PDA

View Full Version : حرفه ای: چگونگی گرفتن کپی رایت بین المللی برای برنامه ها و اسم سایت

milad700
جمعه 29 بهمن 1389, 20:28 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز

من سایتی را طراحی کردم و میخواهم قبل از اینکه آن را روی وب بگذارم کپی رایت سایت به صورت بین المللی
گرفته باشم.
سازمان ارشاد هم رفتم ولی کمکی نکردم به قسمت IT دانشگاه هم مراجعه کردم گفتن فقط کپی رایتی در
حد پایان نامه به من می دهند.
دیگه دیدم، دارم دیونه می شم ،گفتم بیام از شما کمک بگیرم.

دوستار شما milad700

tux-world
جمعه 29 بهمن 1389, 23:25 عصر
کپی رایت تو ایران به اندازه پشیز که نه خیلیه بهش بر میخوره ارزش نه حقوق داره نه مادی نه معنوی . این عدم رعایت کپی رایت ما ایرانی رو بدبخت کرده و میگن دزدید اینه نه چیز دیگه

رضا قربانی
شنبه 30 بهمن 1389, 09:15 صبح
تا نخواهی شوی رسوا همرنگ جماعت شو ( تو هم بزن کپی رایت)

eshpilen
شنبه 30 بهمن 1389, 10:32 صبح
ما الان خودمون تحت تعهدات بين المللي كپي رايت عمل نميكنيم.
بعد تازه تحت مسائلي مثل تحريم هم هستيم و سايتهامون رو هم شوت ميكنن از سرورهاي خودشون.
حالا شما ميخواي كپي رايت بين المللي بگيري؟ :قهقهه:

ضمنا ميدوني رعايت كامل كپي رايت يعني چي؟
يعني حتي يدونه عكس و نقاشي ساده و تقريبا هرچيز ديگه اي رو مثلا توي گوگل سرچ كردي و هركجاي اينترنت كه پيدا كردي نميتوني همينطوري برداري و استفاده كني. قبلش بايد منبع و مجوزش رو بفهمي يا از شخص مالك اجازهء صريح بگيري. موقعي كه يدونه ويدئو از يوتيوب دانلود ميكني بازم درحال نقض قوانين انحصار فكري هستي. خلاصه شايد شما اطلاع نداريد كه كپي رايت واقعي در سطح بين المللي چقدر گسترده و شديد هست.
در نهايت هم به دلايل مختلفي كه در بالا عرض كردم فعلا اينطور حرفا يه چيزي درحد جوك هستن. اصلا كل دنيا قاراشميش بود الانم كه قاراشميش تر!
اول برو چند ميليون تومن پول بده پاي ويندوز و فتوشاپ اورجينال و بقيهء نرم افزارها بعد دنبال كپي رايت بين المللي بگرد.
داخلي بخواي باز معنا و امكان بيشتري داره. ولي بين الملليش ديگه :متعجب:

Keramatifar
شنبه 30 بهمن 1389, 22:29 عصر
کپی رایت برای اسم سایت ؟؟؟
مگه کسی می تونه اسم دامین شما رو کپی کنه؟
کپی رایت بین المللی هم گرفتنی نیست، شما باید شرایط کپی رایت مطالبتون رو در سایت قرار دهید. (معمولا توی Footer سایت قرار می گیره)
اگر در ایران کسی نقض کرد می تونید به مراجع قضایی داخلی مراجعه کنید و اگر در خارج کسی استفاده غیر مجاز از مطالبتون کرد، می تونید به پلیس بین الملل شکایت کنید تا بعد از بررسی سایت مجرم رو Block کنند.

sattaryekta
یک شنبه 01 اسفند 1389, 13:08 عصر
کپی رایت سایت را جایی نمیدن. کافیه زیر سایتت (فارسی یا انگلیسی) بنویسی که مثلا استفاده از مطالب با ذکر منبع بالا مانع است یا ...

wallfa
سه شنبه 03 اسفند 1389, 23:23 عصر
دامنه ها همشون حقوق محفوظ دارن . اما در مورد اسکریپ باید راجعه کنید برای گرفتن لایسنس جی پی ال که نیاز به یه انگلیسی زبان برای مکاتبه باهاشوو ن

sattaryekta
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 10:58 صبح
این متن فارسی GPL هست:
http://www.kaveh.org/gnu/gplv3-fa.html

باید راجعه کنید برای گرفتن لایسنس جی پی ال که نیاز به یه انگلیسی زبان برای مکاتبه باهاشوو ن
این یک لایسنس عمومی است و آنرا اختصاصی به کسی نمیدهند!