" ,آمل ,بابل ,بابلسر ,بهشهر ,تنکابن ,جویبار ,چالوس ,رامسر ,ساری ,سوادکوه ,قائم‌شهر ,گلوگاه ,محمودآباد ,نکا ,نور ,نوشهر">
مازندران</option>
<option value=" ,آشتیان ,اراک ,تفرش ,خمین ,دلیجان ,زرندیه ,ساوه ,شازند ,کمیجان ,محلات">
مرکزی</option>
<option value=" ,ابوموسی ,بستک ,بندر عباس ,بندر لنگه ,جاسک ,حاجی‌آباد ,شهرستان خمیر ,رودان ,قشم ,گاوبندی ,میناب">
هرمزگان</option>
<option value=" ,اسدآباد ,بهار ,تویسرکان ,رزن ,کبودرآهنگ ,ملایر ,نهاوند ,همدان">
همدان</option>
<option value=" ,ابرکوه ,اردکان ,بافق ,تفت ,خاتم ,صدوق ,طبس ,مهریز ,مِیبُد ,یزد">
یزد</option>
</select>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; شهرستان :
<select id="Shahrestan" runat="server" name="D2">
</select> &nbsp; &nbsp;

</div>

Himalaya
یک شنبه 01 اسفند 1389, 02:28 صبح
سلام. با توجه به کدای پست قبل و بعد از تست
مشکل به خاطر این هست که بعد از رندر صفحه آیدی کمبوباکس شهرستان تبدیل به همچین چیزی میشه (به خاطر خصوصیت runat و اینکه تو یه PlaceHolder قرار گرفته)

id="ctl00_ContentPlaceHolder1_Shahrestan"
و به همین خاطر شما تو کدای جاوا دیگه نمیتونید توسط آیدی Shahrestan به اون کمبو دسترسی داشته باشید و تو این خط

_Shahrestan.options.length = 0;
ارور Object Required رو دریافت میکنید (بسته به مرورگرتون ممکنه این ارور برای شما نمایش داده بشه یا نشه، مثلا تو opera برای نمایش ارورهای جاوا باید گزینه ای رو فعال کرد و ...)
یا تو این خط

<select id="Shahrestan" runat="server" name="D2">
خصوصیت runat=server رو حذف کن

و یا

به جای خط زیر

var _Shahrestan = document.getElementById("Shahrestan");
از این استفاده کن

var _Shahrestan = document.getElementById('<%= Shahrestan.ClientID %>');