PDA

View Full Version : در کل امکان داره آی پی 2 تا فرد مختلف مثل هم باشه ؟

tem988
جمعه 29 بهمن 1389, 21:24 عصر
سلام
در کل امکان داره آی پی 2 تا فرد مختلف مثل هم باشه ؟

bijanjafari
جمعه 29 بهمن 1389, 22:05 عصر
با سلام
در یک شبکه امکان نداره دوتا سیستم همزمان از یک آی پی استفاده کنند. چون باعث کانفلیکت میشه.

tem988
جمعه 29 بهمن 1389, 22:51 عصر
نه در کل گفتم
مثلا من یک فرم ثبت نام درست کردم یک نفر با یک آی پی ثبت نام میکنه ممکنه مثلا بعد از چند ماه یا چند سال یک نفر با همون آی پی دوباره ثبت نام کنه ؟
من تو فرمم یک شرط گذاشتم اگر آی پی بود ثبت نام نشه برای همین میخوام برای اینکه مشکل پیش نیاد

bijanjafari
جمعه 29 بهمن 1389, 23:42 عصر
روش های بهتری هم می شد استفاده کرد.

eshpilen
شنبه 30 بهمن 1389, 08:41 صبح
سلام
در کل امکان داره آی پی 2 تا فرد مختلف مثل هم باشه ؟
بله چرا امکان نداره. هم بطور همزمان و هم در آینده ممکنه دو یا چند فرد یک IP داشته باشن.
همزمان موقعی هست که پشت NAT باشن. مثلا مودم ADSL که دو تا PC همزمان ازش استفاده میکنن.
یا بنظرم یک LAN که همهء PC ها از یک اتصال اینترنت مشترک استفاده میکنن.
IP ها هم چون دینامیک هست بنظرم بعد از استفاده (مثلا قطع دایالاپ) آزاد میشه برای نفر بعدی.
البته اینا که گفتیم مربوط به IP هایی هست که سایت شما میبینه.

tux-world
شنبه 30 بهمن 1389, 09:46 صبح
البته اینا که گفتیم مربوط به IP هایی هست که سایت شما میبینه.
حالا اون آی پی هایی که سایت نمی بینه چی ؟

eshpilen
شنبه 30 بهمن 1389, 10:12 صبح
اونا بطور مثال IP هاي داخلي PC ها در LAN هستن كه هيچوقت سايتهاي اينترنت اونها رو نميبينن و نميتونن از طريق اون آدرسها با رايانه هاي داخل شبكهء شما ارتباط برقرار كنن. PC هاي موجود در يك LAN، تحت IP اتصال اينترنتي اي كه باهاش به اينترنت دسترسي پيدا ميكنن در سمت سرورهاي اينترنت ديده و مورد ارتباط واقع ميشن.
بطور مثال همين الان اگر مودم ADSL داريد كه در حالت PPPoE تنظيم شده (مودم خودش بطور مستقل از رايانهء شما، بصورت خودكار كانكت ميشه)، رايانهء شما يك آدرس داخلي داره بصورت مثلا 192.168.1.100 و يك IP ديگه غير از اون وجود داره كه توي اينترنت تحت اون IP فعاليت ميكنيد كه ميتونيد با مراجعه به سايتهايي كه IP شما رو نشون ميدن اون رو ببينيد.