PDA

View Full Version : ارسال و دریافت اس ام اس ( SMS ) پیامک

saeedzx
شنبه 30 بهمن 1389, 18:24 عصر
با عرض سلام ( سایت رو خیلی جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم )

من یک OCX رو دیده بودم که با اون می توانستیم متن ارسال و دریافت کنیم

اگر دوستان بتونن کمکم کنند متشکر می شم

AmirHarirbafan
شنبه 30 بهمن 1389, 19:50 عصر
ocx در زمینه ی ارسال و دریافت پیامک زیاده، فقط کافیه جستجو کنید.
به عنوان مثال :
kylix اینم سایتش http://www.kylixsoft.com/
یا Activexpert اینم سایتش http://www.activexperts.com/
یا mCore اینم سایتش http://www.logixmobile.com/
البته هیچکدوم رایگان نیستن، اما با یک جستجو میشه کرکشون رو بدست آورد.

saeedzx
یک شنبه 01 اسفند 1389, 00:30 صبح
دست شما درد نکنه .... اما هر کدام از ocx ها نیاز به کد نویسی دارند !!!!

من کد نویسی رو می خوام :قلب:

ali.rezaei7
یک شنبه 01 اسفند 1389, 01:09 صبح
درود. سایت kylix نمونه کد هم داره. تو قسمت download سایت، فایل نصب رو دانلود کنید. سورس پروژه به زبان وی بی و چند زبان دیگه همراه با خود نرم افزار در دسترس می باشه.

saeedzx
یک شنبه 01 اسفند 1389, 12:47 عصر
خب نمی شه یک تکه سورس در این پست قرار بدید و توضیحی در مورد کد نویسی هاش هم بدین

saeedzx
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 11:09 صبح
با سلام

سورسی که گفتید نگاه کردم قسمت ارسال به راحتی کار می کنه اما قسمت دریافت مشکل دارد ؟؟؟؟

knight-rak
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 14:47 عصر
خوب حالا که بحث انواع ocx های sms شد خوب به نظر دوستان کدومشون بهتر هست و گوشی های بیشتری رو ساپورت میکنه و کلا همه جور برتری داره نسبت به باقی ocx ها ؟؟؟؟

موفق باشید ....

mohammadian7
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 15:27 عصر
سلام
من mcore استفاده میکنم و ازش راضیم .
و هرچیزی که میخاستم رو داشت

saeedzx
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 16:28 عصر
دوست عزیز mohammadian7 (http://barnamenevis.org/member.php?171421-mohammadian7) می توانی یک نمونه سورس به ما ارائه بدی

با تشکر ویژه

mohammadian7
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 21:21 عصر
البته من از dll mcore استفاده کردم.

moos111
جمعه 27 اسفند 1389, 11:41 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان

آیا با این Activex ها میشه از طریق اینترنت (یا گوشی) اس ام اس ارسال و هم دریافت کرد؟

با تشکر

mohammadian7
شنبه 28 اسفند 1389, 00:12 صبح
بله اصل کار این اکتیویکس ها ارسال و دریافت پیامک است. که البته گوشی و یا مودم gsm مورد نظر باید قابلیت at commands داشته باشد.
برای دریافت و ارسال پبامک بر روی بستر اینترنت باید راهکار خاصی را برای اتصال سایت مورد نظر به مودم در نظر بگیرید.

salehi20
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 08:00 صبح
اگر بخواهیم از طریق وب سرویس اس ام اس ارسال کنیم باید چه dll ای رو به برنامه ام اضافه کنم و شروع کنم به کدنویسی. برنامه نویسی با سی شارپ.

مثلا من در سایت tsms.ir اکانت دارم و حالا در برنامه ی ویندوزی خودم می خوام امکان ارسال پیامک به کاربر مورد نظر خودم روداشته باشم.

البته این امکان طوری هست که هر آدرس سایتی که امکان ارسال پیامک داره و ما در اون اکانت داریم بشه بهش وصل شد و از طریق سی شارپ اس ام اس ارسال کنیم.

یعنی نمی خواهم dll مخصوص به یک سایت رو خریداری کنم و کدنویسی کنم. بلکه می خوام برنامه ام پویا باشه و هرسایتی که در اون اکانت داریم و از برنامه خواستیم بهش وصل بشیم بشه پیامک بدیم.

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 09:40 صبح
باید از سوکت ها استفاده کنی

salehi20
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 09:52 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید؟ من نمی خوام از موبایل یا gsm مودم برای ارسال پیامک استفاده کنم . بلکه از وب سرویس. این سوکتی که شما می گید منظورتون چیه؟

salehi20
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 11:27 صبح
برای ارسال اس ام اس از طریق وب سرویس من این کد رو پیدا کردم. اما اینکه چطور به سایت مثلا tsms.ir وصل بشه و اس ام اس ارسال بشه رو نمی دونم میشه راهنمایی کنید

public void SendSMS(stirng msg, string mobileno)
{
///SMS GATEWAY PROVIDER PATH
string url = "http://XXXXProvider.com?phoneNumber={0}&MsgTxt={1}";

string url1 = String.Fomat(url, mobileNo, msg);

//create Web Request object for the url
HttpWebRequest req = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(url1);

// get the response from the web request
HttpWebResponse res = (HttpWebResponse)req.GetResponse();

// read the response from the WebResponse in to a stram
Stream s = res.GetResponseStream();
StreamReader rdr = new StreamReader(s);
string result = rdr.ReadLine();
s.Flush();
s.Close();
}

mehran901
جمعه 13 بهمن 1391, 10:29 صبح
آقا شما ی کار خیلی راحتی که میتونید انجام بدین اینه که از GSM مودم و پروتکلش استفاده کنین

البته میتونید بجای تهیه مودم GSM از گوشیتون استفاده کنین !
و با استفاده از mCore.net sms library به سادگی آب خوردن اس ام اس بفرستین و بگیرین ، من ویبی دات نت نوشتم واست
با دستور imports فضا نام mcore رو تو برنامتون فراخوانی کنید

imports mCOre

فضا نام mcore دارای یک کلاس به اسم mcore.sms هست ،

withevents a as new mCore.sms

Port : وقتی درایور گوشی یا جی اس ام مودم رو در سیستم نصب کردین ، از طریق پورت کام به کامپیوتر معرفی میشن که نام پورت رو از کنترل پنل و بخش phone & device یا همچین چیزی بود میتونید به دستبیارید
encoding : از ویژگی های این کامپوننت پشتیبانی از یونیکد هستش !

psms.encoding = encoding.unicode_16bit

لایسنس رو هم اینجوری بدین :

a.license.company = "The CompanyX Inc"
a.license.licensetype = "PRO-DISTRIBUTTON"
a.license.key = " AE1K-X12R-GHEK-JEWS"
a.port = "com4"

واسه ارسال اس ام اس هم اینجوری :

a.sendsms ("SHomare Maghsad " , "Matne Payam ")

واسه اینکه ببینی کانکتی یا نه هم از پروسیجر connect استفاده کن

و NewMessageReceived event هم وقتی اس دریافت بشه فعاله ، البته باید قبلش NewMessageIndication = true شود !

موفق باشین

salehi20
شنبه 14 بهمن 1391, 07:09 صبح
یک دنیا تشکر می کنم از این همه توضیحات دقیق و مرحله به مرحله تون.
ولی
من از مودم یا موبایل نباید استفاده کنم. من تازه در یک شرکت مهندسی دانش بنیان شروع به کار برنامه نویسی کردم. و روی این پروژه ی مورد نظر که کار می کنم یک قسمتش ارسال پیامک هست.
به من گفته اند که از مودم و موبایل نباید استفاده بشه.
اما
با استفاده از اینترنت و خرید اکانتی از این سایتهای ارسال پیامک نرم افزارمون رو تحویل بدیم
اگر میشه راهنمایی کنید که چطور فقط از طریق اینترنت بتونم پیامک ارسال کنم

Hashemvp
شنبه 14 بهمن 1391, 07:47 صبح
سلام
دوست عزیز بعضی از سایت های اینترنتی ک پنل ارسال پیامک میدن
کامپونت استفاده از پنل داخل برنامه هم در اختیارتون میذارم
باید از همون شرکتی ک پنل میخرید اون کامپونت مربوطه هم بخرید

ی راه دیگه هم هست ک ب صورت پشت پرده با سایت اصلی در ارتباط باشید در این صورت نیازی به کامپونت هم نیست
این روش بستگی به اون سایت داره بعضی سایت ها ممکنه نشه چون باید اطلاعات دقیق از ابجکت ها و اسم هاشون داشته باشی

موفق باشی

salehi20
شنبه 14 بهمن 1391, 08:06 صبح
ممنونم
الان شرکت ما از سایت tsms.ir برای ارسال پیامک استفاده می کنه.
اگر من dll مربوطه رو خریداری کنم و شروع به کدنویسی کنم ، حالا اگر نرم افزارمون رو به سازمانی یا شرکتی فروخیتم، و اون سازمان مثلا از tsms.ir استفاده نمی کرد و از یک سایت دیگه برای ارسال پیامک هاشون استفاده می کرد، این مشکل ساز نمیشه؟
یا اینکه نرم افزارمون رو به هر سازمانی که فروختیم باید بگیم که حتما اکانتی در tsms.ir باید خریداری بشه و هزینه بر است؟

Hashemvp
شنبه 14 بهمن 1391, 08:39 صبح
چرا مشکل ساز میشه چون صد در صد این سایت اون کامپونت رو برای شرکت خودش ساخته
عاشق چشم و ابرو باقی شرکت ها ک نیست هزینه برنامه نویسی بده ک باقی شرکت ها راحت استفاده کنن

شما باید ب هر شرکتی ک برنامه خودتون رو میفروشین پنل پیامک هم از خودتون خریداری کنن
اینطوری مشکلی پیش نمیاد

موفق باشی

salehi20
شنبه 14 بهمن 1391, 08:47 صبح
یعنی اگر اون شرکت که نرم افزار ما رو خریداری می کنه اگر از یک سایت دیگه به جز tsms.ir برای ارسال پیامک هاشون استفاده می کرد از این به بعد برای کار با نرم افزار ما باید tsms.ir رو براش بخریم و (البته پولش رو بگیریم!!!) هزینه ی شارژ رو پرداخت کنه؟
اینجوری کم بد نیست که دو سایت برای ارسال پیامک هاشون استفاده کنن؟ هیچ راه دیگه ای نداره که من در برنامه ام طوری کد نویسی کنم که بتونه به هر سایتی که ارسال پیامک می کنه وصل بشه ؟

Hashemvp
شنبه 14 بهمن 1391, 08:59 صبح
نه دیگه دوست عزیز به اونا میگی برنامه با پنل پیامک با هم هستن
واسه ی شارژ هم ب خودتون اقدام میکنن ایطنوری تمام چیزا دست شماست دیگه نمیخواد کاربر با دوتا شرکت طرف باشه
اینطوری فقط ی شرکت طرف حسابشه

من راهی ب ذهنم نمیرسه و فکر هم نکنم بشه چون هر کسی ب شیوه ی خودش طراحی میکنه و ی چیز استاندارد نیست
مثل این میمونه بگی ویبی 6 هم توی ویندوز کار بده هم مک!!!!!!!!!!!

موفق باشی

mehran901
شنبه 14 بهمن 1391, 12:35 عصر
چون از کامپوننت همون سایت استفاده کردین ، واسه فروش نرم افزار نیاز اکانت های متفاوت به تعداد مشتری هاتون هست که خودشون بتونن مدیریت کامل بر اکانت اس ام اس وبشون داشتهباشن و البته اگه نیاز به دسترسی خریداران به وب نباشه ، خب یکی اکانت بخرین با برنامه به چند نفر بفروشین! فک کنم مشکلی نداشته باشه به لحاظ آی پی و اینا ... چون وقتی کامپوننت ارائه میدن فرد واسه برنامه هایی استفاده میکنه که بتونه در هرجا همراهش باشه ...!

mehran901
شنبه 14 بهمن 1391, 12:38 عصر
برنامه فری کال رو هم تست کنین.... اکانتش رو اگه نخرین هم بهتون اجازه ارسال پیادم میده.... ولی 50 60 تا ! ، ببینید به کارتون نمیاد ؟ از طریق خط فرمان اگه بهش بتونین پارامتر بدین ، اکانت همونو بخرین اصلا واسه همینه ، با برنامه خودتون کنترلش کنید

salehi20
یک شنبه 15 بهمن 1391, 08:49 صبح
با تشکر
من برنامه ی فری کال رو دانلود کردم و ثبت نام کردم. اما برای ارسال پیامک باید هزینه رو پرداخت کرد! یعنی ایران پولی بود و فری نبود! نمی دونم شاید هم دارم اشتباه می کنم
هشدار عکس زیر می یومد

http://pictures.vnu.ir/img/d46839f6371f.png