PDA

View Full Version : نرم افزار صحبت و تایپ

sara_t
یک شنبه 01 اسفند 1389, 09:30 صبح
سلام دوستان
من دوست دارم روی نرم افزاری کار کنم که صحبت شه و بعد اون تایپ کنه میشه لطف کنید بگید پیش نیاز ها چیست؟
زبان برنامه نویسی مهم نیست با هر زبانی من میتونم برنامه رو بنویسم.
ممنون

محسن واژدی
یک شنبه 01 اسفند 1389, 09:46 صبح
سلام
منظورتون چه زبانیست؛ فارسی یا انگلیسی؟
در مورد فارسی که تا الآن پیدا نکردم البته قبلا دیدم که هم وطنان یه نرم افزار نوشته بودن برای فارسی نویسی از روی صحبت کردن ولی زبانش vb نبود

موفق باشید

محسن شامحمدی
یک شنبه 01 اسفند 1389, 13:30 عصر
دقیقا یادم نیست چه api هایی بودن؛ یه نگاهی به api-viewer بندازیندوستان من این کار با توابع Api نیست.
برای انجام این کار باید از تکنیک های هوش مصنوعی استفاده کرد.(البته واسه زبان انگلیسی کلی کنترل آماده ساختن ولی واسه فارسی هنوز سورسی منتشر نشده.)
البته نرم افزار نویسا هست که قیمتش 2 میلیون و نیم هستش.

saeedzx
یک شنبه 01 اسفند 1389, 13:46 عصر
محسن شامحمدی (http://barnamenevis.org/member.php?59254-%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C) درست فرمودن

روش نوشتن برنامه به گونه زیر است .....

1 باید قسمت شناسایی تون صدای ( حروف الفبا ) را طراحی کنید
2.تون صدا رامساوی حروف قرار بدید
3.دستورات املایی را لحاظ کنید ( مانند : سلام ) یعنی دستگاه اشتباهی تایپ نکنه صلام
4.سرعت تفکیک رو بالا ببرید ( سرعت تایپ )

من چنین برنامه ای رو در یک نمایشگاه دیده بودم که روی word کار می کرد

sara_t
یک شنبه 01 اسفند 1389, 15:44 عصر
بسیار ممنون از تمام دوستان
2.5میلیون!!!!!
قیمت این نرم افزار خیلی زیاد هست ظاهرا خطا هم داره.
بیشترین هدف من راهی هست که مجبور به تایپ نشم ولی با این اوصاف نوشتن همچین نرم افزاری اصلا به صرفه نیست. یه صفحات لمسی هستندکه میتونم روشون سریع بنویسم(انگلیسی منظورم هست) و نوشته ها توی ورد تایپ بشن اینجور نرم افزار ها چطور کار میکنند و اصلا خط بد رو چطور تشخیص میدن!

محسن واژدی
یک شنبه 01 اسفند 1389, 15:53 عصر
البته تو نرم افزار word خودش یه امکانی داره که کاربر صحبت میکنه و اون تایپ میکنه البته نه به زبان فارسی بلکه انگلیسی
حالا از اونجایی که میشود فرمان های بیشتر نرم افزار های آفیس را در وی بی اجرا کرد اما تست نکرده ام که میشه این ابزار را نیز در وی بی به اشتراک گذاشت یا خیر، شاید دوستان اطلاع داشته باشن

موفق باشید

vbhamed
یک شنبه 01 اسفند 1389, 16:13 عصر
سلام

به نظر من با توجه به اينكه نرم افزارها و اكتيوايكسهايي براي زبان انگليسي وجود داره كه نسبتا هم خوب عمل مي‌كنه بهتره ابتدا به صورت فينگيليش به كامپيوتر بگيم تا بنويسه بعد با يك نرم افزار تبديل فينگيليش به فارسي اونها رو فارسي كنيم
اينطوري همزمان با پيشرفت نرم افزارهاي تشخيص زبان انگليسي، نرم افزار ما هم پيشرفت مي‌كنه

ramzdar
یک شنبه 01 اسفند 1389, 17:51 عصر
بچه های همین سایت نمیتونن همت کنن و یکی مثل همین نویسا بسازن؟ حالا نه به اون پیچیدگی و کاملی.
همین که درست بنویسه و دقتش هم کافی باشه خوبه.
اگه پایه هستین بسم الله.

kooroush
سه شنبه 03 اسفند 1389, 11:41 صبح
تا اونجايي كه من دريافتم : علمش وجود نداره بين بچه هاي سايت ! اگه وجود داره بسم الله ما هم بدمون نمياد هوش مصنويي رو ياد بگيريم ! متاسفانه نميدونيم اصلا چي هست ! اگه كسي جايي رو سراغ داره كه آموزش بده معرفي كنه !

sara_t
دوشنبه 16 اسفند 1389, 16:54 عصر
باید یه دانشمند پیدا شه اصول رو بگه که ما بریم دنبالش کسی نیست؟؟

knight-rak
دوشنبه 16 اسفند 1389, 18:02 عصر
باید یه دانشمند پیدا شه اصول رو بگه که ما بریم دنبالش کسی نیست؟؟

سلام
یادمه یه گروه دانشجو روی همین پروژه کار میکردند البته اگر اشتباه نکنم واسه دانشگاه اصفهان بودن و کارشونم دیگه مراحل پایانی رو داشت میگزروند الآن فکر کنم کارشون تموم شده باشه ( نمیدونم چون 1 ماه پیش ازشون خبر داشتم که آخرای کارشون هست )
کلا از پایه استارت زده بودند و کلا ورودی صدا چطور باشه سیگنال چطور دریافت بشه و حروف الفبا چطور معرفی بشه که رو بعضی از حروف مشکل براشون پیش اومده بود که اونم حل کرده بودن تونستین یه خبری ازشون بگیرین منم در جریان بزارید خوش حال میشم

موفق باشید ....

3dboy1
سه شنبه 05 شهریور 1392, 16:48 عصر
سورس ربات پاسخگو از طریق صدا (http://source-shop.ir/index.php?route=product/product&path=61&product_id=90)

توسط این برنامه شما میتونید از طریق صدا با کامپیوتر صحبت کنید و جواب خود را نیز از طریق صدا بشنوید
امکان یاد گیری جملات و کلمات جدید از طریق شما و اضافه کردن به بانک
امکان تغییر صدای ربات به چند شخصیت برای پاسخگویی
حساس نبودن به صدای شخص خاص
سورس این برنامه به زبان ویژوال بیسیک vb میباشد
سورس کنترل کامپیوتر از طریق صدا (http://source-shop.ir/index.php?route=product/product&path=61&product_id=70)

توسط این برنامه شما میتونین کامپیوتر رو از طریق صدا کنترل کنید
و حتی میتونین از کلمات فارسی نیز برای این کار استفاده کنین
و برنامه حساس به صدای شخص خاصی نیست بلکه با تعریف کلمه ای برای برنامه همه میتونن از برنامه استفاده کنن
سورس این برنامه به زبان ویژوال بیسیک ( vb ) میباشد و برای استفاده و آشنایی شما قرار داده شده
در برنامه برای هر کلمه میتونین دستور خاصی از ویندوز و یا برنامه خاصی رو اجرا کنین
در سایت های مثل عصر گویش دمو این برنامه را با چند کلمه محدود گذاشته اند اما ما در اینجا سورس برنامه را برای استفاده شما عزیزان قرار داده ایم

m2011kh
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 06:57 صبح
متأسفانه امکان پرداخت انلاین رو ندارم.

این سورسم که فروشی هست.البته قیمتی نداره: 2،500 دوستان اگه کسی خرید بزارن بقیه هم استفاده کنن.:لبخند:

موفق و سربلند باشید.

MMD

mehran901
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 01:37 صبح
سلام دوستان
من دوست دارم روی نرم افزاری کار کنم که صحبت شه و بعد اون تایپ کنه میشه لطف کنید بگید پیش نیاز ها چیست؟
زبان برنامه نویسی مهم نیست با هر زبانی من میتونم برنامه رو بنویسم.
ممنون
درضمن اینکه میتونین از توابع speak recognition ویندوز 7 استفاده کنین که در زمینه تشخیص گفتار قدرت خیلی خوبی دارند میتونین با استفاده از آموزش زیر یک پروژه کامل پردازش صورت به همراه نمونه سورس رو داشته باشین ولی باید خودتون برای حروف مختلف و سیلاب های مختلف اونو بهینه کنین

توضیحات خوبی راجب مباحث پایه ی نمودار های اسپکتروم ، بررسی فرکانس های پایه سازنده ، فیلتر های صورتی و پنجره ها و ... داده شده که قطعا مفید خواهد بود
http://uplod.ir/bm00e85j988r/1331581263.zip.htm