PDA

View Full Version : کنکور کارشناسی ارشد چقدر وقت نیاز دارد

.:saeed:.
جمعه 29 بهمن 1389, 20:50 عصر
سلام به دوستان عزیز
من قصد دارم سال آینده در کنکور ارشد شرکت کنم . الانم سال سوم نرم افزار دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. دوتا سوال دارم یکی این که میخوام هوش امتحان بدم چرا؟ چون که به نظرم نرم افزار زیاد رشته خلاقانه ای نیست و صرفا یک سری حفظیات رو باید به کار بگیری تا با تجربه بشی . اما هوش خیلی جایه پیشرفت داره. اصلا من از اون آدمایی هستم که دوست دارم بهم یک سری ابزار بدند تا باهاشون یه چیزی بسازم ولی دوست دارم محدودکننده اون چیزی که میسازم ابزارم نباشه بلکه وسعتش به اندازه خلاقیت من باشه. مثل برنامه نویسی که با وسیله هایی مثل حلقه و ... میشه خلاقیت داشت . حالا با این تفاسیر آیا درست انتخاب کردم؟ لطفا بی طرفانه صحبت کنید.
دوما آیا یک سال ( از حالا تا بهمن 90 ) فرصت کافیه یا نه ؟
ممنون:قلب:

alamate_aoal
شنبه 30 بهمن 1389, 04:20 صبح
یک سال اگر مفید باشه کافیه, اما با توجه به اینکه دو یا سه ترمی تا فارغ التحصیلیتون مونده احتمالا یه مقداری در بحث زمان با مشکل مواجه میشید.
البته شما که دانشگاه صنعتی اصفهان مشغول به تحصیل هستید احتمالا باید بچه درس خون باشید :لبخند:

موفق باشید

Sajjad.Aghapour
شنبه 30 بهمن 1389, 16:57 عصر
دوما آیا یک سال ( از حالا تا بهمن 90 ) فرصت کافیه یا نه ؟

زیاده.6 تا 7 ماه بشینید بخونید.مدت یکسال انگیزه شما رو به خطر خواهد انداخت...

موفق باشید/

m.soleimani
شنبه 30 بهمن 1389, 19:35 عصر
من قصد دارم سال آینده در کنکور ارشد شرکت کنم . الانم سال سوم نرم افزار دانشگاه صنعتی اصفهان هستم

خوب از دانشگاهی که قبلش قبول شدی به نظر من شما نخون! جون داداش دانشگاه صنعتی یعنی شما خ..خون هستی یا قبلن بودی :بامزه: از شوخی گذشته در کل هوش‌مصنوعی هم عالم خودش را داره کی عاشقش نیست.

چون که به نظرم نرم افزار زیاد رشته خلاقانه ای نیست و صرفا یک سری حفظیات رو باید به کار بگیری تا با تجربه بشی

مثلن اگر سه دور یکی از کتاب‌های جعفری نژاد را بخونی و بعد شروع کنی به برنامه‌های کنسول نوشتن طبق حفظیات و بعد با کمال هیجان یه برنامه نت پد یا پینت هم بنویسی دیگه ترکوندی دیگه :تشویق: به کار گرفتنش پدر آدم را در میاره.

خلاقیت را خودت ایجاد کن یه پروژه درست حسابی که قبلن نمونش نبوده باشه یا اگر هم بوده نیاز همه را برطرف نمی‌کرده. اختراع چرخ از ابتدا فکر خوبی نیست درست خوب یه چیز دیگه اختراع کن. از نظر من رشته تحصیلی ربطی به خلاقیت داشتن یا نداشتن شما نداره. این نرم‌افزار هست که به سخت‌افزار شما جون می‌ده پس شما هرچقدر بیشتر به نرم‌افزار مسلط باشی دست‌آوردت باهوش‌تر خواهد بود چون بهتر می‌تونی ایده‌هات را پیاده سازی کنی.

اصلا من از اون آدمایی هستم که دوست دارم بهم یک سری ابزار بدند تا باهاشون یه چیزی بسازم ولی دوست دارم محدودکننده اون چیزی که میسازم ابزارم نباشه بلکه وسعتش به اندازه خلاقیت من باشه. مثل برنامه نویسی که با وسیله هایی مثل حلقه و ... میشه خلاقیت داشت .

پس بگو جریان غنی‌سازی اورانیوم توی زیر زمین خونه و از این حرف‌هاست:لبخند:

دوست گرامی اگر باهات شوخی کردم و ناراحت شدی عذرخواهی می‌کنم ولی بهتر دیدم یکم انتخاب را به خودت واگذار کنم و فقط مثل یه دوست باهات حرف بزنم؛ اگر انتخابی می‌کنی به نظر من بهتره احساسی نباشه و یه نیم نگاه یا یک نگاه کامل به آینده داشته باشه در کل امیدوارم موفق باشید./

.:saeed:.
یک شنبه 01 اسفند 1389, 07:43 صبح
سلام دوستان ممنون از جواباتون . ممنون

این نرم‌افزار هست که به سخت‌افزار شما جون می‌ده پس شما هرچقدر بیشتر به نرم‌افزار مسلط باشی دست‌آوردت باهوش‌تر خواهد بود چون بهتر می‌تونی ایده‌هات را پیاده سازی کنی.
دقیقا من هم دنبال همین میگردم که نرم افزار هایی که می نویسم با هوش تر و خفن تر :لبخند: باشند . تقریبا تمام انواع برنامه نویسی رو امتحان کردم و خوب یه جورایی بلدم مثل برنامه نویسی شبکه برنامه نویسی گرافیکی با کیوتی برنامه نویسی چند خطی برنامه نویسی دیتا بیس و... ولی اینا منو دیگه ارضا نمی کنه واسه همینه که دوست دارم هوش رو انتخاب کنم . چون توی نرم افزار صرفا همینا یکم پیشرفته تر هستش. ولی هوش مصنوعی ابزارهایی در اختیار میذاره تا خودت تصمیم بگیری نرم افزارت چگونه باشه . من میخوام اگه اشتباه فکر میکنم بهم بگین.

در ضمن بذارید منظورم از اینکه نرم افزار کمتر میشه توش خلاق بود رو بهتر بگم . ببینید چند تا مثال میزنم مثلا درسی مثل پایگاه داده من که نمیتونم توش خلاقیتی ببینم ( خوب پیشفرتش دیگه معلومه که باید چندتا دستور بیشتر یاد گرفت اما صد ساله دیگه هم insert , update , select همون ها هستند . ) یا درس شیرین سیستم عامل : قبول دارم میشه توی این زمینه کار کرد ولی دیگه خودتون بهتر میدونید که خلاقیت توی سیستم عامل زیاد معنی نداره . چراکه شما باید اول یه سیستم عامل بنویسید که الان به نظرم خیلی کار عاقلانه ای نیست . بعد تو اون خلاقیتتون رو نمایش بدین. یا درسی مثل مهندسی نرم افزار.
من ابزاری میخوام که خلاقیتم رو با هاش نمایش بدم نه اینکه تمام خلاقیتم خلاصه بشه توی اون چیزی که ساختم . ( بابا ایول جمله :لبخند:)
در ضمن در مورد شوخی کردن آدم با جنبه ای هستم . ( بدم نیومد )
باز هم اگه نظری دارین خیلی خوش حال میشم بشنوم.

Sajjad.Aghapour
سه شنبه 03 اسفند 1389, 01:04 صبح
تقریبا تمام انواع برنامه نویسی رو امتحان کردم و خوب یه جورایی بلدم مثل برنامه نویسی شبکه برنامه نویسی گرافیکی با کیوتی برنامه نویسی چند خطی برنامه نویسی دیتا بیس و... ولی اینا منو دیگه ارضا نمی کنه واسه همینه که دوست دارم هوش رو انتخاب کنم . چون توی نرم افزار صرفا همینا یکم پیشرفته تر هستش. ولی هوش مصنوعی ابزارهایی در اختیار میذاره تا خودت تصمیم بگیری نرم افزارت چگونه باشه . من میخوام اگه اشتباه فکر میکنم بهم بگین.

در یک آیتم کاری(مثل برنامه نویسی) یک نفری که در یک زمینه کار کرده(مثل ++C) بسیار بیشتر از کسی که در چندین زمینه کار کرده(C, .NET, Delphi, ...) از همه لحاظ جلوتر هست...

مهم نیست که چی کار کردید دوست عزیز، مهم اینه که چقدر کار کردید...

موفق باشید/