PDA

View Full Version : لاگین شدن بت نام کاربری

mojtaheri
شنبه 30 بهمن 1389, 09:02 صبح
با سلام میدونم این سئوال رو باید در بخش sql مطرح کنم ولی اونجا دیر جواب میدن.
من میخوام یک login با چند user در این لاگین درست کنم میخوام بدونم چطور میشه با هر یک از این user ها به sql لاگین کنم ؟
باتشکر.:ناراحت:

virtual_matador
شنبه 30 بهمن 1389, 09:11 صبح
سلام
منظورتون دقیقا از "یک Login با چند User در این لاگین" چیه؟

mojtaheri
شنبه 30 بهمن 1389, 09:15 صبح
منظورم اینه که یک login با چند user داشته باشیم.

virtual_matador
شنبه 30 بهمن 1389, 09:20 صبح
شما می تونید هر چند تا Login که می خواین توی Sql درست کنید و با اونها به پایگاه داده وصل بشین. فقط کافیه توی ConnectionString از اون نام کاربری استفاده کنید.

mojtaheri
شنبه 30 بهمن 1389, 09:33 صبح
ممنون از اینکه جواب مدین .ببینید من وقتی یک لاگین درست میکنم یک user با همان نام لاگین درست میکنه که مشه با اون به sql لاگین کرد حالا من میخوام یک user جدید براش بسازم که بوتوم با اون به sql ،connect شوم.اصلا این کار مشیه یا نه؟

virtual_matador
شنبه 30 بهمن 1389, 10:10 صبح
میشه فقط باید وقتی یک user تعریف میکنی، بهش یک Login name هم انتصاب بدی.

payman_xxp
شنبه 30 بهمن 1389, 10:13 صبح
ممنون از اینکه جواب مدین .ببینید من وقتی یک لاگین درست میکنم یک user با همان نام لاگین درست میکنه که مشه با اون به sql لاگین کرد حالا من میخوام یک user جدید براش بسازم که بوتوم با اون به sql ،connect شوم.اصلا این کار مشیه یا نه؟

سلام
در enterprise manager برو بمسیر local/security/logins
در سمت راست هرچند تا یوزر میخوای اضافه کن و در properties اونا محدودیت و سطح دسترسی براشون تعریف کن
توی کانکشن استرینگت با هر یوزری که وصل بشی به SQL با محدودیتی که براش تعریف کردی وصل میشه.
موفق باشید.

mojtaheri
شنبه 30 بهمن 1389, 13:23 عصر
آقای payman_xxp عزیز ممنونم . من از sql2008 استفاده می کنم ولی فکر میکنم منظور شما در sql2000 یا 2005 باشه درسته؟

payman_xxp
شنبه 30 بهمن 1389, 15:46 عصر
آقای payman_xxp عزیز ممنونم . من از sql2008 استفاده می کنم ولی فکر میکنم منظور شما در sql2000 یا 2005 باشه درسته؟

سلام
دوست عزیز من 2000 استفاده میکنم.
در 2008 در تب security، میتونید یوزر اضافه کنید با تعیین دسترسی به کدام دیتابیس.( اشتباه نکنید، سطح دسترسی فقط ماله SQL هستش، مثل سلکت،اینزرت، دیلیت، آپدیت بر روی دیتابیسی که بهش دسترسی داره)
ساختار SQL که عوض نشده همونه.
موفق باشید.